איך לצאת מחוזה?

ronnie37

New member
איך לצאת מחוזה?

חתמתי על חוזה עם חברה מוכרת למציאת עבודה.
לפי החוזה, הם מפיצים את קורות החיים שלי וכשאני אמצא עבודה עלי לשלם להם סכום קבוע כלשהו (מדובר בכמה אלפי שקלים).
הבעיה שאני כבר מובטלת יותר מחצי שנה (זמן דומה לזה בו השתמשתי בשירותי החברה ללא הצלחה) וכבר לא יכולה להמשיך ללא הכנסה. הגעתי למצב כזה שאני מוכנה כבר להתפשר על עבודה בשכר נמוך כדי להעמיד את עצמי מחדש על הרגליים. הבעיה שאם אני אתחיל לעבוד בעבודה שכזו אני עדיין אהיה מחוייבת לפי החוזה לשלם לאותה חברה סכום ששווה למשכורת שלמה שארוויח (כי לפי החוזה זה אומר שמצאתי עבודה).
לפי החוזה, אם אני אמצא עבודה ולא אדווח להם על כך, אני אהיה מחוייבת בתשלום של קנס כספי נכבד בנוסף לסכום הראשוני.

מה כדאי לי לעשות במצב כזה?
האם לקחת עבודה בשכר נמוך ולשלם את הסכום שנכתב בחוזה? או אולי פשוט להסתיר מהם שמצאתי עבודה?

אשמח לעזרה מקצועית בעניין.

נשמע מוזר מאד

את רוצה להגיד שאת מחוייבת לשלם להם גם אם מצאת עבודה באופן עצמאי ולא דרכם? זה ממש מוזר. עייני שוב בחוזה.
האם בכלל קיבלת הצעות העבודה דרכם?

וגם, האם התקופה שבה את צריכה לשלם להם במציאת עבודה מוגבלת?

ronnie37

New member
כן, כן וכן

החוזה מחייב אותי לשלם להם לא משנה איך אני משיגה את העבודה.
אמרתי להם שאני לא מרוצה מהשירות שלהם ולפי החוזה למשך תקופה של עשרה ימים הם מפיצים את קורות החיים שלי מחדש כאשר כל פרטי ההתקשרות מובילים אליהם במקום אליי (על מנת לבדוק את עניין אי שביעות רצוני). הבעיה שבתקופה הזו התחלתי פתאום לקבל המון הצעות עבודה דרכם. רובן לא רלוונטיות וכל העסק הזה נהיה מחשיד פתאום, רק שאין לי באמת איך להוכיח משהו.

למעלה