איך להקל על גור כשהמשפחה נוסעת לחופשה?

רזאי

New member
איך להקל על גור כשהמשפחה נוסעת לחופשה?

הגור בן ארבעה חודשים, ואנחנו נוסעים לשבועיים.
הגור ישאר בבית, עם אחד הילדים (בן 17), ובן נוסף יגיע כל ערב כדי לפנק אותו.
הייתי בטוחה שמצאתי פיתרון מצוין, אבל אתמול נעדרתי מהבית מהבוקר עד הערב, והקטנטן לא אכל כל היום. הוא נשאר עם בעלי ושני הבנים, אבל עדיין היה מדוכא.
בד"כ אני עובדת מהבית, והוא לא רגיל להיות בלעדי יותר משעתיים רצופות.
אני מודאגת, ומחפשת רעיונות כדי לא לחזור הביתה ולמצוא גור מדוכא ומורעב.

היעדרות מהבית

היי,
כמו שרשמת הכלב רגיל להיות איתך בבית מרבית שעות היום ולכן חווה קושי בהיעדרותך הספציפית (אני מניח שכאשר שאר בני הבית יוצאים אינו מגיב כך).
נשמע שהגור הקטן שלכם פיתח אלייך איזשהי תלות , וכאשר את יוצאת הוא חווה לחץ מסויים.
פתרונות קסם אין , אבל צריך לחקור קצת יותר לעומק את רמת התלות והגורם.
בינתיים כמה טיפים:
1. עד הנסיעה נסי לצאת מידי פעם מהבית לזמנים קצובים ושונים , כל פעם כמה שעות , הוא חייב להתחיל להתרגל לחוסר הנוכחות שלך לידו.
2. לפני כל יציאה מהבית יש להוציא לו כמה שיותר אנרגיה על מנת שיהיה עייף וכל מה שירצה הוא לישון.
3. האם ישן איתכם בחדר? במיטה? אם כן אני ממליץ להפסיק זאת כמה שיותר מהר, מדובר בהתנהלות לא נכונה שרק תגביר את התלות.
4. כאשר את כבר כן בבית , נסי לא להתייחס אליו כל הזמן , הוא צריך לפתח עצמאות ויכולת להעסיק את עצמו, אני משער שהוא בטח עוקב אחרייך בבית, אם כך המצב , הגבילי זאת ואל תאפשרי לו.
5. נסי לבלבל אותו עם יציאה מהבית , כלומר התארגני ליציאה והישארי בבית , קחי מפתחות תיק שימי נעליים והישארי בבית בנוסף עשי גם את ההפך צאי במפתיע מהבית ללא כל התארגנות (אפילו אם זה לכמה דקות רק לשם התרגול) חשוב שלא יהיו לו סימנים מקדימים לעזיבות (מגביר לחץ אצל הגור).
האם מלבד זה שלא אוכל ישנה התנהגות נוספת בעייתית ביציאה שלך מהבית?

כלב לא ירעיב את עצמו אלא אם הוא באמת חווה חרדה ברמה ממש גבוהה , יכול להיות שרמת התאבון שלו תרד בהיעדרותך אבל אלא אם נמצא בחרדה של ממש הוא יאכל כשיהיה באמת רעב , אתם יכולים לבדוק זאת על ידי מתן משהו יותר טעים מהאוכל היבש , למשל חטיף או צ'ופר עסיסי אחר ואם הוא אוכל אותו כשאת לא בבית רמת הלחץ שחווה לא מאוד גבוהה וקיצונית ובמקרה של הרעבה לא הייתי דואג.

בברכה,

שימי כהן - מבט הכלב
מנהל בית הספר לאילוף ופתרון בעיות התנהגות
מאלף ומומחה להתנהגות כלבים

מייל: [email protected]
אתר: http://mabatakelev.com/
פייסבוק: https://www.facebook.com/mabatakelev.School/

למעלה