איך יונה הנביא שרד בלוע הליוותן?

אור גינאל

Well-known member
בארצות הברית, לא זכור לי היכן בדיוק, יצא גבר כדרכו לדוג לובסטרים.
לפתע הוא הרגיש שהוא נשאב ע"י כוח ואז חושך ועלטה מוחלטת.
מהר מאוד הוא הבין שהוא נבלע ע"י לוויתן ענק ועליו להפרד מהחיים, שניות מעטות לאחר מכן הוא ראה אור בקצה המנהרה,
לוע הלוויתן נפער והלוויתן הקיא אותו, חברו שהיה בסירה ראה אותו ומשה אותו מהמים.
מסתבר שקיימת אפשרות שסיפור יונה והלוויתן אכן התרחש במציאות.
זה לא סיפור דמיוני, ידיעה זו שודרה אתמול בערוץ 13 בליווי ראיון מיוחד עם הכוכב, לא הלוויתן.
מיצי העיכול בקיבה של ליוויתן הם עם חומציות גבוהה מאוד 2 בסולם PH שיכולה להמיס עצמות .
יותר סביר להניח, שהוא נכנס למערבולת והצליח לצאת ממנה .
סיפור יונה הוא אלגורי כי הוא בתנ"ך .

דייג בארה"ב נבלע ע"י לוויתן - ושרד: "הכול היה חשוך"​

מייקל פקרד בן ה-56 צלל לחופי מסצ'וסטס בחיפושי אחר לובסטרים, כשלפתע חש חבטה גדולה. "חשבתי שזה כריש, אבל כשהבנתי שאין שיניים, קלטתי שלווייתן בלע אותי ושאני עומד למות", סיפר מבית החולים. אחרי כ-40 שניות, היונק הימי פלט אותו והוא שרד עם פציעות ברגליו

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל

מייקל פקרד בן ה-56 צלל לחופי מסצ'וסטס בחיפושי אחר לובסטרים, כשלפתע חש חבטה גדולה. "חשבתי שזה כריש, אבל כשהבנתי שאין שיניים, קלטתי שלווייתן בלע אותי ושאני עומד למות", סיפר מבית החולים. אחרי כ-40 שניות, היונק הימי פלט אותו והוא שרד עם פציעות ברגליו

הדבר הראשון שקפץ לי לראש זה באמת יונה הנביא.
שצווה להתריע את תושבי ננווה שה' הולך להשמיד אותם בשל חטאיהם הרבים.
אבל הנביא בכלל לא רצה לבאס את תושבי ננווה וברח לכיוון השני על ספינה עד ש...|דג|
הקטע הוא שתושבי ננווה ששמעו מפי יונה מה הקדוש ברוך הוא הולך לעשות להם אז הם כולם חזרו בתשובה שלימה
ורוע הגזירה באמת בוטל.
אבל אז יונה הנביא יצא נביא שקר שהרי הנבואה שלו לא התקיימה בכלל.

אבי בן 1231

Well-known member

סליחה גולשת, לא ראיתי שהעלית את אותו הנושא שהעלתי היום.

למעלה