איך אתם מסתדרים בפסח ?

איך אתם מסתדרים בפסח ?

ובכלל בחגים המרכזיים עם הילדים החורגים והמשפחות המורכבות הרחוקות? תחשבו על זה זה עומד בפתח

הפנקס פתוח ןהיד רושמת

לא סתם בעליי קוראים לי :פנקסנית קטנה.... זה הולך ככה... בהתחלה הייתה התחשבנות על כל החגים (שנה אצלי שנה אצלו). לאט לאט נשארו רק שני חגים להתחשבנות: פסח - שנה אצלי שנה אצלו. וראש השנה - לפי מה שמתאים . אף פעם אנחנו לא זוכרים מה היה לפני שנה... וכן: בשנה הראשונה לפירוד חגגנו פסח ביחד. שנינו בעלי משפחה מורחבת כך שהיאוש נעשה יותר נוח. בשבע שנים האחרונות (ששנינו בעלי משפחות חדשות)- החשבון פחות מר ונוקב.

עלמה 3

New member
שמחה רבה.. שמחה רבה.. אביב הגיע

פסח בא .............. אצלנו זה ככה כל השנים רגילים לחגוג את בו האביב בבית משפחתי. נכון להיום זה עוד לא סגור איפה????????? אבל אתמול הבת הגדולה ציצלה כהרגלה בימי שישי בערב, בדר"כ שיחות עם כולם כמובן - שיוחת בגובה בלטה, א- ב- ל אמול סוף כל סוף אבא שלה - " העיז" ושאל מה קורה בפסח - אולי לכבוד קירוב הלבבות בשנה זאת, נעשה את ליל הסדר יחד והיא אמרה - " השתגעת............... שתיקה........... , אבא: - למה, למה את שותקת.....מה העניין.... היא: - אתה שוב נותן לי להתמודד עם דברים שאני לא יכולה........ אבא: - עם מה בדיוק את צריכה להתמודד ? היא: - עם אמא, אתה יודע שהיא לא תסכים שנעשה אצלך חגים, היא גם לבד אין לה בעל............ שתיקה........ אבא: - יש לה משפחה אבא אח ואחות ואת כבר מספיק גדולה בכדי להחליט הרי כבר החלטת להיות בקשר אז תתאמצי עוד קצת. היא: - אני יעדיף להישאר בבסיס מאשר להתמודד מולה........... השיחה נותקה בזעם ושוב הוא כועס עליה !!!!!!!!!!!!!!!! אבל אני בטוחה שאת ליל הסדר ואת בו האביב נחגוג בבית הורי בשמחה וצהלה. כשהוא דוחק פנימה פנימה עוד הדחקה ועוד כעס ועוד ועוד........
איזה יום נפלא היום מלא
עלמה.

"אמא לא תסכים" מול "להישאר בבסיס"?

לא מסתדרות לי בראש המילים של התינוקת הגדולה שלך. "אמא לא תסכים לי" נשמע כמו ילדה קטנה, אבל מצד שני "להישאר בבסיס" מלמד על אישה צעירה, בחורה לפחות. אז מה קורה לה? מה זה התירוצים האלה? הגברת בעצם לא רוצה להיות שם, ורק מתחבאת מאחורי השמלה של אמאלה ומשתמשת בך כסיבה לסירוב? נו-נו-נו לה. היא כבר בצבא, רבאק! שתתבגר ותתחיל להבין שהיא אחראית למעשים ולאמירות של עצמה. לגיטימי שלא תרצה בקשר, אבל לא לגיטימי למרוח אנשים. ולהאשים אנשים באשמות שוא. או שאולי היא באמת רוצה, ובאמת את לא תסכימי? לילדה בוגרת שכבר משרתת בצבא? צריך בכלל להרשות? אם זה המצב אז נו-נו-נו לך. תרפי מהגוזל שלך. תפנימי שהיא כבר ציפור בפני עצמה. תני לה לעוף אל מחוץ לקן בדרכה שלה. ובטח ובטח בעניין הקשר שלה עם אבא שלה. הוא לא רק ה X שלך את יודעת? הוא גם האבא שלה. (מחק את המיותר)

עלמה 3

New member
אור, התבלבל לך הבילבול ../images/Emo13.gif../images/Emo12.gif

אני בסיפור אישתו של ה - אבא, אני מסדרת לך את הראש , יחד עם כאב הראש הנוראי ששולט בראשי כרגע. אז ככה , אני משתדלת - בקצרה, האבא והילדים לא היו בקשר הרבה שנים בזכות וע"פ ה- X של בעלי אבל עם השנים היא נהפכה להיות גם ה- X שלי, "ברמינן" רחמנא לצילן. בשנה זאת לפני גיוסה של הבת של בעלי, "פתאם נהיה קירוב לבבות, האמא כבר הרגישה לא נח לכפות על הבת לא להיפגש עם אבא, הבת החליטה ופתאם הטלפון צלצל באמצע הלילה והילדה החליטה לאהוב את אבא ולהתגעגע, אבל יש מקום למחילה. אז זהו, ואל תגיד לי כל כך מהר נו נו לך ולי אמרו תרפי מבעל!!!!!!!!! וכל השנים אני אומרת שהוא גם אבא שלה, ואפילו בית משפט היה אטום !!! אורי, הסתדר לך הראש ? עלמה.

עלמתי, תרגישי טוב

היית בשמש היום...ובטח לא שתית מספיק אז קדימה הרבה מים יסדרו את הראש במקום.

הוגנות

אם כבר היית עדה לשיחה- מה יותר פשוט מלהתקשר אל אבי ילדתך ולהגיד לו מפורשות שאת רוצה לעזור , ושהוא יכול להגיד לילדה שזה מסודר (או לסירוגין להגיד ישירות לילדה....וגו') ותבוא ישועה לעולם....

עלמה 3

New member
סביבית, מה הכוונה - הוגנות ../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

נראה לי שבעקבות אור התבלבל גם לך הבילבול. ראי תיקון. (אני אישתו של האבא) ו - אלוי אלוי שכבר תבוא הישועה, אני מחכה לבואה הרבה זמן. עלמה.

rolan

New member
מאוד מציק וכואב...

חשבתי שאולי אולי עצה ממני תעזור לך אבל ממש בעדינות לא יודעת איזה סוג של תקשורת פיתחתן (את ובתו) אבל אולי, ממש במקרה, אולי את יכולה להתקשר אליה בעצמך לשוחח איתה, לספר לה כמה אבא עצוב עם החלטתה הזו לעודד אותה ל"העיז" ולומר לאמה שהיא רוצה גם לפעמים לחגוג עם אביה חגים אולי? נראה לי ששווה נסיון כזה... אם לא יועיל, לא יזיק אצלנו לפעמים שיחות שלי, עם בנותיו של אוהי, שלא בנוכחותו אלא הן ואני לבד, נשאו פרי מוצלח ביותר... תחשבי על זה... מחזיקה לך אצבעות

עלמה 3

New member
רולן מתוקה,../images/Emo24.gif

ראשית תודה על תגובתך ועצתך - הרכה
התקשורת ביננו היא לא משהו, אני לא במצב שלשוחח איתה, רוב השיחות הם עדין עם משהו כמו מחסום, בדר,כ היא יוזמת את השיחות, שהם בדר"כ שאלות שיטחיות ועם היא משאירה הודעה אז זה רק לאבא שלה. אני מחכה ליום הזה בכליון עיניים של שיחה ביני לבינה בבשלות ובבגרות, אני יודעת ובטוחה שגם אם אני יזום שיחה מעין זו, היא לא תסכים, היא גם לא תגיד לא היא פשוט תתחמק. לדעתי וע"פ התחושות שלי לגביה, היא מאד רוצה, היא תמיד הביטה בי ופירגנה רק במבט, על המראה על הבושם על האופנה, ולעיתים גם היתה איזשהיא תחרות סמויה שאני מאד גחחתי, אבל לא מצאתי מקום להתחרות או להחזיר, הבנתי את מה שהיא עוברת. רולן, אני מאד רוצה לשוחח איתה, לא יודעת איך להתחיל ומה אני עושה שוב עם התחמקות נחשושית לא נקיה. (זה מרגיז אותי) רולן זה לא נראה תמוה שפתאם אני יתקשר לקבוע איתה ולשוחח איתה, אפילו לא רק על החג, אלא על הכל ? מה דעתך? חשבתי תהתי וכתבתי !!!! עלמה.

rolan

New member
אז ככה

וזה לא מתכון...! שוב, זאת עצה ידידותית ממי שחוותה דברים דומים נראה לי שכדאי לך להיות היוזמת, בעצם את צריכה להיות היוזמת אל תצפי ממנה להתקרב, את המבוגרת ואת זו שצריכה להתגבר על הצפרדעים שהיא מאכילה אותך תתקשרי אליה וכדאי שתעשי לך מנהג כזה, להתקשר מדי פעם, סתם כדי לשאול מה נשמע, לספר לה מה קורה בבית, איך אבא מרגיש וכל מיני כאלה השיחות שאני מנהלת עם בנותיו של אוהי כאלה: מה נשמע? מתי תבואי לבקר? אנחנו נוסעים לטייל בשבת, תבואי איתנו? מזה התקרבנו, מזה הן מקבלות ממני גם תשומת לב ומבינות שאני רוצה בקירבתן, מה שנכון... זאת עצתי לך אני מקווה שתצליחי לאסוף כוחות (צריך הרבה כוחות כדי להתעלות על כל הקשיים שהילדים של מערימים עלינו...) ולהתקשר אליה ושוב... מחזיקה לך אצבעות

sugar7

New member
מסכימה עם רולן

קחי את "אחריות" על היחסים. ואולי תנסי ליצור שיחה על החג דרך מתנה - נגיד: " אני נורא רוצה לקנות לך משהו קטן לחג, מה היית רוצה? את רוצה שנבחר יחד?" ותראי משם אם אפשר להגיע לנושא הסדר. נחזיק לך אצבעות.

*יערית

New member
כשפסח בשטח..אני במתח../images/Emo11.gif

ולא מהארוחה ,לא מהחלוקה,לא מזה שהילדים תמיד מבחינתי יכולים ללכת לאביהם בערב החג כי הוא בן יחיד והם נכדים יחידים אז אני חולקת כבוד להוריו.....כולנו חוגגים במשפחה המורחבת שלי
זה יאמי של אוכל זה טקס ארוך ומפרך.... אך הכל מתחיל הרבה לפני
אני צריכה: לצבוע לנקות לסדר להבריק למרק לסדר לנפה להחליף{מה שצריך} להכשיר להזמין לחטא בקיצור...יאמבה עבודה יש לי ועוד לא התחלתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתי! אז במקום להתרברב כאן...ומקווה שרק לפני תחילת החג תשמעו את אנחת הרווחה שלי{ולא מסקס אלא מקריעה אחרת
} אז בתקווה שאתם לא מתווכחים אצל מי חוגגים כי זה חגיגה ואצל מי חוגגים זה שולי...נותנים כבוד האחד לשני ואם רק אצל צד אחד זה יוצא אז להנות מזה כמה שניתן ואם בבית אז גם להפיק מזה הנאה מרובה. {יערית חושבת הפעם להשאיר את ילדיה לצידה בערב החג בכדי להנות מהם פעם אחת מזה ארבע שנים בליל הסדר} שבוע טוב לכולם ורפואה שלמה למי שנזקק לזה

עלמה 3

New member
כן, העבודה מרובה, א-ב-ל - מהנה

אני מאדדדדדדדדדדדד אוהבת את עבודות הפסח, זה הזמן להתחדש, להתנקות, להצתבע וגם האוכל הטעים והחגיגי. ויש את המאכלים היחודים מבית אמא שהוא הטעים שבטעים רק בפסח. שבוע טוב, עלמה. עלמה.

ע י ן

New member
אביב הגיע../images/Emo142.gifפסח בא../images/Emo122.gif

גם אני מתחילה רק היום !!!!! עם כל ההכנות והסידורים והניקיונות והאירגונים ... אוףףףףףף........ אבל זה שווה !!!! כמה כייף איזה נחת ...כשבכל מבריק מסביב וחדש ...וחגיגי.. השנה כולם אצלנו , משפחתי המורחבת (אמא , אבא+אשתו והבן של אישתו והחברה שלו . אחותי +בעלה ושניי ילדים .שניי אחיי וחברותיהם , ההורים של חד , דדותו ובת דודתו +בעלה והילדים ....חגיגה ענקית !!) אני מאוד אוהבת את עניין האירוח! חד אוהב גם ..אבל לא את ההכנות לפני
. רוצים לשמוע משהו נחמד ? לפני שבועיים או שלושה נתקפתי ...לא יודעת מה ..ישבתי והכנתי בפאוור פוינט הזמנה מאוד מרגשת וכנה לX שלי ול X של חד שיבואו לחגוג איתנו . הזמנה בשם כל הילדים ובשמנו. בערב עשיתי מצגת לחד ...הוא הופתע והתרגש ...אבל אמר שלא נראה לו כי ...וכי ... כי אנחנו עלולים לנקר עיניים לאיקסים וכי הם ירכלו אחר כך ...אני עדיין בדיעה שצריך לנסות ...איזה אושר זה עשוי להיות לילדים !!! טוב יאלה רצה לעשות רשימות ....(כל היום אני עם הרשימות ..מה לקנות , מה לצבוע , מה לתקן , מה להתקין ..) איזה כייף שמריחים כבר אביב

ארלה4

New member
אצלי עדיין אין

בעיה של אצלי/אצלך/אצלנו אני עדיין(מידי פעם לא) יותר לבד, ואז אני עורך סדר עם ילדי , ומשפחת גרושתי, כן גם היא שם, גם היא עדיין לא עם מישהו רשמי, ואנחנו שם אולי 40 איש ככה שילדי שמחים מאוד, ואני איתם

יוגינס

New member
אלינו מוזמנים ..........

הילדים שלה הבת שלי הנכד שלנו ההורים שלי ההורים שלה אחותי שלי עם משפחתה אח שלה עם משפחתו ועוד משלי שלה ושלנו שאולי יחושו בודדים

למעלה