אייפון 6 מארהב

אביeג7

New member
אייפון 6 מארהב

שאלה קצת מפגרת,
אבל בהנחה שיביאו לי אייפון 6 בעוד כחודש מארהב,
ואני מנויה באורנג,
הם עושים לי את כל עניין של העברת הקו מהמכשיר הישן למכשיר החדש?
האם צפויות לי איזהשהם בעיות בקניית המכשיר בארהב לעומת קניה בארץ מבחינת תפעול המכשיר עצמו?

תודה

BravoMan

Active member
איזה מכשיר יש לך עכשיו?

בד"כ, העברת קו ממכשיר למכשיר, זה בסה"כ לשלוף כרטיס קטן שנקרא SIM מהמכשיר הישן ולהכניס לחדש.
&nbsp
עוד לא ידוע כלום בביטחון על אייפון 6, אבל אפשר להניח שהוא ישתמש ב-Nano SIM כמו ה-iPhone 5.
אם המכשיר הנוכחי שלך הוא אייפון 5 או 5S או 5c, כל אחד יכול לעשות את זה עם קצת הכוונה, ולדעתי עדיף לבקש ממכר שמבין טיפה, מאשר ללכת למרכז שרות ולעמוד בתור. זה ייקח דקה בערך.
&nbsp
כל מכשיר אחר, תצטרכי SIM חדש, ואז אין מנוס מלפנות לאורנג', כי ה-SIM במכשירים אחרים גדול יותר.
&nbsp
(יש טענות שניתן גם לחתוך את ה-SIM, בחנויות שונות שמוכרות טלפונים, אבל ה-SIM החדש והקטן ביותר אמור להיות גם דק יותר, ולא בטוח שהתושבת במכשיר החדש עדיין תתמוך בחיתוך.)
&nbsp
לגבי העברת שאר התוכן כמו אנשי קשר, SMS וכו', תלוי איזה מכשיר יש לך.
אם זה אייפון, הכל צריך לעבור דרך גיבוי ב-iTunes, אם זה מכשיר אחר, ספרי איזה.

אביeג7

New member
יש לי אייפון 4S

יואו
זה נשמע מזה מתוסבך
אז מה אני אמורה לעשות?
סים חדש עולה עוד כסף? המספר נשאר שלי כמובן,נכון?
ואני לא משתמשת באייטונס. יש אפשרות שמרכז שרות יעבירו לי את כל הנתונים מהאייפון 4 ל6?

karpe

New member
בלי לחץ

&nbsp
המספר כמובן נשאר אותו דבר. רוב הסיכויים שכן יהיה אפשר לחתוך את הסים הקיים, כמו שאפשר לעשות היום עבור אייפון 5S (יצא לי לחתוך כמה וכמה כאלה, לא מסובך מאד).
אם את באורנג' את בכל מקרה כנראה משלמת יותר מדי וכדאי לך לעבור ל-012, ככה תהרגי שתי ציפורים במכה - גם יהיה לך סים חדש (עם המספר הישן שמנוייד לסים החדש), וגם תשלמי פחות (לאותה חברה, 012 זה מותג של אורנג', רק יותר זול).
תוכלי להזמין סים חדש כבר עכשיו בחינם מהאתר של 012, יגיע בדואר. 39 ש"ח לחודש עבור 2GB והכל ללא הגבלה, כולל גלישה מהירה בדור 4.
http://www.012mobile.co.il/
&nbsp
לגבי העברת החומר - האם את משתמשת בICLOUD באייפון ? אם כן, ברגע שתקבלי את המכשיר החדש ותכניסי את הAPPLE ID, הכל אמור להסתנכרן חזרה מהאייקלאוד למכשיר החדש. אם את לא משתמשת - תפעילי את האייקלאוד עכשיו (בהגדרות).
בכל מקרה ובנוסף אני ממליץ כן להתקין איטיונס במחשב ולעשות גיבוי של כל התוכן מקומית על המחשב, פעולה פשוטה מאד (אם כי יכולה לקחת קצת זמן).

אביeג7

New member
אני משלמת מעט-יש לי חבילה של אלביט

אז את כל עניין הסים אני מסדרת בתחנת שירות של אורנג? זה אמור לעלות כסף?

karpe

New member
אם את חלק מעיסקת ועד עובדים

&nbsp
הכי טוב לברר עם איש הקשר של החברה, סביר להניח שייתנו לך סים בחינם.
&nbsp

noa_f

New member
נכון. החלפת סים באורנג׳ לא עולה כסף. גם לא סים אחרי אבדן

אלא אם אתה מחשיב את הזמן שבו אתה מחכה במוקד השירות שלהם כ״עלות״ (שלא לדבר על חוסר היעילות של הנציגים בהפעלה של הסים).

shoosh2607

Member
מנהל
תשמעי סיפור

הגעתי לסניף בז'בוטיסקי פ"ת. אחד העמוסים. להחליף את הסים לאייפד ממיקרו לנאנו.
היו שם משהו כמו 5000 איש
.
מתברר שלהחלפת סים יש תור נפרד. כל הסיפור, כולל איקטוב, כולל חניה - פחות מעשר דקות.
הופתעתי.
&nbsp

noa_f

New member
תשמעי גם את

הסבתא אצלנו מצלצלת בשישי בבוקר: ״איבדתי את הפלאפון ואני מתקשרת אליו והוא מצלצל ולא עונים. כנראה שכחתי בחדר אוכל ומישהו לקח״. כיוון שהיא גרה בבית אבות, עם הרבה מאוד ״עוברים ושבים״ מיד אצתי רצתי לקניון, ניגשתי לדוכן של אורנג׳ וביקשתי:
1. לנתק את הסים הקיים
2. לקחת סים חליפי
במקביל האיש טס על טוסטוסו לחנות סלולרים וקנה מכשיר זהה להוא שאבד (סבתא בת 90 לא לומדת להפעיל מכשיר חדש)

הנציג של אורנג׳ היה מאוד אדיב וגם לא חיכיתי דקה בתור, והוא עבד ועבד התקשר לזה ולהוא ותקתק במחשב עוד ועוד. בסוף, אחרי איזו רבע שעה של עבודה קדחתנית, אמר לי: זהו. הסים החדש פעיל, הסים הישן מנותק.
יופי. הלכתי הביתה, זה כבר היה שישי בצהריים.
למחרת אנחנו מכניסים את הסים החדש בטלפון החדש ואין - הוא לא פעיל.
אורנג׳ לא עובדת בשבת. אז אמרנו מילא, מחר בבוקר, עוד פעם לאורנג׳...
במקרה הסבתא ניגשה לארון ופתאום: הי, הנה הפלאפון שלי. בכיס של הז׳קט שלבשתי (בגלל זה היא לא שמעה אותו מצלצל).
כמובן שהסים הישן לא נותק והוא עובד עד עצם היום הזה.

עכשיו תארי לך שמישהו דוקא כן היה ״מרים״ אותו...

לעומת זה, הזמנתי מ״גולן״ סים ״לרכב״ בשביל מכשיר פושטי חלופי לילד. זה לא היה דחוף, אז ההזמנה בוצעה דרך האתר שלהם - 10 שניות. הגיע בדואר תוך יום וחצי. אחרי עוד כמה דקות מול האתר שלהם, הסים היה פעיל. לא נסעתי לשום מקום, לא חיפשתי חניה, לא חיכיתי לנציג אימפוטנט ולא קיבלתי שירות הפוך ממה שביקשתי.
(אם זה כן היה דחוף הייתי נוסעת לאותו הקניון וקונה סים מ״באג״ ומפעילה לבד)

shoosh2607

Member
מנהל
את לגמרי צודקת

היתרון הכי גדול של גולן מבחינתי זה שהכל אפשר באתר.
למרות שאורנג' השתפרו מעט בקטע הזה.
ולכן כתבתי שהופתעתי. התכוננתי נפשית לשעות של תור

uphilll

New member
פחות מסובך ממה שזה נשמע.

הנקודה היא, שתצטרכי להשיג (לקנות או לקבל מהמפעיל הסלולרי) סים חדש שיתאים ל- 6.
כשהסים יהיה אצלך, תצטרכי להפעיל אותו. תבדקי באתר של אורנג' (או של המפעילה שלך באותו הזמן) מה הם מציעים, האם דרך הטלפון או שיש להם גם צ'אט למטרה זו.

לגבי גיבוי- לא חייבים להשתמש באייטונס, אפשר גם לגבות דרך האייקלאוד. אני מניחה שאת מכירה את הסידור הזה, כי יש לך אייפון.
אחרי גיבוי של המכשיר הישן תפעילי את החדש ותגדירי אותו כשיחזור מגיבוי אייקלאוד כדי להעביר את הנתונים.

לגבי בעיות מבחינת קנייה בחו"ל, אני לא יודעת ולא בטוחה שעדיין יש מי שיודע, כי המכשיר לא יצא.

אביeג7

New member
אוקי. תודה.

מתה כבר להחליף את המכשיר לי אבל מצד שני מעולם לא קניתי מכשיר שלא ברשתות הסלולריות ובוודאי שלא בחו"ל.

YosMan1

New member
אורנג נותנים שרות של העברת מכשירים חינם

אם תלכי למרכז שרות עם שני המכשירים הם יעשו לך הכל במקום חינם.

למעלה