איזה לילה,איזה לילה...

גל נעים

New member
איזה לילה,איזה לילה...

אוף. ככה מתחילה שורת הפתיחה של ההודעה הזו, אני יודע מאיפה אני צריך להתחיל-אבל אני לא אתחיל משם. למה?-כי סתם בא לי לכתוב באמצע הלילה. ובכן- הלילה הזה הוא מלא תמורות,מלא תהיות,מלא כאב,רוי כאב למען הדיוק הטוב. אני מרגיש מפוספס, ללא מטרה ברורה,ללא הר לכבוש,ללא דרך מובנת מראש שתוביל אותי אל חיק האושר. הלילה הזה כולו שירה, אני שר לעצמי,בתקווה לשפר לעצמי את מצב הרוח בשעה שרובכם היכיתם את הסדינים בשעת הלילה המאוחרת הזו, אני נהנה לי מהבריזה שנושבת לי דרך החלון בראש פסגה קטנה ששם ביתי ממתין לי כל ערב בזרועות פתוחות. אני לוגם קמעה מהקפה-ואני אומר לו בשקט בשקט :"עשה את עבודתך חבר,נאמן אתה להעיד עלי שאני לא איש של קפה,אבל בשעת צרה-אתה תמיד נמצא לידי על השולחן ביחד עם המאפרה הגדולה והסיגריה שאני כ"כ אוהב לשנוא". אז-איפה הייתי?. ובכן-יש לי כל כך הרבה בראש, וכל כך מעט אמצעים להוציא את זה. אני מתגעגע לכל כך הרבה דברים שנעלמו מחיי, אני יודע שיש ביכולתי להספיק המון ,אבל אני נטול כל מוטיבציה בריאה להמשכיות בראיה ותקינה. לעיתים-כשאני מהרהר לעצמי, כשאני חושב עליכם-אנשים טובים באמצע הדרך, אנשים בעלי מכנה משותף רב מעלה-כולכם בני אנוש. ואני,נו טוב,אני?,אני אדם שמשול לבן מלך שלעולם לא ירש את כיסא אביו כי אין לו כח כל בוקר ללבוש את בגדי המלכות. אני יודע שיהיו אשר יהיו שיפרשו את דברי בקונוטציה דתית- ובכן-צר לי לאכזב אתכם ידידי-אבל אין הדבר בעל משמעות מוגדרת. זהו כאב פנימי-שאין לי את היכולת האמוציונאלית לשים עליו את האצבע שלי ולומר באישון לילה-"זה זה". אני מקנא כ"כ באנשים שיודעים מה הם רוצים מעצמם. שהם לא בגיהנום הבלבול. אח... איזה לילה איזה לילה..רק חסרה לי כאן מוסיקה טובה, כמה חברים טובים וזה לילה מושלם שבסופו תזרח לה השמש אט אט, ותביא איתה יום חדש... והקפה?,אתיופי מתמיד-מגעיל ומסריח. למה?-כי זה מה שיש ועם זה ננצח את העייפות. אז איפה הייתי?. חברים-אני מרגיש נטול יצירתיות, המוסיקה כבר לא מה שהיתה פעם, אין לי חשק וחיות שיעוררו בי אנרגיה חדשה, אין לי מומנטום של רגש חיוני. ואני צריך מנה כזו דחוף. בכל מקרה-אין כמו הלילה... שחור משחור-עם כמה יהלומים שזורים להם שם למעלה... מחכים שאדון גל ינסוק אליהם חזרה עם בשורה נעימה. ובכן-הגיעה שעתי לומר לכם את הביטוי הכל כך שבלוני ועם זאת כל כך מלא וגדוש באהבה: "לילה טוב חברים" (הקפה עדיין מגעיל...והסיגריה נכבתה לה מזמן..רק שובל הריח נותר לו)

גל נעים

New member
הבהרה קטנה לגבי הקפה...

כשכתבתי "קפה אתיופי"-התכוונתי לקפה "בטעם אתיופי" של עלית. כך שאין הכוונה לאנשים אתיופים. (שאני מאוד מחבב אותם).

denit

New member
החתימה שלך

רק עכשיו שמתי לב אליה נכון שאולי חזרת בשאלה אולי יש תהיות אבל למה לפגוע או לזלזל בדעות אחרות כלומר היית כותב אותו דבר על אנשים מדתות אחרות ובכלל לכולם כאן בפורום יש בעיות בחזרה בשאלה יש תהיות יש תסכולים יש הצלחות למה בחלק מחתימות האנשים יש פגיעה ברורה באנשים ובדעות מהעולם אליו הייתן שיכים תחזרו בשאלה תתנתקו ואל תביטו אחור אבל תנהגו בכבוד ותגובה כמו גם הם מתנהגים והם כופים עצמם וכו אינה נחשבת לתגובה כי יצאתם ואתם לא רוצים להיות כמוהם אז זה אומר גם בהתיחסות לזולת נקודה למחשבה

גל נעים

New member
מה הבעיה שך´?

קודם כל תודה על הביקורת הבונה. דבר שני-רואים שיש כאן בעיה, רק שהבעיה היא אצלך. אה!,את שואלת למה? OK-אז אסביר לך:. הקבעון המחשבתי לגבי שמות כגון:"אברהם,יצחק,יוסף" הוא קיבעון שצריך לסרס אותו מהשורש-ולמה?-כי יש עוד אנשים בעולם עם השמות האלה!. דבר שני-אולי ה-"אברהם" שבחתימה שלי הוא אברהם השכן שלי שאוהב במבה?. קצת לימוד זכות לא יזיק כאן... חוצמיזה ברוכה הבאה-אני בד"כ נותן עוגת גבינה לחדשים, אני מניח שעוד לא קיבלת-אז תתכבדי בעוגת גבינה נהדרת HOME MADE.

denit

New member
חוזרת בי אבל

אכן ישנם עוד אנשים ומדובר בשכן שלך ואפילו הוא אוהב במבה זה לא מה שכתוב בחתימתך אתה משווה אדם בשם אברהם לבמבה ולביסלי ושאלתי מה עשה לך אותו אברהם יהיה מי שיהיה שהפגיעה שלך בו צריכה להיות בכל אחת מהודעותיך תענה לי בבקשה על הלוגיקה הזו

דנית, דנית, יא דנית,

תִרגעי. מעשה שהיה כך היה: פעם אחת כתב דער משומד הודעה על אודות אברהם כפי שהוא נתפס ביהדות ובאיסלם, וכותרת הודעתו היתה "אברהם הבומבה", יעני, הבצצה. בעיני גל זה מצא חן והוא החליט לשבץ את זה בשינוי קל בחתימתו. עד שַקמת את, דנית. אחלה יום יונה

גל נעים

New member
יקירתי,מהומה על לא מאומה.

דנית יקירתי,רב שלומות לך?, שפתייך דובבות דברי שיר על הבוקר, ואילו כעסך נגלה אל למרחוק, אחזה בנועם יופי כתיבתך אלי, ואתרשם עמוקות עד כי אבוא אל שערי מוות כשנפשי יוצאת אל הודעותייך. בקיצור-מה הדבר כ"כ חשוב לך? פגעתי בך?,פגעתי במישהו?. חשבתי שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית פלורליסטית. ואם אני רוצה לומר שפלוני "אוכל בתחת" אז אני אומר על פלוני "אוכל בתחת". ואם ארצה לומר על אלמוני שהוא זקן ממרא,אז אומר על אלמוני זקן ממרא. GET A GRIP YOUNG LADY. שיהיה גם לך סופשבוע נהדר.

denit

New member
הו יקירי

אני אצטט משהו שנטבע בי ולדעתי נכון בלי קשר להיות האדם דתי או חילוני החיים והמוות ביד הלשון אדם צריך לחשוב טוב לפני שיוציא מילה מפיו או מילה תחת קולמוסו (תביעות דיבה למיניהן) תחתום איך שאתה רוצה כי זו מדינה דמוקרטית רק תחשוב קצת גם אני טועה לעיתים ופוגעת אני משתדלת לעשות זאת כמה שפחות שמור על עצמך ושהחיים יחיכו אליך תמיד

גל נעים

New member
"התכתבות-סיפור אהבה"

אם תסתכלי בהודעותי (תעשי חיפוש נאמר-על החודש האחרון). תגלי שבד"כ אני אדם נעים הליכות ומכאן נגזר שמי:"גל נעים". בכל מקרה-זכותו של אדם כבודו. ועדיין לא הבנתי את הפלפול שעשית בגיזרה שווה לגבי "האברהם" שלי. ממש,אבל ממש לא התכוונתי לפגוע בכבודו של אברהם אבי אומת העברים. שוב אני מוצא את עצמי משתטח לפנייך,מלכתי בבקשת תחינה ומחילה. אנא חוסי על ראשי כי דל ורש הוא. באמת שיהיה לך סופ"ש נהדר. --------------------------------------------------------------

דידית

New member
גלגל !

גדול אתה, לא יודעת מה היה בלילה, לא יודעת מה קורה איתך אבל דבר אחד אני יודעת. אתה כותב מדהים!!!!! אז הקפה מגעיל הסיגריה כובתה גם שביל הריח חלף לו. אבל את הקטע הזה גזור ושמור הוא נשאר!!! סאחטיק! דידית.

גל נעים

New member
היי-דידידידידידידידידידידית

איפה נעלמת לנו?. הקפה שלך התקרר ממזמן. בכל מקרה ברוכה השבה-ו-קחי לך עוגת גבינה מהמלאי.

דידית

New member
מהמלאי?

חשבתי שאתה כבר בדרך לטחון תקמח. ואגב לא יזיק לנו לשנות קצת את התפריט. דידית. < מכינה תטיפ>

בת הרב1

New member
אז ככה

היה לנו .סליחה יש עדיין את יונה ועכשיו הנה עוד משורר גדול אהבתי ת´סגנון שלך

חי אדר

New member
לגל, רגעי כאב

הכאב נוקש על דלתות הלב מופיע כאורח לא רצוי מותיר לב חצוי יש רגעים טובים ורגעים פחות טובים. האדם אחוז בחבלי הרגע המשתנה והמנגינה לעולם נשארת. גם אם עתה הכל קודר הכל קופא, יבש המעיין וניטל כח היצירה אין זאת אלא שקט שלפני ההתחדשות. קדרות ההולכת ומתבהרת, בהתאם לתוכן המחשבה. השלך את הכאב לאחור, והבט לנוכח. היצירתיות היא כברק, מבריק ונחשך מאיר ונעלם. אך המנגינה לעולם נשארת. נגינת שימחה או עצב תלויה באדם, בהתאם לפריטה תהה המנגינה. לכן פרוט על מיתרי האופטימיות ודחה כל מחשבה נוגה. פזר אותה לארבע רוחות וכנס מכנפי הלב את הרוח החיה.

רינהא

New member
איזה לילה.....ויש גם יום

לא אכביר במילים, אתה כותב נהדר-וכבר קיבלת פה כמה טפיחות על השכם- מאחרים והן מגיעות לך, תזכור רק שכל התחושות היותר קשות בדרך כלל מתעצמות בלילה כשאנחנו לבד בלי העבודה, הרעשים שמסביב האנשים שמדברים איתנו או מסביבנו, הרבה פחות גרויים מהסביבה ואנחנו נשארים עם שלנו,אני לא אקשקש לך ואומר את המשפט הנדוש : מחר יש יום חדש ותזרח השמש........ זה סתם בלה בלה בלה, אבל הבלבול הוא לגיטימי- מוכיח שאתה גם חושב, מתלבט ולא לוקח את הדברים כמובן מאליו, זה מאד בסדר ואין לי ספק שגם ההחלקים של הפאזל הזה יתארגנו מתי שהוא לתנונה יותר ברורה, וכבר כתבו לך פה- תשמור על מה שאתה כותב-זה נכס- ואני בטוחה שמתי שהוא בעתיד-הקרוב או הרחוק- תהנה לקור ולהקריא לילדים, לנכדים...
שים לב גם לשיר שהוסיף חי אדר- קח ממנו את מה שהוא אומר, הוא יפה! אולי אפשר להחליף את שם הפורום ל"כתיבה יוצרת"?

למעלה