איזה דרכים מהירות יותר?

fullbread

New member
איזה דרכים מהירות יותר?

במלחמת לבנון נפצעתי קשה ונשארתי בתרדמת במשך 19 שנים. בשנת 2001 התאוששתי וקיבלתי 3 שנים פסיכולוגיה שיקומית, נוירולוגיה שיקומית, קלינאית תקשורת ופיזיותרפיה שיקומית. אני משותק אבל בהכרה ומאחר ואני לא מתפקד אני מקבל קצבה. הפסדתי בעשרות השנים שעברו את ההזדמנות להשיג את השכל שמשיגים מניסיון החיים. אני רואה הבדל לא רק במצב הפיזי ביני לבין בני גילי אלא מפריע לי ההבדל בשכל שכולם מקבלים מנסיון החיים במשך החיים שאני הפסדתי. רציתי לדעת האם קיימת דרך מהירה להשיג את אותה חכמת חיים שנוצרת מנסיון החיים במשך השנים ? האם יש סוג של ידע/מידע/מקצוע שהתעניינות בו יכולה להביא חכמת חיים של נסיון חיים בדרך מהירה ? אין לי אפשרות לנוע בחוץ בחופשיות כי אני מרותק לבית. הייתי רוצה לצבור ניסיון וחוכמת חיים מהסוג שנילמד במשך השנים והגיל שעובר . קשה לי לענות באיזה תחום כי אני מניח שאם לא היה קורה לי מה שקרה לי, אז כשמישהו היה מספר לי מה קרה לו עם מישהו אחר, הייתי יודע לראות לזהות מה יקרה בגלל שהייתי מכיר הרבה מצבי חיים. הדברים שאני יכל לעשות כדי להיחשף זה להתעניין לקרא סיפורים של אנשים על ידי מילות חיפוש בגוגל. אם אני קורא דברים כך אני חווה את מה שאני קורא אבל אני לא יודע מה לקרא בדיוק. אני לא יודע איזה תחום לקרא.

נסיון חיים אינו בהכרח ../images/Emo26.gif

פונקציה של גיל. אמי בת 82 ובתחומים מסויימים היא יותר תמימה מנכדתי בת ה - 10. נסיון חיים נרכש כאשר אדם נחשף לסיטואציות בחייו שבהן ללימוד התאורטי אין חשיבות ממשית, ומצליח ללמוד מהסיטואציות האלו משהו להמשך חייו, לדוגמה, מערכות יחסים עם אנשים (בני זוג, חברים לעבודה, בוסים, וכו'). במובן מסויים צרכנות נבונה היא חלק מנסיון החיים של האדם המודרני.

למעלה