אידיאל הזוגיות של שני אנשים שלמים

אידיאל הזוגיות של שני אנשים שלמים

יוצא לי הרבה מאוד לשמוע על העניין הזה, שבזוגיות בריאה כל אחד מבני הזוג בא כבנאדם שלם.
וזוגיות שמבוססת על כך שאחד מבני הזוג צריך וזקוק לבן הזוג האחר כדי להשלים באישיות של עצמו דברים על פי רוב נדונה לכישלון.

אבל אני תוהה אם את השלמות הזאת אי אפשר להשיג אלא דרך מערכות זוגיות כושלות והתגברות על אכזבות.

אני בן 24 ובהתאם לבאי הפורום חסר נסיון מיני וזוגי כאחד. נכון להיום אני מתעניין בבני זוג שאני מוצא בהם משהו שמשלים אותי. ברור לי שכמו שאני היום לא אצליח להיכנס לזוגיות מאותו המקום השלם שמדברים עליו.
האם צריך לעבוד על "השלמות שלי" קודם כל, ואיך עושים את זה? או להתחיל לחפש זוגיות בהתאם לצרכים שלי היום, תוך שאני מצפה מראש לאכזבה?

זה נורא מתסכל...

nitsansh

New member
אני מגדיר את מודל הזוגיות האידאלי כשילוב של

הצורך להיות ביחד והצורך לשמור על עצמאות. יש זוגות שמתאים להם יותר ביחד ויש כאלה שיותר עצמאות.

לשאוף לאידיאל זה נחמד

להגביל את עצמך עד שלא תמצא אידיאל זו טעות. כמה אנשים לדעתך הגיעו לאידיאל אישי/זוגי? לא הרבה.
כמובן שאם אתה חש שיש לך בעיות אישיות אקוטיות, יתכן שתעדיף לטפל בהן ולא לחפש זוגיות.
אבל באופן כללי, אם אתה "סתם לא מושלם", זו לא נראית לי סיבה להעניש את עצמך במניעת זוגיות.
החלוקה לזוגיות "בריאה" וזוגיות "כושלת" דיכוטומית מדי. יש הרבה דברים באמצע.

המשפט האחרון לא מספיק ברור

אם אתה נמצא בזוגיות ומרגיש שהיא "לא בריאה", זה לא סימן טוב.
התכוונתי יותר לשימוש במילה "כושלת". זה נשמע לי (אבל אולי טעיתי בפירוש) שאתה מתכוון לזוגיות שתסתיים מתישהו. אבל אם תסתכל סביב תראה שרוב מוחלט של המערכות הזוגיות הגיעו לקיצן. עדיין, יש הרבה מערכות יחסים שהיו טובות לזמנן, ובני הזוג לשעבר לא מתחרטים על החוויה שהסתיימה.

Berethor

New member
לדעתי זה לא משנה

שלמים או לא שלמים. אם אתה לא צריך השלמה יופי אם אתה כן צריך גם בסדר. אם לא יוצא לך כלום מזוגיות אז למה להיות בא בכלל?

נראה לי שהכוונה היא לא לפתח תלות.

הרעיון הוא שאם כל בן זוג יהיה שלם בפני עצמו, הצורך שלו בזוגיות לא יגיע מתלות במישהו אחר על מנת שישלים אותו כאדם. לדעתי זה לא מתייחס ל"זוגות שמשלימים אחד את השני" מבחינת אופי או התנהגות - הוא עצבני, היא רגועה וכו', אלא לאנשים שמרגישים חסרים וקשה להם להסתדר/להתקיים כשהם לבד והם מחפשים מישהו שיכיל את הבעיות שלהם.
לדעתי, אם יש לך בעיות עדיף לפתור אותן או לפחות לדעת אותן לפני שאתה נכנס לזוגיות. זה לא אומר שאתה צריך להרגיש 100% שלם עם עצמך בכל אספקט של חייך, אבל לא לחשוב שברגע שתיכנס לזוגיות זה יפתור לך את כל הבעיות בחיים והקשר יספוג את הבעיות שלך.

כמו כן, אני לא חושבת שאתה צריך להיתקל באכזבות כדי להצליח למצוא זוגיות טובה.

למעלה