אחרי הוידוי - התנצלות

newfornow

New member
עכשיו את כבר חצופה

אני יום וחצי בפורום... איפה הייתי, לא פה.
את ספרי ההולנדית שלי (שאספתי במהלך קרוב לעשור) בעלות של מעל 300 יורו (100 לכל רמה) נתתי לישראלים אחרים ללא תרומה. כמו הרבה דברים אחרים...
לא נותר לי לומר אלא הגזמת (בגדול) והפוסל במומו פוסל. תשאלי לפני שתשפטי.

newfornow

New member
הסתכלתי אחורה הניהול שלך פגום

אם לא הבנת עד עכשיו, אומר זאת בצורה ישירה: לא את המתנצל או את מוכר האופניים ביקרתי, א-ו-ת-ך ביקרתי על התגובה שלך לרונית. ועשיתי זאת אחרי שהסברת את עצמך ואחרי שאני הסברתי את עצמי.
לא שפטתי מצב שלא הייתי נוכחת בו, אלא רק את התגובה השלילית שלך להצעה לגיטימית לגמרי, מעודדת חוק והתערות. את זו שלא מצליחה לראות את התגובה שלך באור אחר מעבר ל״איש מסכן ודל אמצעים קנה אופניים מקבצן״... אני כבר מזמן לא שם.
אז חיפשתי תגובות קודמות שלך והופתעתי קשות לגלות שיש כאן ביקורת חיה ונוקבת על הניהול שלך יותר מאשר עצות מועילות... מסתבר, שאחרי הכל אני כנראה כן בחברה טובה.

Ronronit1

New member

smaak

New member
אני לא מבינה מה הקשר

לרמת ההכנסה. לא צריך לעבוד ולהרוויח המון כסף כדי לקנות אופניים סבירים, זה אחד. אפשר להיכנס למרקטפלאץ ולקנות אופניים מיד שניה במחיר לא גבוה.

ועוני הוא לא מצב שמצדיק עבירה על החוק. לא מדובר כאן בעניין של חיים ומוות, זה לא אוכל או מים, והבחור המדובר לא חי ברחוב. גם אם הוא משכיל ואינטליגנט ונחמד ומתוק. הוא לא היה צריך לרכוש אופניים גנובים נקודה.

newfornow

New member
כמו שרק הגעתי נראה לי שאני הולכת

אני לגמרי עם רונית... לפני שבועיים גנבו לי את האופניים. הלכתי למשטרה, דווחתי. האם יש לי ציפייה שהאופניים יחזרו? לצערי לא. האם המשטרה תפתח בחקירה? גם לא (ואולי עדיף, שתתרכז בפשעים יותר חמורים). האם הם יתקשרו אליי כשאופניים גנובים יגיעו אליהם או אל מוכר אופניים שאלה יגיעו לידיו (כי הם מחוייבים ואכן עושים את זה) התשובה היא כן... וגם הביטוח יכסה רק עם דוח משטרה.
אז לא להסכים עם דעה זה משהו אחד, אבל לא לעודד התנהגות חוקית וחיובית זה משהו אחר. לצערי, זה בדיוק מה שנעשה עם התגובה שלך.
אז נכון אני חדשה כאן, ורוצה לתמוך ולעזור מנסיון מצטבר של כמעט עשור בהולנד ואמסטרדם. אבל קצת הוצאת לי את הרוח מהמפרשים... מצטערת על הישירות, אבל את זה למדתי מההולנדים....

חנהר

New member
ישירות היא התכונה האהובה עליי

באמת, ואני רוצה ומעודדת אותך להמשיך כך, צר לי שאינך רוצה לעודד את הישירות שלי.

Free Smile

New member
נעשה עסק, למען השארת האנשים ההגונים

הנחמדים והצוהלים בפורום
למען נשאיר את הולנד יפה (כי את ישראל כבר תייגנו כפחות שווה כשירדנו ממנה)

הויכוח הפך למעין צדדים שרואים אחד את השני כמנוגדים ונעשים ניסיונות כאן להראות שיש גם אפור באמצע. נכון, האפור עדיין נגוע בשחור האפל, אך הוא אפור ולא שחור מוחלט.
הלבן - אל תגנוב
השחור - גנבת, איש רע אתה וזה כל מה שאתה בנשמתך. לא חשוב שהתנדבת עם ניצולי שואה כשהיית סטודנט.
האפור - וזה הסיכום בחייאת אני מקווה... קניתי את האופניים הכנראה-גנובות (לא בדקתי, אך מתאים להאמין בזה) כי האופניים יד שניה שקניתי נדפקו והיתי צריך להשאירן במקום עד שאתקן אותן.
אני אלך לתקן אותן. אם הן עדיין שם, אשתמש בהן ואיקח את האופניים הנוכחיות למשטרה.

ורק לפני שאתם שואלים - לא, לא גנבתי לניצולי השואה את האופניים.
(אך כן גנבו לי את אלה שהשתמשתי כדי לבוא אליהם)
((באר שבע כבוד))

newfornow

New member
אפור

סבבה... אבל הבעיה שלי היא יותר על העובדה שבמקום לעודד את רונית שמנסה לתרום לבן לאפור, התגובה של חנה תרמה שחור לאפור... וזה מאוד הפריע לי. לא רוצה להיות טלית שכולה תכלת, לכולנו יש אפור, אבל בבמה הזו אנחנו יכולים לתרום לקצת יותר לבן... דעה אחרת, סובלנות. לא ציניות וגישת ה׳זה קורה תמיד, למה אני צריך לטרוח אחרת?׳
בהצלחה עם הראיונות עבודה

Free Smile

New member
אחזור על השאלה של חנה

האם את הלכת למשטרה אחרי שגנבו לך את האופניים?
את מוזמנת גם לשתף את החוויה שלך.

ואם את רוצה ללכת למשטרה (במקום לשלוח אותי) עדיף כבר להציע להם לשים שוטרים סמויים שהולכים ברחוב בלילה ועוצרים את הנרקומנים שמציעים להם אופניים. או על הדרך גם את אלה שמציעים להם קוקאין.
זה לא כל כך קשה לגלות אותם כל לילה.

newfornow

New member
כן!!!!

הולכים למשטרה והמשטרה גם עוצרת אותם כשהם תופסים אותם.
אולי אגב קנית את האופניים שגנבו לי.... אבל בגלל שלא הלכת למשטרה הם לא התקשרו להודיע לי על השבת גניבה....

Free Smile

New member
אם האופניים שלך היו שווים 10 יורו

למה עשית להם ביטוח?
את מוזמנת לבוא לקחת אותם
אני אפילו מזמין אותך לסלט וקוסקוס עם סלק

Ronronit1

New member
כן. הלכתי למשטרה.

והמשטרה עושה פה המון בעניין הפשע וגם גניבות האופניים. מי שגר פה יותר מ6 שנים רואה את ההבדל, מי ששומע חדשות גם רואה ומודע יותר למה שקורה פה בעיר ולמה שהמשטרה פה עושה בעניין.
אופניים שוות יותר מ10 יורו רק שהג'אנקים שמוכרים אותם ברחוב רוצים לעשות כסף מהיר לסמים, אלה הנואשים שבנואשים.

אולי תיכנסי לפרופורציה?

את גרה באמסטרדם? כי אם כן, הייתי מצפה ממך אחרי כל השנים שאת כאן להבין את הדינמיקה של אופניים בבירה. לא. היא לא תמיד בשחור-לבן של החוק היבש.
מי שקונה אופניים חדשים ויקרים באמסטרדם מכניס אותם למקום סגור בלילה או נועל אותם עם שלושה מנעולים לעצם נייח (מנעול אחד של גלגל אחורי לשילדה, מנעול שני של גלגל קדמי לשילדה ומנעול שלישי של שילדה לעצם נייח). יש כאלה שמכניסים צ׳יפ לשילדה ויש כאלה שחורטים בה מספר.
החוק הבלתי כתוב בבירה גורס שהמנעולים צריכים לעלות יותר מהאופניים, וזה לא להגיד שהמנעולים יקרים, אלא שהאופניים זולים במיוחד. מי שקונה אופניים יקרים, בדרך כלל מחנה אותם במחסן נעול.

אז גנבו לך אופניים. Boo Hoo

לא נראה לי שאת יודעת מה קורה בעניין אופניים באמסטרדם...

(כל האמור לעיל לא סותר את העובדה שבאופן אישי, מצפוני לא מרשה לי לנסוע על אופניים גנובים ולעולם לא ארכוש אופניים מנרקומן ״על הגשר״. או מסוחר של אופניים יד שניה שכידוע לכל קנה אותם בערך ב 10 יורו לחתיכה מהמשטרה שהחרימה אותם או מגנבים או מחניה במקומות אסורים ובעליהם לא באו לדרוש אותם...)

afon

New member
סוף סוף תשובה

מי ישמע? חתכת אופניים ב10 יורו, הפכתם את זה לדיון על אתיקה ומוסר כשהקשר בין השניים רופף עד מאוד.

צדקנות צדקנות.

TatyBar

New member
או הו איך הגזמת.

אותי מעניין מה באמת מעצבן אותך ועל איזו נקודה רגישה בדיוק פרי סמייל לחץ לך שאת מחליטה לעשות ממנו כזו דוגמא ולהחריף איתו את הדין משל היה הוא אשם בכל הגניבות שאי פעם התרחשו על ידי לשראלים...
הוא לא דוגמא. הוא אדם פרטי.
ואם יש התנהגות ישראלית שמרגיזה אותך - את מוזמנת להתעצבן על הכלל, - אבל לא להוציא על הפרט!
התגובה הלגמרי הזויה שלך, ללכת למשטרה, כשיש אלפי ואולי יותר אופניים רגילים כאלה, ואין שום סיכוי למצוא את הבעלים שלהם - היא נסיון להראות דוגמא קשוחה של עקרון ברזל.
ועקרונות ברזל הם תמיד טעות.
כי כל עקרון צריך להיבדק בנסיבות בהן הוא עולה.
ובנסיבות כאלו - הוא ממש לא נדרש ללכת למשטרה ולא לעשות כלום.
רק לשים לב בפעם הבאה כשמישהו מציע לו לקנות משהו. לדעת שדברים כאלה קיימים.
זה הכל.
מפה ועד להעלות אותו על המוקד ולשים אותו דוגמא לכל מה שרע אצל הישראלים בעינייך - זו הגזמה שמלמדת על משהו אצלך.
לא על ה"חטא" שלו.
קחי איזה וואליום. או איזו כוסית טובה של xo. ואם אין לך, אני יכולה להמליץ לך מה לקנות.

Ronronit1

New member
אחרי המסרים האישיים שלך

שבהם אתה לא מפסיק להצדיק את מעשיך, וממשיך לחפש תירוצים ללמה זה בסדר לקנות אופניים גנובים, אני לא מאמינה לך ולא מאמינה להתנצלות שלך.
במסרים האישיים אלי אתה ממש לא מצטער.

אני מאחלת לך שלא תצליח לשרוד פה ותמשיך למקום אחר.

חנהר

New member
רונרונית1 אני מוצאת את איחולייך גועליים

בעליל, ומאוד לא סימפטיים כלפי חבר פורום שאינך מכירה ואין לו שום קשר אלייך.

אני חושבת שמי שצריך להתנצל זו את!

בזה אני סוגרת את השרשור הזה, אני לא מוכנה יותר לדון בנושא הזה!

Ronronit1

New member
תמשיכו לנהל פורום של חמישה אנשים

שכולם מסכימים עם כולם, תומכים בקניית אופניים מנרקומנים ומנהלים מועדון חברים פרטי שמבריח כל מי שיש בו הגינות ומוסר אישי.
חנה, הצלחת להבריח מהפורום הזה הרבה אנשים.
גם ההודעות שחבריך שמים באתרים חברתיים שונים לא יביאו לפה יותר מתיירים מזדמנים שיבואו וילכו כשזו רמת הדיון פה.
פעם זה היה פורום תרבות הולנד, הלכה התרבות. חבל.

למעלה