אחריות במוסך לא מורשה

D a v i d o f f

New member
אחריות במוסך לא מורשה

טעות שנעשתה וכך היה - כשקניתי את אופנועי (KLE) חדש, יצא לי לדבר עם מספר מוסכים ואמרו שהחוק החדש לא מחייב אותי לטפל במוסך של היבואן (מטרו). אני לא התלהבתי לטפל במטרו ממספר סיבות (סלידה שפיתחתי אליהם, היותם יקרים, ומוסך אחר שפיתחתי איתו יחסים טובים). בשלב יותר מאוחר שמעתי שבאמת יכול לטפל במוסכים לא מורשים, אלא חוץ מאשר קוואסאקי. בכל מקרה, התחלתי לטפל באופנוע שלי במוסך אחר, מוסך שהינו מורשה עופר אבניר. את כל הטיפולים בדקתי שעשה על פי הספר, ואם היה צריך להחליף חלקים ספציפיים - רק למקוריים. מפה לשם, אני עומד לפני טיפול 12,000. והמוסך שאיתו אני עובד - על אמת, מצטער שהתחלתי לעבוד איתו. עדיף היה ללכת על מטרו. תחושה פנימית שלי שהמוסך שאיתו אני עובד ימצא לי בלאי שלא קיים בשביל להרוויח עוד פרוטות עלי (לדוגמא 'רפידות'). אז מה אני צריך לעשות עכשיו - האם אני יכול לחזור למטרו והאחריות לא תיפגע, או שצריך להמשיך במוסך הקיים עם יד על הדופק ובמקרה שתהיה בעיה כלשהי אז תהיה באחריותו כמוסך המטפל ? תודה

M a x

New member
אתה יכול ....

לא אמורה להיות שום בעיה עם חזרה למטרו. אם מטרו יעשו בעיה כלשהי זה יהיה בעקבות כך שלא טיפלת במוסך מורשה מלכתחילה.... נכון זה נגד החוק....אבל יבואנים הם מעל החוק לא?

™©®

New member
נקודה למחשבה למר דווידוף!

חשבת אולי על לטפל לבד באופנוע שלך? האם האחריות מונעת את הדבר או שפשוט אתה חסר ידע?

Moo Moo

New member
טיפול שלא במוסך מורשה מבטל...

את האחריות. דווקא אני בעד לשלוח אותו לוארדו שחור, יעשה לו אחלה דיל

M a x

New member
../images/Emo18.gif יש לשים לב .....

כל טיפול בכלי רכב שאינו במוסך המורשה משרד התחבורה , יביא להפסקת תקופת האחריות שמעניק היבואן.

™©®

New member
יודע.

השאלה האם לא יותר שווה ללמוד לטפל לבד ולחסוך כאבי ראש?

dvirs

New member
כיצד ניתן ללמוד לתחזק את האופנוע

לבד???? (ER5) ואני מעדיף לא להתעסק עם החוברת של היבואן...

Shuchman

New member
צריך שני דברים

ספר מכונאי (היינס, קליימר) וידיים טובות. בעצם, כדאי גם שיהיה חבר מכונאי מורשה, על כל צרה...

סקניה

New member
אחריות מחייבת

טיפול במוסך מורשה מטעם משרד התחבורה. אסור לבטל אחריות בעיקבות טיפול אצל מוסך שאינו מורשה מטעם היבואן כל עוד הוא מטעם משרד התחבורה. סוף פסוק. גש למטרו , אני מניח שגם הם מודעים לחוק ולא ינסו לעבור עליו.

D a v i d o f f

New member
איפה מופיע חוק זה?

המוסך שטיפלתי מורשה משרד התחבורה. מוסך די ותיק וידוע באזור השרון

M O R M

New member
גש למוסך ארנון ומוטי ברמת השרון.

הם יקבלו אותך יפה , נא לא לדאוג. ידאגו לך לאחריות מלאה של היבואן. תקבל עבודה מקצועית ומוסמכת על ידי מטרו. לא תקבל מחירים הכי זולים (את זה תחפש בשוק.) , לא תקבל חלקים לא אוריגינליים לאופנוע חדיש כמו שלך. לא תקבל וופלים (כי אני חיסלתי את כולם....) הם מוסך מורשה קוואסאקי (גם - הונדה , סוזוקי , ימהה ) תאמר שאני שלחתי ותודיע לי אם יש בעיה כלשהיא באחריות היבואן ( אני שורך להם את המוסך מידית
) או בטיפולים. תרגע ותפסיק להמציא לנו בעיות שאינן קיימות. קבל קישור לשירשור מוסכים.

D a v i d o f f

New member
היתי במטרו

קפצתי למטרו כפ"ס לבדוק את הנושא. דיברתי עם האחראי מוסך (שלא זוכר את שמו, אך רק דברים טובים נשמעו עליו מחברי הפורום). הוא אמר, שאם טיפלתי במוסך לא מורשה יבואן, אז האחריות פגה. אז אמרתי לו שלפי מיטב ידיעתי המוסך צריך להיות מוסמך משרד התחבורה ולהישתמש בחלקים מקוריים. שורתו האחרונה היתה שהוא לא סגור על זה וללכת לבדוק עם האגף הטכני את הנושא מחר. נבדוק מחר, ונקוה לטוב. NORM - תודה על ההמלצה על המוסך, אך אם עד לשם - יש את המוסך BIG MOTOR ליד שמהכרותי עימו, ומדברי אחרים יש לו ידי זהב. אך הוא לא מורשה מטרו (וגם אין וואפלים)

M a x

New member
לא סגור על זה ../images/Emo8.gif

ההתחמקות מתחילה לפני שבכלל יש בעיה

TTמאניה

New member
איזה חראות, עאלק לא סגור על זה

הקומבנה הישראלית. אל תוותר, אתה צודק. שישרף מטרו ויקום יבואן חדש לימאהה! מצטער, זה רק דיעה אישית עליהם....

D a v i d o f f

New member
סוף פסוק

למוסחניק האחראי מוסך של מטרו כפ"ס, שמו בישראל הוא שמוליק. אז ניכנסתי היום ודברתי עם האגף הטכני. מסתבר, שהמוסך המורשה עופר-אבניר שטיפלתי בו הוא מורשה קוואסאקי על ידם, ולכן אין בעיה שאעבור לטפל במטרו. לא כמו שאר החלקים במטרו, המוסך של כפר סבא נראה רציני ואמין. קבענו תאריך לבוא, אמר לי בדיוק כמה זמן זה יקח, מראש אמר כמה יעלה, מה יוחלף וכמה עולה כל חלק (מחיר נושק ל1000 ש"ח לטיפול 12,000). יום ראשון הטיפול. ומספיק עם הראש הישראלי - איפה יהיה הכי זול ואיך אזיין את מטרו. קצת יותר יקר אבל עדיף לתת את "בת-זוגתי" לידיים טובות. הבעיה עכשיו היא איך אכניס את האופנוע ל4 שעות ואשאר בלי גלגלים
אבל בזה כבר אתם לא יכולים לעזור לי.

Treker

New member
תבדוק איתם אם אתה יכול להזמין

מהם קטנוע חליפי לזמן הטיפול...

למעלה