אחיות בהתעמלות

אחיות בהתעמלות

קורה בכל מרכז התעמלות: אחת נרשמת לחוג, ואז גם אחותה הקטנה (אפשר גם הגדולה) נרשמת בעקבותיה. הפרש גילאים של שנה-שנתיים בין הבנות. או: תאומות בחוג. האם ראוי להפריד בין אחיות/תאומות בקבוצות/בתתי קבוצות? האם ראוי דווקא לחבר אותן לאותה קבוצה? האם כדאי למנוע תחרותיות בין הבנות, או להתעלם ממנה? אולי אפשר לנצל את היתרונות של שתי אחיות מתעמלות לטובת תרגול בבית- שמירה, משוב, כיף, כורואוגרפיה משותפת שיוכלו להתאמן עליה- או פירמידות? או שאולי עדיף להתייחס לבנות כל אחת בפני עצמה כאילו הן שתי בנות נפרדות כמו שאר המתעמלות בקבוצה ולא אחיות? ומה עושים במקרה של אחות אחת מוכשרת מאוד והשנייה חסרת כל כשרון? כיצד מתייחסים לזה?

אמא לה3

New member
אצלי נשבר השיא השנה...

4 אחיות בקב' אחת ועוד אחת בדרך........ בנוסף, מעט בכל קב' יש לי כמה זוגות אחיות. אני לא רואה צורך להפריד בין הקב' (בתנאי שהן באותה קב' גיל) כל ילדה גם ככה מקבלת התיחסות אישית בהתאם ליכולתה והשגיה. מה שכן, אני תמיד שמה לב לא לצור תחרותיות בין הבנות ולמנוע קינאה. לגבי התרגול בבית...כמעט כל האחיות שאני מכירה מאמנות אחת את השנייה בבית, במיוחד אם הפרש הגילאים גדול. אי אפשר לא להתייחס באימונים לעובדה של אחיות, כן אפשר לחזק כל אחת בנפרד אבל רצוי לא לצור תחרות בין הבנות. ואגב, גם כשיש אחת מוכשרת והשנייה לא - תמיד תמיד אפשר למצוא נק' יכולת טובה אצל הפחות מוכשרת ולחזק אותה.

Xx ofek xX

New member
אני ואחותי הקטנה ביחד בקבוצה

היא התחילה שנתיים לפני, כשהיא הייתה בת 8 והיום אנחנו בערך באותה הרמה,היא קצת יותר טובה
אין בינינו בכלל תחרותיות וגם אין שום סיבה שתהיה כי אף אחת מאיתנו בכל מקרה לא מספיק טובה כדי להשתתף בתחרות או משהו כזה... מה שכן אחד מהמאמנים שלי אמר משהו ממש חכם כשלמדתי משהו חדש לפני איזה חצי שנה "וואו אופק כל הכבוד לדקל לקח הרבה יותר זמן להצליח את זה!" כמובן שאחר כך צחקנו על זה אבל זה היה משפט ממש מטומטם..

למעלה