אחאות.

אחאות.

אח שלי הקטן בן 22 היום. לפני שבועיים הוא השתחרר מהצבא והוא כבר סטודנט מן המנין בטכניון (אני גאה בו בטירוף, אם מישהו לא שם לב, אבל זה לא הענין). ולמרות שיש בינינו כל כך הרבה שנים, למרות שאף אחד לא עשה שום דבר בשביל שיהיה לנו קשר טוב, בשנה האחרונה פתאום קלטתי שאין מה לומר, מלבד רון הוא החבר הכי טוב שלי בעולם, זה שיודע את כל הסודות שלי ומשתף אותי בכל דבר משמעותי או פחות. יש לנו פגישה שבועית מקודשת ששום דבר בעולם לא יזיז אותה, אנחנו מדברים בטלפון כל יום, מצ'וטטים מתי שמזדמן. משתוללים כל פעם שנפגשים כמו שני ילדים קטנים. אחים כמו שצריך. אלה היחסים שאני רוצה שיהיו בין שני הילדים שלי. שיאהבו אחד את השני, ישתפו זה את זה, שיהיה להם אכפת באמת ויגלו מעורבות עמוקה זה בחייו של זה. האמת היא שכרגע זה באמת מה שקורה. הם החברים הכי טובים, כשיש להם משהו לספר או לשתף הם קודם כל ישתפו את זה את זה. שמעתי אותם עושים הסכם בחופש ש"בחג לא רבים" (מעצמם), יונתן כתב סיפור וכתב בראשו "מוקדש לתמרי", ואני רואה גם בהתנהלות היומיומית שלהם - איך תמרה מביאה ליונתן לבנים נקיים כשהוא מתרחץ, איך יונתן מכוון לה את המים כשהיא מתרחצת שיהיו בדיוק בטמפרטורה שהיא אוהבת, כשתמרה רצתה לנות בית לדרדסית שלה יונתן מיד הציע לתת לה את כל הכסף שבקופה שלו (ונתן), והשיחות שהם מנהלים כל ערב במיטה הן משהו שאני לא יכולה להתחיל אפילו לתאר. אבל איך דואגים שזה ישאר כך? הם יגדלו, באיזשהו שלב נפריד אותם וכל אחד יישן בחדר אחר. תחומי הענין שלהם שונים כבר עכשיו. אני יודעת איך לדאוג ששני ילדים קטנים יהיו אחים טובים, אבל איך עושים ששני ילדים גדולים ישארו כאלה?

מתוך כאבי הפרטי יכולה לכתוב לך

שלא נראה לי שזה ממש תלוי בך. יש כימיה ביניהם. הם מסתדרים מצוין. כאילו מה - השאלה שלך היא "כיצד לשמר את הכלה יפה דיה ? מושלמת ?". תשובתי היא : פשוט "תני להם להיות". כמו עכשיו . לא הפרדת חדרים תשנה את יופי היחסים ביניהם , לא ההתבגרות , לא כלום ואם כן - אל תקחי על עצמך את האחריות לכך. זה לא תלוי בך. תני להם להיות. לפעמים קשר דם בין אחים גורם לשני אנשים שונים לחלוטין לדור בכפיפה אחת באותה משפחה ולא להסתדר. לפתח רגשות לא נעימים האחד כלפי האחר שברבות השני עלולים להתעצם.שמעתי כבר על מספיק מקרים של שלושה אחים שיש יחסים קרובים והדוקים בין שניים , לדוגמה ובין הראשון והשלישי יחסים צוננים...אני חושבת שמשתנה האופי גם משחק תפקיד באיך מסתדרים. מאוד. אני לא חושבת שעל ההורים לקחת על עצמם פרומיל של אשמה. ובינתיים - שמחי בחלקך. גם אני שמחה מאוד שיש יחסים יפים (ונורמליים , כן ? לא "מושלמים" כמו שאת מתארת...אצלי מאוד אוהבים , אבל גם מאוד רבים לפעמים...
) בין שני בני . הרישא של דברי התייחס לדברים אחרים , כלליים ואישיים יותר.

אני לא משוכנעת שאת צודקת.

אני כן חושבת שחלק מהסיבה לכך שהם אחים כל כך קרובים ואוהבים היא דברים שאני עשיתי. אני יודעת שככל שהם יגדלו ייכנסו עוד ועוד גורמים למשוואה, אבל מקוה שאולי בסיס מוצק יפחית מהחשיבות של הגורמים הפחות חיוביים.

חגיתלה

New member
לא חושבת שיש לך באמת שליטה על כך

את יכולה לעודד לתמוך לומר כמה שזה משמעותי שזה כך בשבילך,, אבל אין שום ערובה שככה זה יימשך או שיש לך מילה על איך זה יתפתח. יכולה להגיד לך שאני שלישית מבין 4 אחים. הפערים בין הגדול לצעיר הוא 13 שנים. בילדותינו אולי לא היינו החברים הכי טובים שבעולם, אבל משבגרנו כולנו הפכנו להיות החברים הכי טובים אחד של השני. ברמה שההורים שלי לפעמים במיוחד במפגשים משפחתיים גדולים שואלים בקול רם את עצמם איך הצליח להם. הסוד הוא שהם לרוב לא התערבו ביננו ואמרו שהם סומכים עלינו שנדע כיצד להיות כשנגדל.

חמניה1

New member
אשריך וטוב לך שזו מערכת היחסים שלך

עם אחיך. מבחינתי זה אחד הדברים החשובים ביותר. גם לי יש מערכת יחסים מצוינת עם אחותי אבל אני לא רואה שום דבר כמובן מאליו. לצערי חוויתי משבר מאוד גדול עם אחי ובצד של בעלי הקשר בין האחים הוא מהקשרים הפחות ראויים להערכה. אצלי, הבנות רבות המון. פשוט רוב הזמן הן רבות בינהן. אבל בתוך תוכי אני יודעת שיש בינהן בסופו של דבר קשר מצוין. אני חושבת שזה מסוג הדברים שפשוט צריך לשמר ביומיום. אני מאמינה שיש דברים שלא צריך לדבר עליהם אלא לעשות. אין כמו מה שהם רואים בקשר בינך לבין אחיך. אצלי, הן תוכלנה לקחת את מה שהן רואות ביני לבין אחותי או לחלופין, כולי תקווה שלא, הן יכולות לקחת דוגמא מהקשר בין בעלי לאחיו. אני נוטה להאמין שהן תעדפנה את מה שהן רואות בקשר שלי משום שמשם הן גם מקבלות תשומת לב, מה שאין בכלל בצד השני.

מ י כ

New member
אני כן חושבת להורים יש מה להגיד בענין..

בבית שגדלתי אני זוכרת בברור שתי מנטרות בענין היחסים בינינו האחים: "תלמדו להסתדר" ו" האחים שלכם הם היחידים שישארו איתכם הכי הרבה זמן בחיים".. ואנחנו די קרובים,לא אידילים כמו מה שאת מתארת אבל אני יודעת שכשאני אצטרך אותם הם יהיו שם ואני מקווה שגם הפוך... היחסים בין האחי פה בבית ממש כמו שאני רוצה שהם יהיו-הם באותו חדר,הגדולים חברים הכי טובים,גם כשהם בגינה ויש חברים מהגנים הם הרבה פעמים מעדיפים לשחק ביחד,יש להם עולם פנימי דמיוני משותף ולא מיד אני בכלל מבינה מה הם משחקים. כשעדי נכנסת למתקן הם מיד מתייצבים לשחק איתה וכשמישהו מציק לה הם מבריחים אותו.. אם מישהו פוגש חבר ומתאחד איתו מול אחיו אני לא מרשה ומזכירה שאחים זה הכי חשוב. בקיצור אני מאמינה שכשמעבירים מסר זה נשאר,בלי קשר לחדר,ולא רק בקשר לאחאות אלא למשפחה בכלל.

למעלה