אז עכשיו זה סופי ורשמי...

חבובי

New member
אז עכשיו זה סופי ורשמי...

גם אני מתוקה... ואפילו כבר קיבלתי הפניה למכון בריאות האישה למעקב הריון בסיכון (סכרת+ל"ד גבוה= איזה יופי.................) משהי נמצאת במעקב במרכז בריאות האישה של מכבי בראשל"צ? וחוצמזה, יש לכן מה להמליץ לי בינתיים (עד שהם ימצאו בשבילי תור) - מה לאכול ומה לא (כמובן ששאלתי אינה כוללת את כל המתוקים הרשמיים, אלא הבנתי שגם עם מוצרי חלב מסויימים יש בעיה, ולחם... מה הכמויות שמותר? איך בונים תפריט? מה עושים????) תודה.

קודם כל

תשתדלי שהותר יהיה כמה שיותר מוקדם. פחמימות למניהן רצוי להמעיט, לאכול יותר לחם שיפון או מלא, אורז מלא, חיטה, כוסמת וכדומה. לא יותר משני שלושה פירות ליום. חלב ניגר יש לו תכולת סוכר גבוה - גבינות וכדומה אין בעיה. בנות נתנו כאן בעבר את התפריט שלהן אבל התפריט צריך להיות מותאם לך אישית למשקלך גובהך ושאר פרטים אז תזהרי עם זה.

חבובי

New member
קבעו לי תור רק לעוד שבוע וחצי..

הם טוענים שאני לא מקרה דחוף... אז מה עד אז? שאלתי את הרופאה מה לעשות עד שאני אגיע אליה, והיא אמרה לי "להמשיך כרגיל" ולא להוריד שם דבר מהתפריט.???!!!! רק אחרי שדחקתי בה, היא אמרה לי להשתדל להמעיט בשתיה מתוקה. מוזר, לא?? אם יש סכרת, אז יש סכרת. מה ההבדל אם זה עכשיו או בעוד שבוע וחצי? אולי בגלל שאני בשבוע 27? ממש מוזר. הרופא שלי נלחץ מאוד ואמר לי ללכת מיד למרכז בריאות האישה, והם - אדישים...

לי6

New member
אני במעקב בראשל"צ

קבעת כבר תור? צריך להזדרז, לוקח זמן... יש טופס כללי לגבי תזונה, אך בפגישה עם דיאטנית הוא משתנה בהתאם לאישה שיושבת מולה, להרגלים, לאוכל שאוהבת, וכו'. עד לא מזמן היה מותר לי להוסיף כמה דברים מתוקים לתפריט, אך בזמן האחרון עקב ערכי סוכר גבוהים יותר הורדתי אותם, אז הכל משתנה. בקיצור, הכל בלי סוכר. לאכול ארוחות מאוזנות, עם ארוחות ביניים (יוגורט, פרי לדוגמא). אפשר להפגש במרכז בריאות האישה...

למעלה