אז מי משלם בדייט ולמה פשוט לא להתחלק

מי משלם בדייט ראשון

אתחיל בקמצנות - לנהל קשר עם אדם גבר/אישה קמצנים בעייתי מאוד.
מסכימה איתך שלא כל גבר שמתבאס לשלם בדייט ראשון קמצן.
- יש גברים שיוצאים לכמה דייטים ראשונים בשבוע - זו הופכת להיות מעמסה.
- יש גברים שכדי להרשים יזמינו בחורה בדייט ראשון למסעדת יוקרה ויניחו שאם הזמינו למסעדת יוקרה והתעקשו לשלם היא חייבת לצאת איתם לדייט שני
- יש נשים לצערי שגם אם אין הן רוצות להמשיך הן "מנצלות" את העניין ולא מציעות לשלם את חלקן בדייט ראשון.

חוסר ג'הטלמניות קשור לעניין החיזור
בעולם היום, לצאת לדייט לא דורש ממך כגבר מאמץ רב. אם בעבר היית צריך לבלוע הרבה רוק, לפני שאתה מקבל אומץ לדבר עם בחורה בבר/קפה/ברחוב או היית שולח פרחים/סרנדות בקיצור מחזר כמו גנטלמן מהסרטים. היום אתה יכול לשבת על הספה לקבוע דייט בלחיצת כפתור ואפילו להזמין אותה לבייתך. לפני שתיפגשו אולי (לצערי לא תמיד) תעבור במקלחת/תשים דורדורנט. אין כאן שום חיזור. היא מצידה, תשקיע כדי להרגיש טוב ולמצוא חן בבגדים/נעליים/איפור/קוסמטיקה ומה לא. תאמין לי זה הרבה יותר מכוס יים או כוס קפה. ולכן יש ציפייה שבדייט ראשון גברים ישלמו.

איך לפעול.
- דייט ראשון תציע קפה/בר משהו בקטנה ואם מוצאת חן בענייך תשלם.
- תבין שאישה שערך שיוויון משמעותי לה (שלשם אתה מכוון אני מבינה) לא תהיה לה בעיה לחלוק איתך בדייטים אחרים שלישי ואחריו. (ואם תבקש זה לא מה שיפיל את המשך הקשר או יגרום לך להיתפס קמצן/לא ג'נטלמן). ואם יש לה בעיה , אז תבין עם מי יש לך עסק.
בהצלחה
ויקי

חברה נשית עולה כסף

את יכולה לנמק, להסביר, לתרץ וכו'.
בשורה התחתונה, כל חיבור בין גבר לאישה, לעולם כולל העברה משאבים מהגבר לאישה.
גם בעידן הנוכחי, הוא העידן הפמיניסטי.

באופן אישי- לא השתכנעתי מדברייך בכלל.
אני משוכנע שמדובר בדרישה בל תעבור.
אני חושב שהקמצנות האמתית שוררת בליבה של האישה שמצפה שישלמו עליה. רק שהיא לא מוכנה לקרוא לזה קמצנות, אלא ציפיית חיזור וכיוב'.
הכסף של האישה נחסך ומבוזבז על עצמה, אך ורק למען עצמה.
הכסף של הגבר, הוא שיתופי.

זה מסר צורם, זה מסר ביקורתי נגד המגדר הנשי, שהוא עצמו קמצן, חדור תאוות בצע ורצון להעשיר על חשבון האחר.

אנחנו חיים בעולם שעולה כסף בתרבויות אחרות זה כבשים/תכשיטים.

בכל העולם ובכל התרבויות יש מחוות שקשורות בחיזור.
עדיין תשלום בדייט ראשון/אולי גם שני. נתפסים כמחוות האלה. אני לא מנסה לשכנע אלא מצביעה על הלך רוח בעולם. משהו שחוצה תרבויות.
המחוות בכספיות לא יוצרות חיבור. כי אם היה כך כל בחורה שהיית לוקח למסעדת יוקרה בדייט ראשון היתה בת זוג שלך.
מזמינה אותך לעצור ולשאול את עצמך מה יש בכל עניין הכסף (שאני רואה שאתה מעלה בתגובות השונות) שמנהל אותך?

אני בחור עם מעט אפשרויות עם נשים

זה קשור לגובה שלי, למראה שלי, להפרעת האישיות הגבולית שלי, וגם לבעיות התעסוקה שלי.
כמו שאני רואה את המציאות, כל אלו היו אולי נסלחים, אם רק גברים ונשים היו מסתדרים ונהנים זה בחברתו של זו, בהרמוניה, ללא תלות במשתנים חיצוניים.

"חיזור" איננו משהו שמתקיים בחלל ריק.
הוא קיים בתוך מציאות מורכבת של העידן הפמיניסטי, עידן של הטרדות מיניות.
אנו חיים בחברה שמעבירה משאבים מגברים לנשים ולא להיפך.

באופן אישי, אני לא יכול להרשות לעצמי לחזר אחרי אישה באופן שכרוך בכסף.
מילא אם היה מדובר במשהו בעל סיכוי של ממש להקמת קשר... אז הייתי רואה בזה השקעה כספית. אבל הסיכוי לקשר בימינו הוא כה קלוש, שכל הנושא כולו הופך ללא כדאי כספית.

אני לא מאמין באהבה, לא מאמין בקשר זוגי שעומד על שתי רגליים משל עצמו.
קשר זוגי, זה משהו אחר...
אי אפשר לתת למגדר הנשי שרק ייצא נשכר מכל מצב. זה חייב להיפסק איכשהו.

נשים חייבות להיות חסרות כסף ומשאבים, כדי שהגבר יפזר את רכושו וכספו עליהן.
אחרת זה לא הוגן, גם לא במפגש הראשון.

אני אומר זאת שוב, שיצר המין הנשי כרוך בתאוות הבצע שלו ( או של האישה ). דבר שאיננו קיים אצל אף גבר אפילו לא קצת.
זו בעיה שלגישתי, אי אפשר לפתור.
הבעיה אף מחריפה כשהבחורה היא בעלת אמצעים של ממש. במצב זה יש משהו קומי בכך שהגבר חסר הפרוטה ישלם עליה.

לא מאמין באהבה, או בזוגיות זו הבעיה

וכאן אני ואף אחד אחר לא יוכל להזיז אותך מעמדתך. מחוות חיזור יכולה להיות כל דבר. השאלה אם אתה מכוון מראש לנשים שאין להן בעיות כלכליות כמו לך או נשים שמאוד יפות או כל דבר שהוא ההפיך ממך. כשאתה מכוון לכל מה שאתה לא. תזכה ללא מעט אכזבות.

ובלי להיכנס לכיס, אני מנחה מידי פעם סדנאות בעמותת אנוש (עבור חבר'ה פגועי נפש שעובדים, מרווחים מעט אך עובדים) ראיתי שם לא פעם קשרים שנוצרים, הוא מזמין אותה לגלידה, היא מזמינה אותו לסרט. זה קורה בכל מקום. המקום שאנחנו חיים בו לא מורכב רק ממנצלים ומנוצלים

אני לא בעל פיתרונים

אני אומר שסוגיית מי משלם על מי בדייט ראשון, נשמעת כביכול כשאלה די פשוטה, מפני שמדובר על כסף קטן.
אבל זה לא נכון, מפני שאותה כוס קפה קטנה, או ארוחת ערב קטנה היא קצה הקרחון.
מאחורי הקרחון הזה מתחוללת מלחמה של ממש, והמלחמה הזו עקבית, תמידית, נצחית. היא לא נגמרת לעולם. זו מלחמת משאבים.
מי שמוותר על משאביו מכל סיבה שהיא.... אכל אותה. הכסף לא יחזור אליו לעולם.
זו השקעה נפסדת בקשר שכנראה לעולם לא יקום. אולי כן יקום.. אבל רוב הסיכויים שלא יקום, מפני שהאישה מוקפת במחזרים אחרים שמוכנים לשלם ולשלם, וגם אין להם בעיה לשלם על מגוריה של האישה ולא לדרוש שום תמורה בכלל למעט יחסי מין.

זה לא בדיוק שאני לא מוכן לשלם

חברתה של אישה שווה כסף, ואני מוכן לשלם.
אבל לא כדי לקבל אחת שרק מכתיבה לי תנאים ונאבקת נגדי על החופש שלה כ"אישה". ממש לא....
אישה שנאבקת על החופש שלה, על הזכויות שלה, וגם על הציפיות שלה בחיזור מצד הגבר, זו אישה מסוג לא רצוי.
אבל נשים מהסוג הלא רצוי, הם הרוב כאן בארץ. זה פשוט הרוב...
וכל אישה כאן, היא פמיניסטית, בעלת קריירה ועבודה, ודאגות אחרות שאינן נסבות על בן זוגה.
&nbsp
אין דרך ממשית לליבה של האישה, גם לא בתשלום על האוכל והשתייה שלה. שום דבר לא מצליח לחדור פנימה אל ליבה.
אולי לאחרים הולך קלף משוגע.... לא יודע.

הייתי מוכן לשלם, אם כספי היה מוחזר לי

לחזר אחרי בחורה, לשלם על אוכל ושתייה, אפילו לשלם על מגוריה, הכל הולך.
אבל רק לא נטישה פתאומית הנסבה על "היעדר התאמה".
אני פשוט לא מסוגל, לא יכול, לא רוצה, לא מסכים לקבל שוב דחייה כזאת, קל וחומר לאחר שכבר השקעתי כסף בבחורה.
אם אני לא מקבל קשר נצחי, אני מסיק מכך שחיזרתי אחר פסולת וכל רצוני לקבל חזרה את כספי שהשקעתי.
אבל ההשקעה שלי בבחורה, היא כביכול מתנה, ומתנות אי אפשר לקבל חזרה...
מכאן גם הנוקשות שלי לגבי כל חיזור עתידי.
&nbsp
ברור לי שאני אחזר אחר בחורה פמיניסטית, וכל חיזור כספי אחריה הוא "מתנה".
יעני, חיזור אחרי בחורה מהסוג הלא רצוי, הלך הכסף....
גם הלך הזמן ולא יחזור.

השאלה נשאלה רק על דייט ראשון

השאלה נשאלה על דייט ראשון.
השאלה לא נשאלה על החיים הזוגיים אלא על דייט ראשון.

אני אומר שזה מילכוד....

מישהו חייב לצאת מאוכזב.
או הבחורה שצריכה לשלם על עצמה, או פותח השרשור שמשלם על בת זוגתו, אבל מרגיש שזה לא הוגן שמדובר במן חובה סמויה, חובה שנאמרת ב שו שו , מרגיש אי הגינות שאלו הם פני הדברים.

זה מעיד שאנו חיים בחברה שאיננה באמת שיוויונית.
יש אולי מראית עין של שיוויון מגדרי, והיא נוגעת לשיווי זכויות האישה.
אבל כשזה מגיע לכסף / חובות האישה, אין שום שיווי.

זה מסר מאוד צורם.
גם אמרתי שאני לא מאמין שמדובר במחווה ג'נטלמנית חד פעמית וזהו. זה לא יכול להסתיים בתשלום על הבחורה לדייט אחד ותו לא. זה לא יתכן...
אני אומר את הדברים מניסיוני האישי. וכמובן שאני משליך מניסיוני האישי על פני כל נשות העולם / כל המגדר הנשי.
מדובר בהסדר קבוע, תמידי, נצחי, אוניברסאלי.
חברה נשית, עולה כסף. גם בדייט ראשון, גם בדייט חד פעמי.

בבסיס הבעיה, עומדת תאוות בצע

טוב, ציינתי את זה כבר....
יצר המין הנשי, כרוך יחדיו בתאוות בצע. השניים מלופפים וכרוכים זה בזה עד שקשה להבדיל מי הוא מי.
אמא שלי למשל אומרת "כשגבר מזמין אותי, זה מעיד על כבוד".
ואז מתחילים ויכוחים "למה אי אפשר לכבר אותך בלי כסף?" אבל אני לא מצליח לשנות משהו מהתפיסות שלה.
בעיניה, יש רק מגדר קמצני אחד בעולם, זה המגדר הגברי. היא עצמה איננה קמצנית... כמובן שזה לא נכון. היא קמצנית מאוד.
יש לה כסף, והיא לא מוכנה להוציא אותו על גברים ולא על עצמה.
&nbsp
אני לא חושב שזה חטא להיות קמצן. אבל צריך שגם נשים תספוגנה ביוש של קמצניות וחדורות תאוות בצע.
&nbsp
אצל הגבר, יצר המין קשור רק למשיכה חיצונית. הוא לא כרוך בשום תאוות בצע ולא אחרת.
בימינו הגבר מוחלש באופן דרמתי לעומת מעמדו במהלך ההיסטוריה. והכל למען שיווי זכויות האישה ( שעולה כסף כמובן ).
אז הגבר גם מוחלש מצד אחד, וגם צריך לממש את תפקידו כמחזר נדיב....
יש מי שלא יכול לשאת זאת.

על מה אתה מדבר? אתה חושב שיחסים הם כלא?

שבני הזוג הם עבדים זה של זה? שלנצח ולעד חייבים להיות יחד, לא משנה מה? אם אתה לא מקבל קשר נצחי זה אומר שהבחורה החליטה שהיא לא רוצה להישאר איתך לנצח. זה לא אומר שהיא לא רצתה להיות איתך כל עוד היא הייתה איתך. ולצאת איתה גם לא אמור להיות בזבוז זמן - יציאות אמורות להיות מהנות לשני הצדדים, ואם אתה לא נהנה מיציאות אלא רק רואה בהן מחיר שצריך לשלם כדי "לרכוש" את הקשר הנצחי עם האישה אז אולי זו חלק מהבעייה, וחלק מהסיבה שאותן נשים, שאתה בכלל לא נהנה מחברתן, רוצות להיפרד ממך בסופו של דבר.

תעליבי ותשפילי אותי כרצונך

אבל כך זה אמור להיות, כך זה נועד להיות, שגבר ואישה צריכים להיות יחדיו עד גמר חייו של אחד מבני הזוג.
זאת גם הסיבה שאני כבר לא בענייני דייטים, ולא בענייני זוגיות, כי אני מייחס לכך משקל הרבה יותר גדול מכל בת זוג אחרת.

אני לא הרגשתי שום כלא כשהייתי עם בת זוג שבאמת אהבתי ורציתי....
זה שאחרות אולי הרגישו ככה, מעיד שקיימת בעיה אצלן ולא אצלי.
אני לא מקבל את זה שאני כזה עריץ. פשוט לא מקבל את זה.
ההוכחה היא שאני חי כבר שנים ארוכות ללא אף בת זוג, ללא חיי מין בכלל.

כספי- שייך אך ורק לי.
זה לא עניין למשא ומתן....... ממש לא.
אני יכול לחיות גם ללא בת זוג, ללא חיי מין קבועים ולא מזדמנים.

דברייך בעניין "רכישת הקשר"- זה בדיוק זה. אם אני משלם על הבחורה, אני רואה זאת כאילו השקעתי, כאילו קניתי משהו מהבחורה. ממש כך.
אם אני טועה... אני מעדיף לפרוש מהמשחק עוד לפני שהחל.
מפני שזה באמת משחק, משחק שבו יש תמיד מפסידן אחד קבוע, וזה אני.
אני כבר לא מוכן לזה.

איפה העלבתי או השפלתי אותך?

אתה לא מבין שאם גבר ואישה צריכים להיות יחדיו עד גמר חייו של אחד מבני הזוג זה אומר שיהיה לך פ-ח-ו-ת סיכוי למצוא מישהי לצאת איתה אי פעם בחיים וגם פחות סיכוי להתחתן? במקרה כזה לא רק שרק הגברים המוצלחים ביותר יתחתנו, הם יהיו היחידים שייצאו בכלל עם בחורות, כי לצאת זה אומר להתחתן. כך שבמקום שבחורות ישקלו בחורים שלא בדיוק מלהיבים אותן ברגע הראשון, אבל נראה להן שיש להם פוטנציאל ולכן הן כן מסכימות לנסות - הן גם לא יסכימו לנסות.
אין פה משחק. יש שני אנשים שנהנים מזמן יחד, ואם נראה להם מתאים - ממשיכים להיות יחד. אחרת נפרדים. הראייה שלך לגבי זה שאתה "קונה" מהבחורה משהו מעוותת, ומהבחינה הזאת אולי באמת טוב ש"יצאת מהמשחק", כל עוד זאת ההשקפה שלך.

אמרתי שיצאתי מהמשחק

אבל יש לי חופש ביטוי לאמר דברים לא?
&nbsp
מעוותת, מעוותת... אפילו ביהדות, הגבר עדיין "קונה" את אשתו בכסף או חפץ בעל ערך.
במשך אלפי שנים רעיון החתונה, היה "נצחי".
גם הכתובה נועדה לתת לכלה וודאות כספית שהבעל לא יסלק אותה בשרירות לב / בשל גחמה. ( זה קנס יציאה נגד הגבר ).
אני זוכר שבילדותי, גירושים היו משהו בעל סטיגמה של בושה וחרפה ( היום כבר לא ).
&nbsp
אני בן אדם, ויש לי זכות לדעות, להשקפה משלי.
אני לא שואל אף אחד אם זה בסדר או לא.

אז אולי כדאי שתחזור בתשובה,

ואז אולי תוכל למצוא בת זוג בשידוך, ואצל הדתיים גם גירושים הם עדיין דבר לא מקובל - כך שבעצם דרך החיים הזאת ממש תואמת את הגישה שלך. מה אתה אומר?

ואיפה אמרתי שאתה לא יכול לומר דברים?

כל זה בשביל אישה ?

זה רעיון אבל נראה לי קצת לא רווחי....
יש לי אמונה גדולה בכוחות שלמעלה, אבל אני לא אשנה את סגנון חיי כאמצעי להשיג אישה... ממש לא.
&nbsp
אני כבר לא צעיר לנישואים....
&nbsp
אני רק מוצא פורקן באמירת הדברים, שמראש, חיי הנישואים נועדו עד למותו של אחד הצדדים, וכך אכן היה במשך אלפי שנים עד לעידן הפמיניסטי.
&nbsp
אני לא חייב להפנים אל הלב שלי את רוח התקופה.... ממש לא.
אני יכול גם לחיות חיים שאינם כפי שרציתי / ציפיתי, ולחשוב שזה לא בסדר. כל זאת מבלי לשנות את המציאות.

S h a r k 1 8

New member
בתרבויות בהן מעניקים כבשים/תכשיטים לאישה כאקט של חיזור

אלה אותן תרבויות שאישה היא רכושו של הגבר, ולכן "קונים" אותה באמצעים חומריים.
&nbsp
כידוע לך, אנחנו לא חיים בחברה כזאת, ונשים גם לא ישאפו להיכנס למערכת זוגית שבה הן נקנות בכסף.
&nbsp

למעלה