אז מה זה דו מיני

• פותח הנושא RoiB
  • פורסם בתאריך

RoiB

New member
אז מה זה דו מיני ../images/Emo35.gif../images/Emo4.gif

תמיד טענתי שאני דו מיני, היום אני כמעט בטוח שלא... אני חושב שאני סטרייט - שפשוט מממש את הפנטזיות שלו. לא יודע, מה זה דו מיני בכלל
יש חיה כזאת ? מישהו יכול לתת הסבר פילוסופי, מדעי, פסיכולוגי למצב הדו מיני
(מי שמתכוון לומר לי שבסופו של עניין אני אמצא שאני הומו ושדו מיניות זו הבחירה שלי כי אני פוחד לגלות את האמת על עצמי - חבל על הזמן, כבר שמעתי את זה מהומואים גאים במיוחד..אני מחפש גישה אובייקטיבית) ושיהיה לכם כיף כן

תמצית התאוריות..... ../images/Emo120.gif

מתוך Pridezine..... "הומוסקסואליות: שונות גנטית? הורמונלית? פסיכולוגית? אבן המחלוקת בתחום המגדר נסובה סביב הגדרת ההומוסקסואליות. כיום התפיסה הרווחת הן בקרב פסיכולוגים והן בקרב חוקרים גנטיים היא שהנטיה המינית מוגדרת לפי מכלול נתונים, בהם – רמות הורמונליות בעת ההריון, תכתיבים גנטיים מסוימים, מהלך חיים והשפעות פסיכולוגיות שונות. עובדה זו מאששת את הקביעה שהומוסקסואליות היא תופעה הנקבעת בגיל צעיר מאוד, ואם זאת מתירה מקום גם לקיומם של הומוסקסואלים שגילו את נטייתם המינית בגיל מאוחר יותר – שהרי לו היה מדובר בשונות גנטית בלבד, לא ניתן היה להתעלם ממנה במהלך גיל ההתבגרות. השינוי בהגדרה העצמית של אדם את עצמו אינו נובע בין לילה. מדובר בתהליך מורכב מאוד של הגדרה עצמית, המתרחש תדיר עד לקבלת החלטה בעניין. ישנם פרטים שאינם מחליטים כלל על נטייתם וזהותם המינית, ויכולים לנוע במישור שבין זהות הומוסקסואלית לזהות הטרוסקסואלית משך זמן רב. אין הכוונה לדו-מיניות (Bisexuality), אלא לתנועה בין קיצון אחד למשנהו – בין זהות מינית הומוסקסואלית מוחלטת, לבין זהות מינית הטרוסקסואלית. רבים נוטים לשייכים תנועה זו לדו-מיניות, בעוד שחוקרים ופסיכיאטרים מתנגדים לקביעה הזו. לפי התפיסה הפסיכיאטרית-פסיכולוגית, דו-מיניות מוגדרת כזהות מינית המאפשרת משיכה מינית לשני הצדדים. גם כאן, הדעות חלוקות לגבי הגורמים לכך. יש הטוענים כי דו-מיניות היא נטיה מינית עצמאית, ואינה מהווה למעשה שילוב של הטרוסקסואליות והומוסקסואליות, בעוד שישנם פסיכיאטריים הטוענים כי דו-מיניות היא למעשה "תקיעה" של הנטיה המינית בין הומוסקסואליות להטרוסקסואליות. במקביל, יש הטוענים כי חלק מהציבור הבי-סקסואלי הוא למעשה הומוסקסואלים המדחיקים ומפנימים את זהותם המינית, מתוך חוסר רצון להיות שונים לחלוטין, לטנטיות וכדומה. מגוון הגורמים לדו-מיניות, הומוסקסואליות ושונות ג´נדרית, מעיד למעשה על מורכבותה של המיניות האנושית, המורכבת משני חלקים – החלק הפיסיולוגי והחלק הנפשי, הגדרתי. כיום קושרים את החלקים האלו יחד, וטוענים כי הם מתקיימים במערכת גומלין מושלמת, משפיעים ומשנים זה את זה במערכת היזון הדדי. ננסה לסכם באופן סכמתי את התפיסות: דו-מיניות - הומוסקסואליות מודחקת - עצירה ב"שלב אמצע" של ההתפתחות (גישה פרוידיאנית במקצת..) - נטייה מינית עצמאית ומוחלטת שאינה קשורה להטרוסקסואליות או הומוסקסואליות הומוסקסואליות, הטרוסקסואליות - תופעה גנטית - תופעה הורמונלית - תופעה פסיכולוגית-סוציאלית המעניין הוא, שהזהות ההומוסקסואלית וההטרוסקסואלית נמצאות על אותו מישור, בעוד שנוטים לשייך את הדו-מיניות לנקודה כלשהי בין שתי הנקודות. פסיכולוגים שבדקו את תופעת הביסקסואליות גילו כי במרבית המקרים המשיכה המינית לבני אותו המין גבוהה וחזקה יותר, ולכן התפתחה הסברה שמדובר במשיכה הומוסקסואלית לטנטית. חוקרים אחרים שמצאו כי התופעה קיימת בגברים ובנשים באותה המידה מעדיפה לראות בנטייה זו זהות מינית השקולה להומוסקסואליות וביסקסואליות, ומהווה מגדר שלישי."

זורבבל

New member
אז אם אוביקטיביות חיפשת

סטרייט - נמשך לנשים. הומו - נמשך לגברים. דו - נמשך לשנייהם. זו התשובה ל"מה" - למה אתה חושב שיש לזה משהו מעבר
לגבי "למה". אחרי ההודעה של הטרמפיסט לא נשאר הרבה להגיד. לדעתי זה fuck גנטי. לא פחות ולא יותר ובלי יותר מידי פילוסופיה ותהיות (כך גם ההומוסקסואליות). קטונתי מלהסביר את הבלאגן הפסיכולוגי שנוצר עקב ה"מצב" הזה.

Blackice

New member
פאק גנטי?

מעניין... זה בדיוק איך שאני בחרתי לתאר לעצמי את ההומוסקסואליות לעצמי, לפעמים... מבחינת הגנטיקה, למה התפתחה המשיכה המינית? כדי לדאוג שהפריטים יזדווגו, כמובן... ויש איזה fuck גנטי שגורם לחלק להרגיש משיכה כזו לכיוון הלא נכון... ואל תתייפיפו כי אני מכיר את הנימוקים האלה שאנחנו יותר מפותחים וזה אהבה וכו... כי משיכה מינית, היא משהו פרימיטיבי. לא רצוני, לא שכלי... כל מיני כימיקלים שנועדו להבטיח את המשך קיום המין... מילא. זה לא קשור. הבלאגן שזה יוצר- אני לא הייתי יכול לנסח את זה יותר טוב...
לדעתי, אני כבר 7 שנים נאבק עם הזהות המינית שלי- אני סטרייט.. לא, הומו.. לא, בי... וחוזר חלילה... לאחרונה הגעתי להבנה שאני מעדיף בנים... אבל אני מכיר את הבלאגן של אי הוודאות הזו.. מה אני? איך אני יודע איזו משיכה אמיתית? האם מה שאני מרגיש לבנות זה סתם אוטוסוגסטיה בנסיון להיות נורמלי? או שמה שאני מרגיש לבנים זה בנסיון להיות שונה ומיוחד? שאלות בלתי אפשריות... בסוף הפסקתי לשאול אותן, והתשובה באה...
אני חושב שאני כן נמשך, באופן זה או אחר, לבנות. וגם לבנים. פשוט, אני מעדיף בנים (אני חושב). אז מה זה דו? זה אדם שיכול להימשך לשני המינים... ובוחר לקרוא לעצמו דו. זו דעתי. ארז

MARMELAD

New member
דו מיני !

בעיניי, מיניות זו סקאלה. היא מתחילה בקצה אחד (סטרייטיות) ונגמר בקצה השני (הומוסקסואליות). אני גם חושב, שעל פני הסקאלה הזו, מעטים מאוד הם האנשים שנמצאים באחד מהקצוות. כן, יכול להיות שמר זליקוביץ´ בן החמישים הוא סטרייט. אבל אני מאמין שהוא נמצא קרוב מאוד לקצה, אבל לא בקצה באופן טוטאלי. הכרתי המון סטרייטים שהתנסו במין עם גבר. (רובם התנסו איתי
)... וזה לא פוסל את הסטרייטיות שלהם. הם מעולם לא נמשכו לבנים לפני אותו הקטע, ולא נמשכו לבנים אח"כ. בראד פיט בעיניהם הוא לא אובייקט מיני (עד כמה שזה נשמע תמוה) אלא שחקן. ובכל זאת באיזושהיא נקודה בחיים שלהם, הם מצאו את עצמם מתנסים במין עם גבר. למה? כי הם צעירים, כי הם סקרנים, כי הם מסטולים. הסיבה לא משנה. אבל בעיניי הם ההוכחה הכי טובה, שמיניות זה לא דבר מוחלט. הכל יכול להיות. ע"פ ההגדרה שלי, כל אחד הוא דו מיני. במידה זו או אחרת. כל הומו יכול להגיע למצב שבו הוא נמשך לאישה. כל סטרייט יכול להגיע למצב שבו הוא נמשך לגבר. הכל עניין של מומנטום. ולכן אני מאמין שדו מיניים הם אמיתיים לגמרי. טענה רווחת בקהילה נגד הדו מיניים היא שהם למעשה הומואים שקרנים. הם טוענים שהם דו מיניים, כדי להרגיש נורמלים, כדי לא להיות בארון אבל גם לא להיות "הומו". כי זה יותר קל ונוח. והרי איך אוחצ´ה כמוך יכול להיות דו מיני? אין מצב ! אז זהו, שאני באמת מאמין שיש כזו חיה. ומשהו שחבר טוב אמר לי שלשום. "אני חושב שבגלל שאני דו מיני, אני לעולם לא אהיה שלם. כשאני עם אישה, חסרים לי הגברים. כשאני עם גבר, חסרות לי הנשים. כולם אומרים לי שאני יכול להנות משני העולמות, ובעצם תמיד חסר לי משהו...!" אז מה אתם חושבים? דו מיניות - הנאה או עינוי? חוץ מזה, בדיוק החודש משום מה, כל נושא הדו מיניים יצא מהארון. ראיתם בזמן הוורוד שכל הגיליון מוקדש לנושא? מומלץ לקרוא.

spainbar

New member
דעתי - לא מתכוון לפגוע באף אחד../images/Emo24.gif

במקרה שלי, בעניין של דו-מיניות בא יחסית מאוחר, הייתי כמה שנים עם חברות, ותמיד פה ושם חשבתי על גברים שנראים טוב - נראה לי שבעיקר מקנאה.... בכל מקרה אחרי שנפרדתי מהאחרונה החלטתי שלמה לא לנסות - חיים פעם אחת, צריך להנות בחיים וסוף סוף אני יגלה את מה שדימיינתי... בכל מקרה בלי הסבר מלא על חוויותי המיניות עד היום, (הפעם הראשונה הייתה אסון ברמה מדהימה), אני חושב שהגעתי כרגע לאיזהשהיא מידה של הבנה על מצבי (ואני אומר כרגע כי, יכול להיות שמחר אני יגלה משהו אחר...). אני נמשך לנשים - בוודאות, ואולי תהיה לי חברה חדשה בקרוב... אבל אני גם נמשך בצורה אחרת לגברים וגיליתי במקרה או שניים כמה שאיתם בשמחה הייתי מבלה יותר - וממש לא רק מבחינה מינית... אלא נוצר קשר, שנובע ממעבר של דברים מסויימים בחיים וראיה של דברים בחיים בצורה שונה, בעיקר חוויות לא נעימות. בכל מקרה אני חושב בתגובה לשאלה אם זה ברכה או עינוי - שזה עינוי, כי גם אם תהיה לי מערכת יחסים מלאה עם אישה, אני לא חושב שניתן לגמרי להתנתק ממה שאתה או ממי שאתה, תמיד תהיה הסקרנות, המשיכה ואולי גם ההרגשה שאתה לא בטוח איפה אתה שייך, מעין געגוע שלפעמים אני מרגיש אם אני מתנתק מהעולם הזה לכמה שבועות - אולי מתגעגע לסוג מסויים של קבלה שקטה. בקיצור - הפעם לא קיללתי אף-אחד, מקווה שלא לפחות. ספיינבאר

MARMELAD

New member
זה בסדר, לא נראה לי שפגעת... ../images/Emo6.gif

השאלה שלי אליך, ספיין, היא, למה אתה מתייחס לדו מיניות שלך כבעיה. הרי ברור שאם תכנס לקשר עם בחורה יהיה חסר לך גבר, ואותו כנ"ל ההיפך. אבל גם בזוגיות סטרייטיץ´ כשמתחייבים לאחד מוותרים על כל השאר. בעצם מה שאני שואל זה - זה עד כדי כך שונה לדעתך?

.m

New member
דו מיניות

כבר כתבתי כאן בפורום (ויותר מפעם אחת) על סקאלת המיניות, וכדי לקצר תהליכים אומר רק שאני מסכימה עם מרמלד - יש מעט מאוד סטרייטים מוחלטים או גייז מוחלטים, רובנו נעים איפשהו על הסקאלה. אחרי תגובת הטרמפיסט המפורטת אין צורך להמשיך ל"למה". ונותרה רק השאלה - רועי??? מה קורה איתך??? (טוב שאנחנו נפגשים בקרוב, אני כבר רואה שיש לנו הרבה השלמות...)
mai

spainbar

New member
צודק באיזושהיא מידה....../images/Emo88.gif

מרמלד, אתה צודק במאה אחוז בעובדה שכשמתחייבים למישהו אז מוותרים על כל השאר - השאלה היא האם אני מוכן לוותר על כל השאר - והתשובה תלויה באדם שאפגוש - כי אם אני יתאהב במישהי אז התשובה ברורה, אבל נראה לי שהמשיכה הכפולה הזו תיצור בעיה בדרך למישהי הזו, כלומר האם בדרך אני יוותר על הכל... בקיצור, לא נראה לי כל כך שונה, אבל כמו בכל יחסים, שבהם אתה לא מאוהב (לי לא קרה אישית שהתאהבתי מעבר לראש מההתחלה חוץ מבחברה של כתה ו´), אתה תמיד רואה את מה שסביבך ותוהה אם בחרת נכון... ובאיזושהיא צורה מוזרה אני לפעמים ממש שמח שאני כזה - נהנה מהכל ולא חייב לבחור צד... כמו שראית, אין לי אף פעם תשובות ברורות, זה תמיד לשני הכוונים - בדיוק כמו במין.... (או בגלל שמזל תאומים.....) ספיינבאר

לירוי25

New member
לא מקורי שלי, אבל..

מי מאיתנו שצופה על בסיס קבוע ב"הכי גאים שיש" וזוכר את התקופה שאמט ניסה לחזור לארון, יזכור בוודאי את מה שאמר לו טד בקבוצת תמיכה, ואת זה אני מקשר לדברים שנאמרו על כך שדו מיני זה פאק גנטי כמו הומוסקסואליות - "אלוהים ברא אותנו בצלמו" אז איך יכול להיות שאנחנו פגומים? אם אותו גוף, גורם, ישות, תקראו לזה איך שתרצו שבעצם יצר אותנו, עשה את זה לפי תבנית מסוימת, שכנראה דומה לו בדרך זו או אחרת, אז איך אנחנו לא בסדר? אני לא אדם דתי, ממש לא, אבל כשחושבים על זה יש הגיון בדבר. לדעתי לפחות.

זורבבל

New member
טוב אז ככה

ומבלי לזלזל באמונה של אנשים אחרים. אין אלוהים ולכן כל הטיעון הוא לא רלוונטי. לדעתי בכלל אף אחד לא יצר אותנו, פשוט היינו (בוואריציה כזו או אחרת). קצת קשה לתפוס את זה כי אין לזה מקבילה בעולם היומיום אבל תחשוב על זה. (שוב נגררתי לפילוסופיה...)

.m

New member
../images/Emo32.gif אז ככה -

למרות שרצית לא לזלזל באמונות של אחרים קביעתך האבסולוטית ש"אין אלוהים ולכן כל הטיעון הוא לא רלוונטי." עושה בדיוק את זה! לדעתי, יש לתת לגיטימציה לכל מגוון הדיעות הקיימות, בגלל שאי אפשר להוכיח את קיומו או חוסר קיומו של אלוהים.... אולי חוץ מאמנון יצחק שהצליח להוכיח שיש אלוהים (ציטוט): "אתה נבראת? אז מישהו ברא אותך? אז יש אלוהים..."
וחג שמח mai

זורבבל

New member
וזה מה שקורה כשאצבעות

איטיות יותר מן המחשבה. המשפט כמובן אמור היה להיות: לדעתי אין אלוהים ולכן כל הטיעון הוא לא רלוונטי. לא התכוונתי לפגוע או לזלזל כפי שציינתי בהודעה המקורית, אלא רק להביע תפיסה/דיעה. חג שמייח

MARMELAD

New member
אלוהים...?

לאלוהים בכלל אין מקום בדיון הזה לדעתי. אלו שמצדדים בהומוסקסואליות יגידו שהוא יצר אותנו בדמותו, ולכן יש לנו לגיטימציה לאהוב כל אדם, בלי קשר למינו. אלו שמתנגדים יגידו שהוא נתן לנו חוקים, ולכן אנחנו חייבים לשמור עליהם. זה כבר ויכוח ארוך.. ומתיש... בעיניי - אלוהים נתן לנו מוח ולב. ואני משתמש בהם כמו שאני רואה לנכון. ואני רואה לנכון לשכב עם גברים. אם אלוהים לא היה רוצה שאני אעשה את זה, הוא כבר היה דואג שלא יהיה לי הצורך הזה בכלל. חוץ מזה, שאני מאמין שאלוהים אוהב אותי בגלל מי שאני, ולא בגלל מי שאני נכנס איתו למיטה. בסופו של דבר (וכמו שהסבתרי לאמא שלי), מה שחשוב זה שאני משתדל להיות בנאדם טוב, לחייך לאנשים ולעזור למי שצריך עזרה. ואם אמא שלי הצליחה לקבל את זה, אלוהים הכל יכול בטח יצליח.

.m

New member
ועוד משהו על אלוהים והומואים

הסרט "לפנייך ברעדה" - על גייז בעולם החרדי, מוצג עכשיו בסינמטק בת"א ובירושלים.

spainbar

New member
לאיזה בור הכנסתי את כולם...../images/Emo61.gif

בלי קשר לכל הדיון הזה: דו מיניות לאן? (כמו שם כנס מקצועי של פסיכולוגים... :) אני לא יודע אם המצב היה קיים קודם, אבל נראה לי, שוב מנסיוני הקצר פה, שכמות ה"פגיעות" עלתה - אנשים לוקחים קשה מדי דברים שנאמרים כאן - ואנשים ממהרים להתנצל על דברים שנאמרו. יש מספיק חוסר הסכמה, ודעות שונות, ואני מסכים שלפחות פה אנחנו יכולים להיות נחמדים אחד לשני, אבל נראה לי שזה מגיע למצב שאנשים "מעדנים" את דעותיהם רק כדי להימנע חס וחלילה מלעורר סערה. חג שמח ("נס גדול היה שם....") ספיינבאר

זורבבל

New member
האמת שלא

אני מניח שהתכוונת לתוספת "לדעתי" למשפט שהרגיז את יפעת. המילה הופיעה במקור במוחי בעודי מקליד אך משום מה לא עברה למקלדת - זה קורה לי הרבה. אני לא חושב שאיי פעם בדיונים פה או במקומות אחרים נמענתי מלהביע את דעתי גם אם היא פרובוקטיבית משהו. לכתוב עם טאקט, כל עוד זה לא מעוות את הרעיון המועבר, זה לא דבר רע.

למעלה