אז מה אתם אומרים על זה??

MrMaple

New member
?

אז מה זה אומר בעצם? שהממשלה חותכת את מכסת האשרות לFSW שהם נותנים?

HolyShitDude

New member
זה אומר שכדאי לך לנסות מסלול אחר

מסלול הלימודים הוא האופטימלי: הכי יעיל הכי בטוח והכי מהיר. החסרון היחידי הוא העלות, אבל אם יש לך את הכסף בהחלט שווה להשקיע בזה.

MrMaple

New member
שאלה

דרך אגב הבנתי שצריך להוכיח שיש לי בבנק זמין 10 אלף דולר לשנה לכלכל את עצמי ולכל מקרה !חוץ! מהשכ"ל. אני צריך אז להוכיח 40 אלף דולר לסה"כ 4 שנים או שזה ריאלי לכלכל את עצמי בתור סטודנט בקנדה אפילו נגיד מהשנה השניה?

xkostax

New member
מחיה + שכר לימוד לשנה זה המינימום

במילים אחרות אם תראה שיש לך 10,000 דולר + שכר הלימוד השנתי כעיקרון זה אמור להספיק, אתה לא אמור להראות 40,000 במכה אחת למרות שזה יעזור אני מניח.

תוכל להראות רק את סכום המחיה במידה ותביא איתך מכתב ספונסרשיפ אשר בו יהיה כתוב שמישהו יממן אותך כלכלית מבחינת המחיה או אפילו הלימודים.

Optimistic Girl

New member
כן,

10,000 דולר זאת הוכחת דמי מחייה, לשנה אחת.
אם אתה נשאר יותר נגיד לומד 4 שנים אז זה כן 40,000 $
וזה לא כולל את הלימודים עצמם.

לכן יש הרבה אנשים שלומדים תואר ראשון בישראל, ולומדים תואר שני בקנדה, כי תואר שני זה רק שנתיים של לימודים במקום 4.

וכן זה באמת אומר שהממשלה חותכת את מכסת האשרות לFSW שהם נותנים.

כדאי לחשוב על מסלולים אחרים,
ויש הרבה כאלו...

לאיזה מסלול אתה חשבת ללכת?

אתה גם יכול ללמוד מקצוע בישראל, <נגיד לא תואר>
שיש בו ביקוש בקנדה, ואז לצבור ניסיון ולנסוע לשם לחפש עבודה,
אין הבטחה שתמצא, אבל אם יש קשרים כן אפשרי...

מקצועות שיש להם ביקוש עדיין זה נהגי משאית-בחלק מהפרובינציות,
וגם ריתוך !
בריתוך כל העבודות האלו קראתי בפורומים שאנשים נסעו לשם ומצאו עבודה בזה <גם זה בחלק מהפרובינציות כמו ססקצ'ואן למשל>

xkostax

New member
מוזר

באתר כתוב שצריך להראות שיש לך סכום למינימום שנה אחת של לימודים וכך גם אמרו לי עובדים סוציאלים בסוכנות היהודית של טורנטו.

מתוך שנתיים של לימודים צריך להראות כסף לשנה אחת

Optimistic Girl

New member
כן אבל איך תצליח לממן את השנה השנייה??

כי אסור לעבוד בזמן הלימודים
אלא אם כן, ה 20 שעות וזה בתוך האוניברטיסה בקיצור יש הגבלות.

לבירור נוסף תשאל את שאטלס שלנו, היא למדת בקנדה אז היא יודעת יותר טוב ממני..

בהצלחה לכולנו וחג שמח

HolyShitDude

New member
סתם להדגיש

10,000$ זה לשנת לימודים אחת משמע 2 סימסטרים משמע 8 חודשים.
אתה למעשה צריך מחיה ל8 חודשים כפול 4+שכר לימוד והוצאות ספרים.
היתרון הוא שבין שנה לשנה יש לך 4 חודשים בהם אתה עם אישור עבודה פתוח(הויזת סטודנט מאפשרת עבודה ללא הגבלה בחופשות) כמו כן עד 20 שעות עבודה בשבוע בקמפוס תוך כדי הלימודים. אתה גם יכול לבקש ויזת עבודה לתקופת הלימודים אבל זה רק לאחר כחצי שנה.
אם אין לך סכומים כאלה אתה יכול לעשות טריק קטן: תלמד שנתיים בקולג' שיש לו transfer agreement עם האוניברסיטה שאתה רוצה להגיע אליה וכך בעצם אחרי שנתיים תסיים לימודי דיפלומה ותוכל בהמשך(לא חובה מיד) להכנס כתלמיד שנה שלישית באוניברסיטה לסיים תואר. במקרה כזה תצטרך להוכיח שיש לך מספיק כסף לממן את עצמך שנתיים ולא 4. יותר קל.
שמעתי שהכי פשוט מבחינת הגירה זה במניטובה שם אפשר להגיש בקשה לPR עם סיום הלימודים ללא הצעת עבודה אפילו.

xkostax

New member
עבודה בחופשות ללא אשרה?

אתה יכול להביא קישור שמראה שאפשר לעבוד בזמן החופשות כלומר בקיץ ללא הגבלה על ויזת סטודנט?

אני רק קראתי באתר הרשמי שיש שני אופציות, או עבודה בקמפוס עד 20 שעות או עבודה מחוץ לקומפוס שבשבילה צריך אישור עבודה ואפשר להוציא רק אחרי חצי שנה של לימודים עם ממוצע מינימלי של 2.5

למעלה