אז מה אתם אומרים ...איך נשפר...

avital24

New member
אז מה אתם אומרים ...איך נשפר...

את דרכינו לחוש טוב , כל יום אני שומעת המון על אנשים שלא טוב ולהם וסובלים מכל מיני דיכאונות קטנים או גדולים ולא תמיד מוצאים מזור ומרפא לרגשותיהם אבל לטעמי חייבת להיות דרך , דרך כזו שתוביל אותנו לחופש ולאהבה והשמחה , כי זה טבענו הבסיסי (גם אם לפעמים אנו מתכחשים אליו) זו אפשר להגיד אפילו זכותנו מלידה אז בעצם למה יש כ"כ הרבה אנשים בדיכאון ואנשים שסובלים ממצבי רוח עגמומים איך זה קורה כלומר בגיל קטן אנחנו חופשיים כמו ציפורים ועושים כל מה שברצוננו ואילו במהלך הגדילה נצברים לנו אמונות שליליות ושגויות לגבי החיים ופתאום דברים נראים אפרוריים מדכאים ומשעמים אם כך מה הפיתרון ? במי נאמין , בהורינו? לא נראה לי רוב הילדים גדלים בשדה קרב (ולא במשפחות נורמליות) אז אולי בדת? יש אם זה בעיה כי גם הדת לוקחת בצורה מכוונת מאוד את חופשינו ומנסה לגרום לנו לשכוח מאופיינו האמיתי וללכת כמו עיוורים אחרי ה"מקובלים" או אולי ? בשלטון ובממסד ? שם קורות כל השחיטויות...? אז במי נאמין מי נשאר ? זה נראה עגום כי מדברים על הכאב וחולקים אותו ולפעמים זה עוזר לזמן מה אבל אחרי כמה זמן הכאב חוזר ולפעמים בעוצמות הרבה יותר גדולות . אז מה בדיוק אפשר לעשות? האמת שלדעתי התשובה היחידה היא לפנות לאלוהים ולבקש ממנו שיתרום לנו מחוכמתו האינסופית ויפגיש אותנו עם ההזדמנויות המתאימות לכל אחד מאיתנו , הכי מתאימות ובדרך החדשה שנלך נחזיר לעצמנו את החופש האהבה והכוחות שאבדו במהלך השנים (ואני ממש לא דתייה או מנסה להחזיר מישהו בתשובה רק מה שקרה זה שלפני שנתיים לפני המשבר שעברתי נפתחתי ליקום עצום ומלא במה שלא תרצו והבנתי איך המשחק מתנהל ולמי לפנות כשרוצים לשפר אותו ולגדול ולמצוא את המקום שלי וחוף המבטחים וחשבתי לעצמי למה שאנשים לא ילמדו את זה בבתי ספר ובגנים וכשהם יהיה\ו גדולים הם ייצאו לעולם מוכנים ויידעו איך להתמודד עם המכשולים זה היה רעיון כביר ללמוד את הדרכים האלו שיכולות לשנות חיים של בן אדם מהקצה אל הקצה). אני גם חושבת לפי מילות השיר של אחת הזמרות האמריקאיות שבו היא אומרת "וכן כן אלוהים הוא טוב , כן כן אלוהים הוא נהדר...אף אחד לא מתקשר אליו בטלפון מלבד האנשים שטועים...תאר/י לעצמך אם אלוהים היה אחד מאיתנו ...אחד אהוב כמונו אחד זר כמונו מנסה למצוא את דרכו לגן עדן מחדש ..." "ואם היה עליך להאמין בישו וכל הקדושים...ואם היה עלייך לקרוא ולראות את פניו מה היית אומר לו וכו" השיר הזה מאוד ריגש אותי אבל מצד שני הייתי עצובה כי לא חשבתי שלאלוהים הגדול והכל יכול שהיה קיים בתודעתי יש גם צד מאוד עצוב...מעין צד בודד כזה שאוהב לעזור ומחכה שמישהו יזדקק לעזרתו "ויתקשר" אליו זאת אומרת אתה תמיד חושב שלאלוהים יש הכל ופיתאום בא השיר ומציג זווית אחרת שלו זווית יותר עצובה בודדה ואולי גם זרה כמו כל אחד מאיתנו... למרות שלא הסתפקתי בשיר הזה והחלטתי שאני אברר את הנושא לעומק ומי שירצה אני אשגר לו את הממצאים (אזהרה: זה יכול לקחת הרבה זמן) אביטל

avital24

New member
תוספת קטנה../images/Emo106.gif../images/Emo106.gif../images/Emo106.gif../images/Emo106.gif

שאני רוצה להוסיף היא שלמרות השיר אני עדיין מאמינה באלוהים וביכולתו להעניק מוכמתו והאהבתו האינסופיים לעזור לאנשים לחזור לעצמם ולמצוא גם הם את דרכם הביתה ואני גם בטוחה שזה משמח אותו לעזור ולתת מעצמו כי יש לו בשפע מה לתת מה שצריך הוא שמישהו יבקש את מה שהוא חפץ והוא יקבל בסופו של דבר את מבוקשו כי אלוהים לא מסרב לאף אחד לדעתי הוא מחכה שאנשים יזדקקו לו והוא יוכל להעניק מהשפע שקיים אצלו ליצירת מציאות חיובית יותר , מציאות אוהבת מפרגנת שבה זו תהיה שמחה לגדול ולא יהיה צורך במלחמות כי הכל יהיה חופשי וכל אחד יוכל להגשים את חלומותיו הכמוסים וללכת אחרי ליבו. ודבר נוסף בלימוד בבתיה"ס התכוונתי ללימוד החוקים הרוחניים שלפיהם מתנהל היקום והחק הראשון שאומר בקש ותפתח הדלת (הביע/י את משאלתכם ובזמן זה או אחר היא תוגשם.)

האלוהים הזה..

נמצא בעצם בכל אחד מאיתנו ואל האלוהים הזה שנמצא בתוכנו עלינו להקשיב. על השאלה מדוע כל כך הרבה אנשים מדוכאים, ששאלת בהודעה, בעצם ענית בכך שהצגת את העובדה שכשאנחנו ילדים קטנים אנחנו מלאי שמחת חיים ונטולי דאגות. אחר כך עם הזמן מלמדים אותנו שזה לא בסדר, ומזה צריך להזהר וכו´ וכו´ כלומר אנחנו מאמצים במודע או שלא במודע את החרדות והדאגות של ההורים, המורים ו...כן גם ה"רבנים" שלנו. ואם כבר מדברים על אלוהים, אפשר אולי לבקש קצת גשם? אני יושבת כן ולא יכולה
כי אני ממש ממש
אז אולי בעצם במקום לסמוך על
אלך עכשיו למקרר ואקח
קר ואדמיין שאני נמצאת באלסקה או משהו כזה. מי יודע אולי זה יעזור.

Mוש

New member
פנים רבות לנשמה

כולנו רוצים להיות שמחים כל הזמן ,נטולי עצבות. אך נשמתנו מבטאת את עצמה בכל מיני פנים . הפסיכולוגיה המודרנית מנסה להילחם בעצבות ובמצבי הרוח המלנכולים במקום לתת לה מקום . עלינו להכיר בכך שהנשמה מבטאת עצמה במלנכוליה כפי שהיא מבטאת עצמה בשימחה ובאהבה ותתפלאו לדעת שגם בקינאה. כל אלו הן פניה הרבות של נשמתנו . ומה היא הנשמה אם לא האלוהים המצוי בכל אחד מאיתנו . אם נלמד לתת מקום לכל אחד מביטויי הנשמה האלה נפסיק להילחם בזה ונרגיש גם יותר טוב עם עצמנו. ברור שמצבים קשים של דכאון קליני הם לא משהו שהיינו רוצים שחיינו יהיו מלאים בהם וכאן יש מקום לטיפול... אך אם נכיר בזה שמותר לנו להיות עצובים שמותר לנו למשל לקנא באחר או לאחר כי זו טבעה של נשמתנו נרגיש שלמים יותר . מדוע אנו לדוגמא נמשכים לעיתים לשירים עצובים ומרגישים שהם מעוררים בנו עצבות ובכל זאת חוזרים ושומעים אותם . זאת משום שהם נותנים ביטוי לצד המלנכולי בנשמתנו. אני ממליץ לכם לקרוא את הספר "לעומק הנשמה" של תומס מור בו מובאים רעיונות אלה בהרחבה. רק אהבה משה

למעלה