אזרחות אמריקאית

noami55

New member
אזרחות אמריקאית

שלום רב לכולם ,

שאלתי היא האם לאחר קבלת האזרחות , לאחר השבועה והכל כמובן . האם ניתן לעזוב את ארה"ב או שמחויבים להישאר תקופה מסוימת בארה"ב ?

המטרה היא לקבל את האזרחות ואני בשלב הסופי כבר לאחר טביעות אצבע ובהמתנה לראיון מבחן והשבעה ולאחר מזה לחזור לארץ מסיבות אשיות לתקופה בלתי מוגבלת .

תודה מראש על התשובה והעזרה

naf86

New member
אחרי קבלת האזרחות

נחשבים אזרחים אמריקאים. כלומר, אתם פחות מעניינים את מחלקת ההגירה.
הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה להוציא דרכון אמריקאי בשביל להכנס שוב לארה"ב.

noami55

New member
נאמר לי שבין 60-90 יום אני אמור לסיים את כל

דבר ראשון תודה על התשובות המהירות .
שאלה נוספת אם אתם כבר בעניין ועם הידע תרשו לי לנצל את זה ,

ברגע שעשיתי את טביעות האצבע נאמר לי שבין 60-90 יום אני אמור לסיים את כל התהליך ראיון מבחן והשבעה.

האם זה נכון , כמובן אם מישהו פה מבין או יודע .....

המיקום הוא אטלנטה .

ושוב תודה מראש על העזרה

naf86

New member
תלוי במזל ובמיקום

לי לקח חצי שנה מטביעות האצבעות ועד להשבעה.
לחבר שלי לקח רק 3-4 חודשים.

אחרי הטביעות אצבעות יש זימון לראיון. המרחק בינהם אצלי היה 3 חודשים (טביעות אצבעות היה ב-9 לפברואר , הראיון היה ב-9 למאי).
אם יש מזל, בסוף הראיון אפשר לקבל תשובה לאזרחות, ואז ההשבעה יהיה באותו חודש או חודש הבא.

60-90 יום זה מאוד דחוק, ותלוי בהמון מזל. אני הייתי יותר הולך על הטווח של 90-180 מהטביעות אצבעות ועד להשבעה. לי כאמור זה לקח חצי שנה.

נונה17

New member
דרכון אפשר להוציא גם בשגרירות בתל אביב

eladts

New member
אבל

אזרח אמריקאי חייב לפי החוק להיכנס ולצאת מארה"ב עם דרכון אמריקאי. לכן עליו להוציא דרכון לפני שהוא יוצא מארה"ב. ארה"ב הרבה פחות סלחנית מישראל למי שמתעלם מהכללים.

eladts

New member
בודקים בשער העליה למטוס

זה השלב בו גם בד"כ לוקחים את טופס I-94. אמנם לא סביר שיעלו עליו שם אם הוא יצא עם דרכונו הישראלי, אבל מן הסתם כשהוא יגיע לשגרירות כדי להוציא דרכון זה יהיה ברור להם שזה מה שהוא עשה.

Nobilis

New member
אתה מגזים

בשגרירות יש נוהלים מסודרים לאנשים שיצאו מארה"ב ללא דרכון אמריקאי. הנוהלים הללו כוללים (באורח מפתיע) להוציא להם דרכון. הם לא כוללים כלא/עינוי בסד.

eladts

New member
איפה אמרתי כלא/עינוי בסד?

כל מה שאמרתי זה שלא יאהבו את זה. אני לא מבין למה לעשות דוקא. מילא אם יש סיבה דחופה לצאת מארה"ב במהירות, אבל לעשות את זה סתם כי לא מתחשק לחכות?

Nobilis

New member
אמרת ש...

הם פחות סובלניים מהישראלים. לא מבין על מה אתה מבסס את זה. בשני המקרים יעקמו את האף (אולי), ויוציאו לאזרח דרכון אחרי איזה "נו נו נו" קטן, אם בכלל.

טל ר

New member
אני לא חושב שיש חוק

שאומר שחייבים להזדהות כלפי חברת התעופה בדרכון האמריקאי.
הם ישאלו איפה ה-I-94, הוא יסביר, הסיפור ביציאה יסתיים, בשגרירות יבינו מה קרה, סביר להניח שלא יעשו כלום לאזרח אמריקאי כדת וכדין שבא להוציא דרכון, וסוף לעניין. אינני רואה איזו עבירה על החוק התבצעה, ואם לדעתך היתה כזו - אשמח לראות ציטוט של סעיף הקובע זאת.

eladts

New member
בבקשה

מהאתר של מחלקת המדינה:

Most U.S. citizens, including dual nationals, must use a U.S. passport to enter and leave the United States. Dual nationals may also be required by the foreign country to use its passport to enter and leave that country.

http://travel.state.gov/travel/cis_pa_tw/cis/cis_1753.html

מהאתר של שגרירות ארה"ב בבריטניה:

Q: I have dual nationality but my U.S. passport has expired and I need to go the U.S. very soon. Can I go there just using my British passport?

A: It is federal law* that all U.S. citizens, even dual nationals, must enter and depart the United States using a valid U.S. passport. It will therefore be necessary to replace your passport prior to your travel to the United States.

http://www.usembassy.org.uk/americanservices/?p=86

ונוסח החוק, מאתר USCIS:

Except as otherwise provided by the President and subject to such limitations and exceptions as the President may authorize and prescribe, it shall be unlawful for any citizen of the United States to depart from or enter, or attempt to depart from or enter, the United States unless he bears a valid United States passport.

http://www.uscis.gov/ilink/docView/SLB/HTML/SLB/0-0-0-1/0-0-0-29/0-0-0-4140.html

מספיק ברור?

טל ר

New member
דוגמה נוספת

נניח שיצאתי מארה"ב לקנדה בדרך היבשה. אין הגירה בצד האמריקאי, רק בצד הקנדי. האם אתה טוען שבעל אזרחות כפולה חייב להזדהות בפני ההגירה הקנדית עם הדרכון האמריקאי?

לא נראה לי סביר.

eladts

New member
גם אפשר לעבור באור אדום ולא להתפס

זה לא אומר שאין חוק או שהחוק לא הגיוני. פותח השרשור, לעומת זאת יהיה חייב להתפס, כי הוא לא יוכל לחזור לארה"ב על דרכונו הישראלי ויאלץ להוציא דרכון בשגרירות בארה"ב. אני משער שבשגרירות מסוגלים לעשות 2+2.

יוספוס11

New member
אין שום בעיה. אחרי ההשבעה אתה אזרח ככל

האזרחים, בלבד הזכות המפוקפקת להיות נשיא כיוון שאינך אמריקאי מלידה. אתה יכול לעזוב את ארה"ב ולחזור אחרי 80 שנה אם תרצה ותוכל ללא כל בעיה.

רק מה, אל תשכח להוציא דרכון.......

noami55

New member
נותר לי לחכות בין 60-90 יום , האם זה הזמן ?

רשאית תודה על התשובה המהירה

ואם אתם בעניין אשמח לנצל קצת את הידע

נאמר לי שאחרי הטביעות אצבע שעשיתי נותר לי לחכות בין 60-90 יום לקבלת האזרחות אחרי כל השלבים ראיון מבחן והשבעה

האם זה נכון , זה זמן המתנה לקבלת האזרחות ?

המיקום הוא אטלנטה

תודה מראש

יוספוס11

New member
כל מקום שונה

בניו ג'רסי זה היה פחות מארבעה חודשים מרגע שליחת טפסי ה-N400 בדואר ועד לקבלת האזרחות בפועל. במקומות אחרים זה קצת יותר. אם אמרו לך 60-90 והמקור אמין ומקובל עליך, אני מניח שזה נכון.

doronf65

New member
עקרונית אתה יכול לעזוב למחרת

אבל מסרת את ה- GC שלך בהשבעה, ואין לך דרכון אמריקאי. בישראלי שלך אין לך שום אסמכתה לשביב חוקית בארה"ב... בקיצור סיבוך פרוצדורלי. הפתרון: לעשות דרכון אמריקאי בהליך הכי מהיר (שבועיים ? פחות?) ואז אין שום בעיה.

למעלה