אזהרת וירוס

adunsky

New member
אזהרת וירוס ../images/Emo59.gif

שימו לב: וירוס מסוכן בשם W32/[email protected] מתרוצץ במחשבי החברים. אני אישית כבר קיבלתי אותו מ-5 חברים לפחות בטווח זמן של מספר שעות. מידע לגבי הוירוס: זהו וירוס מסוג "תולעת". לאחר ש"נדבק" מחשבך, הוירוס מפיץ את עצמו באופן עצמאי ע"י משלוח הודעות דוא"ל אל כל מי שכתובותו מופיעה בספר הכתובות של תוכנת הדוא"ל שלך או אשר כתובתו מופיעה בתוך הודעה אשר נשלחה אליך. זהו וריאנט חדש של וירוס ותיק, אשר נתגלה רק ב- 17/04/2002. סימני זיהוי: הוירוס, כאמור מגיע כהודעת דוא"ל, אשר *עשוייה* להגיע מאדם מוכר. כותרת ההודעה משתנה, אך רוב ההודעות שאני אישית קיבלתי הכילו את הכותרת: "FW: Cellspacing". בנוסף, ההודעה מכילה קובץ, אשר הינו למעשה הפעלתו הינה הטריגר ל"שתילת" הוירוס במחשב. קיימים מספר קבצים כאלו. הקובץ אשר אני קיבלתי נקרא: "href.exe". התגוננות: א. לא לפתוח ולא להתעסק עם הודעה אשר מכילה את הכותרת הנ"ל. ב. מומלץ למחוק מיידית הודעות אשר הגיעו ממקור לא מוכר. זאת מבלי לפתוח את ההדעה כלל. ג. ניתן ליצור Message Rule, אשר ימחוק אוטומטית הודעות אשר מכילות את סימני הזהוי כפי שפרטתי וכפי שמופיעים בדף ההסבר על הוירוס. ד. עדכון תוכנת האנטיוירוס. במידה ותוכנת האנטיוירוס מעודכנת לימים האחרונים, המחשב מוגן. עם פתיחת ההודעה המכילה את הוירוס, תזהה תוכנת האנטיוירוס את נוכחותו ותתריע על כך. שימו לב:לוירוס יכולת לייצר נזק בלתי הפיך למערכות התוכנה המותקנות במחשב, כולל למערכת ההפעלה עצמה. כחלק מפעילתו לאחר "הדבקת" המחשב, הוירוס מנטרל את תוכנת האנטיוירוס וע"י כך מייצר לעצמו סביבה בטוחה לעבודה. אם קיים חשש להמצאותו, מומלץ לאתחל את המחשב מיידית ועם טעינת מערכת ההפעלה, לבצע מיידית סריקה מלאה של הקבצים. אין להתחבר לאינטרנט עד להסרת הוירוס, ע"מ למנוע את הפצתו. מצורף קישור לדף המידע לגבי הוירוס. עמית דונסקי.

למעלה