אורך חוט מתאים לצעיף - איך מחשבים?

מקומית1

New member
אורך חוט מתאים לצעיף - איך מחשבים?

שלום, יש לי שאלה. יש לי 58 מטר חוט עבה (100 גרם) אותו אני סורגת במסרגות מס' 12, רוחב 16 עינים, דוגמא אח' י' אח' ש'. איך אני יודעת לאיזה אורך של צעיף יספיק לי החוט? חבל לי להתאמץ ולגלות בסוף שזה יוצא קצר מדי. איך מחשבים? תודה!

חתולי1

New member
אולי תנסי לסרוג דוגמית

תמדדי נניח 2 מטר מהחוט שלך ותסרגי אותם. תסמני איפה התחלת לסרוג, ואחרי שתסיימי את 2 המטר תמדדי כמה אורך יצא לך, ואז תוכלי לחשב שאם 2 מטר הספיקו נניח ל-5 ס"מ, אז 58 מטר (שזה פי 26) יספיקו ל-130 ס"מ ואז תדעי אם יספיק לך או שאת צריכה עוד חבילה. אני סרגתי בשנה שעברה צעיף מצמר עבה עם מסרגות גדולות ועד כמה שזכור לי הייתי צריכה כמעט 2 חבילות.

מקומית1

New member
תודה, קיויתי שיש לכם איזה "סריגומטר" מוכן

יש לי ארבע חבילות יפיפיות וכל אחת בצבע אחר, והם לא משתלבים... קויתי לעשות ארבעה צעיפים לילדים. ננסה...

eternal stitch

New member
אפשר להכין מחמם צוואר

מניסיון עם חוט עבה באורך אפילו מעט קצר יותר (40 ומשהו מטר) על מסרגות 10 מ"מ, חבילה אחת הספיקה לי להכין מחמם צוואר בדוגמה פשוטה ולא ממש צעיף. פשוט סורגים מלבן לאורך המספיק לעטיפת הצוואר וקצת לפני הסוף עושים לולאות עבור כפתורים. תופרים בקצה שבלי הלולאות את הכפתורים - והרי לך מחמם צוואר לתפארת. באותה מידה ניתן לסרוג במסרגות עגולות מחמם צוואר בצורת טבעת או טבעת מוביוס (כזאת עם טוויסט).

מקומית1

New member
תודה על הרעיון, אבל הנוער רוצה צעיף...

מדובר בחוט קרלי של ענבלית, אם בכ"ז יש למישהי נסיון איתו בתחום הצעיפים אשמח לדעת

eternal stitch

New member
אין לי ניסיון איתו ספציפית

אבל אולי תנסי לסרוג צעיף צר יותר? להתחיל עם פחות עיניים בטוח יאפשר לך יותר קילומטרז'...

מקומית1

New member
ובכן, פור דה רקורד...

סרגתי ברוחב של 10 עינים, והאורך יצא מטר בדיוק. מתאים לילדה הקטנה, אבל לא מספיק לגדולים יותר. תודה!!

למעלה