אורחת מ"הנקה" עם שאלת פוריות

Yokatan

New member
אורחת מ"הנקה" עם שאלת פוריות

אני אורחת מפורום "הנקה" ויש לי שאלה על פוריות - תודה! אחות של חברה שלי ובעלה נזקקים לטיפולי פוריות (זרע דליל). באישה ב"מכבי" ובעלה ב"לאומית" (או קופה אחרת). נאמר להם שהם חייבים להיות באותה קופה כדי להיות זכאים למימון הטיפול. בנוסף, למבוטחים חדשים יש תקופת המתנה של שנתיים עד לזכאות לטיפולי פוריות. האם נגזר על הזוג להמתין שנתיים וחצי עד תחילת הטיפולים (חצי שנה עד שמעבר קופת חולים נכנס לתוקף + שנתיים עד לזכאות)? האם יש לכם עצה לעקוף את הבירוקרטיה? המון תודה!

זה ממש לא נכון

יש בפורום פוריות הרבה זוגות שלא חברים באותה קופ"ח. את רוב הטיפולים עושה האישה דרך קופ"ח שלה ואם צריך בדיקת זרע או השבחת זרע עושים את זה בקופ"ח של הגבר ולוקחים את התוצאות לקופ"ח של האישה להמשך טיפול.

מצטרפת לחנה...

בעלי במכבי ואני בכללית - בדיקות זרע והשבחה עשינו דרך מכבי והגענו אל הרופא שלי בכללית לטיפול.

ולא נראה לי שתקופת ההמתנה היא

שנתיים! אם המצב דומה בכל קופות החולים, אז אנחנו חברים ב"לאומית" ותקופת ההמתנה היתה שנה. גם בביטוחים פרטיים תקופת ההמתנה היא שנה.

גלי88

New member
גם אנחנו בקופות נפרדות

וגם לנו אמרו בהתחלה שכדאי להיות באותה קופה ובגלל תקופת ההמתנה ניסינו להתחיל את הטיפולים כשכל אחד נשאר בקופת חולים שלו ולא היתה שום בעיה. אני הוצאתי התחייביות ממכבי ובעלי מכללית. בהצלחה

למעלה