אופני Kona lava dome 2015

DLMAN

New member
אופני Kona lava dome 2015

היי,
יש לי אופציה לקנות את האופניים חדשים ב2100 ש״ח . הנסיעות בעיקר לעבודה או שטח קל (שפך הירקון), בהמשך אני רוצה להרכיב עליהן גם את הבת שלי.
מה את חושבים? שווה או לא? איך הדגם?
אשמח להמלצות, עד עכשיו רכבתי על טרק 4300

steiff

New member
תמורה נאותה לכסף

ההבדל העיקרי בינם לבין האופניים שאתה רוכב עליהם היום הוא מידת הגלגל. 29 לעומת 26. המפרט בסיסי ודי דומה.
יתאימו לסוג הרכיבות שאתה מתכנן. ייתכן שכדאי לך להחליף את הצמיגים שמגיעים במקור (2.2) בצמיגים צרים יותר ובעלי מבנה קוביות נמוך שיקטינו את ההתנגדות לגלגול. המסלולים שתיארת לא צריכים את יכולת האחיזה של צמיגים 2.2 עתירי קוביות כמו אלה שמגיעים במפרט המקורי.

אופני ז׳ק מאפשרים אלפי רוב התקנה בטוחה של כיסא לפעוט כך שלא נראה לי שתהיה בעיה, אבל כדאי בכל מקרה להביא את האופניים לחנות הכסאות כדי לוודא שאפשר להתקין כראוי מבחינת מיקום תומכות האוכף ומיקום ברגי עגינה (אם ישנם בכלל) על השלדה.

וכמובן... לפני שאתה מחליט אם זה הזוג הבא שלך, וודא התאמת מידה ונוחות. גם אם מדובר בדיל טוב, זו תהיה עסקה גרועה אם בסופו של יום תשאר עם זוג אופניים לא נוח ולא מהנה לרכיבה.

DLMAN

New member
תודה רבה!

יש לך דגמים נוספים שהיית ממליץ עליהם בטווח מחירים הזה? כמובן שלא אופני מדבקה

steiff

New member
ברמת המחיר הזאת המפרט של הדגמים די דומה

והבחירה צריכה להיעשות לפי מדד של נוחות ושל לוגיסטיקה.
נוחות: התאמת המידה והגיאומטריה לגופך. תצטרך ״למדוד״ את האופניים בחנות ועדיף (אם אפשר) ברכיבה של ממש.
לוגיסטיקה: איפה החנות? איך השרות והמכונאי? מה שעות הפתיחה? האם יש מצב שאם גילית בשישי בבוקר שיש תקלה, תוכל להביא את האופניים לתיקון בזק בחנות ותספיק עוד לרכוב לפני השקיעה?

DLMAN

New member
דגמים נוספים

כן, ברור. התכוונתי לעוד דגמים באותו סטנדרט של ה4300 והקונה אבל של חברות אחרות כמו אוולאנצ׳ וכו, או אם אתה יכול להכווין אותי לפוסט בנושא אולי.
תודה שוב

steiff

New member
במקום לחפש דגם חפש חנות

ברגע שתתמקד בחנות שממוקמת נוח בשבילך, ששעות הפתיחה שלה נוחות לך, שהמכונאי בה אמין ובעל הבית נעים סבר, תוכל למצוא בקלות את האופנים שמתאימים לך.
שם המותג ממש לא חשוב וברמת המחיר שאתה מחפש גם לא תמצא שום פיצ׳ר ייחודי שקיים רק בדגם ספציפי.

מילא אם היית מחפש דווקא מזלג Lefty או מתלה Brain היתה סיבה לחפש חנות בפריפריה. אבל כשמדובר באופני ז׳ק עם מזלג סאנטור וגלגלים חסרי שם, יותר חשוב איפה אתה קונה ואצל מי אתה מטפל מאשר מה כתוב על הצנרת של השלדה.

למעלה