אופניים....

ענתינה

New member
אופניים....

אנחנו רוצים לקנות לקטנים (שנה ושמונה)אופניים קטנים.השאלה :מה כדאי? אופניים עם ידית שדוחפים? בלי ידית? בכלל לכמה זמן האופניים האלה?(בהתחשב במגבלות החניה בבית). היום יש לנו שתי בימבות שלא כל כך נוח לדחוף. עיצות יתקבלו בברכה. בתודה ענת עידן ורז

anat30g

New member
אופנים

אל תקני אופנים מפלסטיק עם ידית דחיפה (מפלסטיק), זה לא מחזיק מעמד ונשבר. רק אופנים ממתכת טובים כשמדובר בידית דחיפה. העניין שאופנים מפלסטיק עולים 60 שקלים ואופנים ממתכת 200 שקלים... אם כבר אז ידית מתפרקת. אצלי עכשיו האופנים מהפלסטיק הם חגיגה, הילדים מאוד נהנים מהם, הם בני שנתיים וחצי ולא צריך לדחוף אותם (גם אי אפשר כי ידיות הדחיפה נשברו) והם מסתדרים לבד.

טל של 4

New member
אצלינו נועם עדיין לפעמים...

רוכבת על התלת אופן בחצר (למרות שכבר יותר משנה יש לה אופניים של גדולים) גם חברים שבאים אליה לבקר לפעמים רוכבים איתה....אבל היא גם חוטפת לרוני ועומר את הבימבה...חחח (היא אוטוטו בת 5). אני לא קניתי עם המוט, כי לא יצאתי עם התלת אופן מהחצר כמעט אף פעם, קניתי אופניים מפלסטיק וזה הספיק לנו. לכן זה נורא תלוי בסוג השימוש, אם יוצאים לטיולים ארוכים המוט די הכרחי לדעתי. עם לגיחות קצרות אז הוא מיותר. תמיד אפשר לקשור חבל מקדימה ולמשוך במקום לדחוף....

כרמית מ.

New member
אצלנו בהתחלה היה תלת אופן

ועכשיו אופניים - ללא ידית דחיפה. הם אמנם כבר בני שלוש, אבל מסתדרים נהדר עם האופניים (פה ושם נפילות או "התקעויות", אבל ככה לומדים...) וגם נוסעים כבר מרחקים יפים, כשיש זמן (לגן, לחדר האוכל בקיבוץ). כשהם צריכים דחיפה קלה אני דוחפת את האופניים או אפילו את הגב שלהם (זו דחיפה קלה) ולא הרגלנו אותם לזה שבעצם אנחנו עושים את העבודה, כמו שמתרגלים עם ידית דחיפה...

zimes

New member
אני בכלל מתלבטת

הישוב שלנו על צלע הר, מה שאומר שיקח זמן עד שיהיה להם כח לנסוע בעצמם, ואם אני דוחפת - כבר עדיף עגלול. לקנות אופניים בכלל? (אני, ובעלי יותר ממני, כמו כרמית, לא אוהבים את הידית דחיפה)

keren1

New member
מנסיון של דניאל (שלוש ועשרה חודשים)

קנינו לה בפסח לפני שנתיים אופניים/תלת אופן בלי מוט. היא לא הגיעה לפדלים והיא צריך לדחוף אותה כל הזמן...והגב הלך. אח"כ ראיתי את הדגם של פישר פריס שהם אופנים/תלת אופן נמוכים שהילד יכול בקלות להגיע לרצפה ולחדוף את עצמו. האופן גם מגיע עם מוט. לפי דעתי הם האופניים הטובות שמתאימות לילדים צעירים (בסביבות גיל השנתיים). מכוון שלנו יש 2 בימבות, אופן של דניאל אני לא רואה צורך היסטרי לרוץ ולקנות עוד זוג. אבל אם משהו אין לו ורוצה לקנות אז אני ממליצה על הפישר פריס. בהתחלה עד שהילד לומד לפדל באופנים ההורה יכול לעזור עם המוט (ולא להרוס את הגב - לא מומלץ!!).

כרמית מ.

New member
אני חושבת שיש לכם עוד זמן

למרות שהאזור שלנו שטוח (עד כדי כך שאני לא בטוחה שהם יודעים להשתמש בבלם, למרות שהסברנו - פשוט כי לא צריך), האופניים זה דבר די חדש אצלם (בערך בגיל שנתיים וחצי) - גם בגלל הגובה (גם ככה לאוריין זה עוד גבוה מדי, ובעצם קנינו את הכי נמוכים שמצאנו, רק למיתר, אבל אז השאילו לנו עוד זוג, ומה שמציעים לך, לוקחים... גם עכשיו "גבעות" בגובה 2 ס"מ הן אתגר (אם כי עביר בדרך כלל).

רז2

New member
חברה שלי בדיוק קנתה אופניים

עם ידית שדוחפים של פישר פרייס. נראות יופי של אופניים. הבן שלה בן 22 חודש והוא עדיין לא יודע לדווש, אז יש ידית מיוחדת להניח עליה את הרגליים והאמא דוחפת. האופניים נראות מסיביות וטובות, פלסטיק חזק ועמיד וגם הידית. הקטנים שלי לא הצליחו לדווש, אבל גם לא הבינו שצריך לשים את הרגל על הפדל המיוחד ובעצם ניסו להשתמש בזה כמו בבימבות וזה לא כ"כ הלך כי צריך לכון את הכידון נכון. קיצור הם קצת קטנים לדעתי, ועדיין נהנים מהבימבות שלהם מאוד. אז אני עוד מחכה קצת. לגבי אופניים בלי ידית, נראה לי קצת מוקדם מידי, אלא אם יש איזה מבצע משתלם כרגע.

למעלה