אוסף תמונות לעיונכם

מצב
הנושא נעול.
הקטר הזה הועבר לאחרונה (שנה או שנתיים בערך)

קטר 211
תמונות יפות של ירון דוזטס על קטר 211
זכור לי, שהיו לפני כעשור תמונות של הקטר בפורום. מנגד לא הצלחתי למצוא בארכיון הפורום. יש בעיה במציאת תמונות מהתקופה הזו וחבל.
אם אני זוכר נכון, הקטר נמצא בתל אביב. היכן בתל אביב [במידה והוא כמובן עדיין נמצא שם]? הייתי שמח לראות אותו מקרוב ולהתרשם.
לתחנת הרכבת ההיסטורית ביישוב אלרואי.
לא ברור לשם מה, לקטר הזה אין שום קשר ולו הקלוש ביותר למסילת הרכבת החיג'אזית שעברה שם.

לינק לתמונה מגוגל.

אורי404

New member
מתן

לתחנת הרכבת ההיסטורית ביישוב אלרואי.
לא ברור לשם מה, לקטר הזה אין שום קשר ולו הקלוש ביותר למסילת הרכבת החיג'אזית שעברה שם.

לינק לתמונה מגוגל.
מתן

בשנת 1996 צביקה רכניץ ואני נסענו בחיג'אזית

אוסף תמונות לעיונכם
לתמונה זו אני קורא "רחבת הציוד הנע של מוזיאון הרכבת בחיפה" וניתן לחזות בה באוסף קטרי הקיטור המשובח שהשתמר למופת ואף הורחב במרוצת השנים בזכות חזונם רחב האופקים של מקבלי ההחלטות הנוגעים בדבר.
בירדן לכל האורך ממפרק בצפון דרך זרקה ועמאן עד למען. הכל בציוד נשתמר מתקופת המנדט וקטרי קיטור כאלה ואחרים.
היינו גם בתוך רכבת סורית שהגיעה לעמאן.

הנה כמה תמונות שצילנתי
הגשר הגדול בעמאן

עוד גשר במדבר של ירדן

בירדן לכל האורך ממפרק בצפון דרך זרקה ועמאן עד למען. הכל בציוד נשתמר מתקופת המנדט וקטרי קיטור כאלה ואחרים.

הנה כמה תמונות שצילנתי
הגשר הגדול בעמאן
עוד גשר במדבר של ירדן
זאת הרכבת שנסענו בה

alonsit1

New member
הממ... האם אפשר כי זהו אותו הגשר גם פה?

עוד גשר במדבר של ירדן
זאת הרכבת שנסענו בה
ומתי ימציאו כבר מכונה למסע בזמן שתאפשר לי לשוב לא"י של פעם עם המצלמה שלי?!

זה לא אותו גשר (מספרי הקשתות לא תואמים...)

ומתי ימציאו כבר מכונה למסע בזמן שתאפשר לי לשוב לא"י של פעם עם המצלמה שלי?!
זה לא אותו גשר (מספרי הקשתות לא תואמים...)

ליד רבת עמון (עמאן) הרכבת נתקעה

הנה כמה תמונות שצילנתי
הגשר הגדול בעמאן
ובא קטר דיזל לחלץ. שימו לב שמדובר במסילה צרה, המסילה החיג'אזית שרכבת העמק היתה שלוחה שלה.

alonsit1

New member
רצית דיזל ירדני? פאז'לסטה.

ובא קטר דיזל לחלץ. שימו לב שמדובר במסילה צרה, המסילה החיג'אזית שרכבת העמק היתה שלוחה שלה.
רצית דיזל ירדני? פאז'לסטה.
מקצה שיפורים בתחום תחזוקת קטרי הקיטור לא יזיק להם, כפי הנראה.

והנה הדיזל( GE מסילה צרה!) בא לחלץ

הנה כמה תמונות שצילנתי
הגשר הגדול בעמאן
והנה הדיזל( GE מסילה צרה!) בא לחלץ

הנה הוד מעלתי במרפסת של הקרון

הנה כמה תמונות שצילנתי
הגשר הגדול בעמאן
כשהרכבת שועטת לכוון מען בלב המדבר
אגב, המסילה למען היתה חסומה בחול וכך דילגנו באוטובוס את הקטע מעיירה בשם קטראנה למען.. כמובן שצילמנו והסרטנו המון אבל זה היה בתקופת הפילם ולא הכל סרוק.. היינו גם במנהרות...
וחוויה מעניינת היתה להיות בחמת גדר בצד הירדני, כולל גישה לגשר המפוצץ ליד חמת גדר ולמקום בו ירו על כביש הגישה הישראלי במלחמת ההתשה. כתבה על המסע שלנו שודרה בזמנו בחדשות ערוץ 2 כי זה היה סמוך לפרוץ השלום עם ירדן...

alonsit1

New member
היית נוסע היום לירדן?

כשהרכבת שועטת לכוון מען בלב המדבר
אגב, המסילה למען היתה חסומה בחול וכך דילגנו באוטובוס את הקטע מעיירה בשם קטראנה למען.. כמובן שצילמנו והסרטנו המון אבל זה היה בתקופת הפילם ולא הכל סרוק.. היינו גם במנהרות...
וחוויה מעניינת היתה להיות בחמת גדר בצד הירדני, כולל גישה לגשר המפוצץ ליד חמת גדר ולמקום בו ירו על כביש הגישה הישראלי במלחמת ההתשה. כתבה על המסע שלנו שודרה בזמנו בחדשות ערוץ 2 כי זה היה סמוך לפרוץ השלום עם ירדן...
היית נוסע היום לירדן?
אני מתלבט אם כן או לא. מה דעתך?

זה היה לפני כמעט 20 שנה...

היית נוסע היום לירדן?
אני מתלבט אם כן או לא. מה דעתך?
נסענו במסגרת קבותה אנגלית של חובבי רכבות שסיפקה לצביקה ולי אבטחה צמודה.נפגשנו איתם בשדה של רבת עמון ונפרדנו כשהם המשיכו לסוריה אבל גם אז הם סיפקו לנו רכב צמוד (ואיתו נסענו לאל חמה הירדנית).
כך שהיינו די מוקפים.
לא אני אהיה זה שיציע לך מה לעשות היום...

alonsit1

New member
תודה על ההתייחסות

נסענו במסגרת קבותה אנגלית של חובבי רכבות שסיפקה לצביקה ולי אבטחה צמודה.נפגשנו איתם בשדה של רבת עמון ונפרדנו כשהם המשיכו לסוריה אבל גם אז הם סיפקו לנו רכב צמוד (ואיתו נסענו לאל חמה הירדנית).
כך שהיינו די מוקפים.
לא אני אהיה זה שיציע לך מה לעשות היום...
תודה על ההתייחסות
ותמונה במתנה: חזית תחנת הרכבת סירקצ'י שבאיסטנבול האירופית, לפני חודש וקצת (קפצתי לבקר בכיכר טאקסים לרגל האירועים. סתם... ). מכאן יצאה האוריינט אקספרס המיתולוגית בדרכה לפריז - כיום התחנה די שוממה ומצפה לשיפוץ מקיף. יש שם אפילו מוזיאונצ'יק פיצי ומסעדה בשם, איך לא, "אוריינט אקספרס". למותר לציין, המסיבה עברה לנמל התעופה אתאטורק הסמוך - היום כולם טסים.

תודה על התמונות!

אוסף תמונות לעיונכם
לתמונה זו אני קורא "רחבת הציוד הנע של מוזיאון הרכבת בחיפה" וניתן לחזות בה באוסף קטרי הקיטור המשובח שהשתמר למופת ואף הורחב במרוצת השנים בזכות חזונם רחב האופקים של מקבלי ההחלטות הנוגעים בדבר.
תודה על התמונות!
קצת חבל שהכנסת נושא שנוי במחלוקת בתוך השרשור, עדיף בשרשור האחר או בתגובה שלא קשורה לתמונות היפות.

alonsit1

New member
איפה פה המחלוקת? על מה יש להתווכח?

תודה על התמונות!
קצת חבל שהכנסת נושא שנוי במחלוקת בתוך השרשור, עדיף בשרשור האחר או בתגובה שלא קשורה לתמונות היפות.
איפה פה המחלוקת? על מה יש להתווכח?
אני קצת מיתמם כי ברור לי למה כיוונת, ממש כשם שברור לי שאין ברירה ולפעמים בחיים חייבים קצת להתפשר ולהתגמש אל מול עובדה מוגמרת, עם כל הכאב והתסכול. רק חורה לי לראות את הרי שומרון מגג ביתי - את לב הארץ שלך ושלי - בידיים עוינות וזרות ואם זה לא מספיק, גם אין לי כניסה לשם יותר. חוזר: זו הארץ שלי, מחוז ישראלי לכל דבר - ולי אסור אפילו לבקר שם. אחלה שלום.

כנראה שלא נתקן את העולם בשבוע הקרוב, אז קבל תמונה מלפני חודש וקצת של תחנת הרכבת העצומה של איסטנבול האסיאתית - הלא היא תחנת היידאר-פאשה, ממנה יצאה פעם הרכבת לבגדד שבעיראק. מרשים ביותר אבל כרגע אין שם רכבת אחת לרפואה עקב שיפוץ המסילה.

davidfainshtein

Member
מנהל
תודה רבה על השרשור המרתק!

אוסף תמונות לעיונכם
תודה רבה על השרשור המרתק!

alonsit1

New member
יש משהו בדבריך... הנה עוד תמונה נוסטלגית

אל תשאל אותו!!
המקום המדויק לא ידוע - כנראה אי-שם בארץ ישראל של שנות הארבעים - אבל כל השאר אמור להיות מוכר לך דווקא מבאר שבע. זהו קטר קיטור מדגם 8F, זהה לקטר שהוצב לאחרונה בשטח תחנת הרכבת הטורקית של באר שבע. אין לי פרטים נוספים למעט אלו שציינתי, ולנו נותר רק להתענג על יפי המראה.

המקום המדויק לא ידוע - כנראה אי-שם בארץ ישראל של שנות הארבעים - אבל כל השאר אמור להיות מוכר לך דווקא מבאר שבע. זהו קטר קיטור מדגם 8F, זהה לקטר שהוצב לאחרונה בשטח תחנת הרכבת הטורקית של באר שבע. אין לי פרטים נוספים למעט אלו שציינתי, ולנו נותר רק להתענג על יפי המראה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה