אוך... ספייק

SlayeRoteM

New member
אוך... ספייק

אני לא יודעת מה איתכם אבל אני יכולה פשוט לגמור מהפרק הזה(92)! ספייק פשוט חמוד יותר מפרק לפרק-ובאפי אדישה ... אוך- לתקוע בה יתד... (במובן ה-לא סוטה של המילה!). אבל מחשיבה מעמיקה יותר... היא דוחה אותו כי היא מפחדת, מפחדת להיכנס שוב למעגל הזה של אהבה , ועוד יותר למעגל של אהבה, אובססיבית ביותר יש לציין, עם הלא-חיים.... היא נזכרת בעבר, והפצעים שריילי השאיר עוד פתוחים, המורה שלי לפסיכולוגיה היתה קוראת לזה הדחקה... אבל היא לא פה אז לא נכנס לזה... כשהיא לא לידו רואים את הלחץ והפחד בעיניים שלה...יש ביניהם משהו .... אבל מחשיבה עמוקה יותר של הקשר שלהם- גם בעתיד: מבחינתה ... היא לא מאוהבת בו, היא צריכה את הקשר איתו , היא צריכה מישהו לידה, היא צריכה את האדרנלין ואת הסיכון שיש בלהיות איתו. היא צריכה מישהו שיהיה שם בשבילה... ואולי במובן מסוים- היא צריכה להשתיק את ההורמונים שמשתוללים אצלה מאז שעם ריילי היא פחות או יותר חייתה מלילה ללילה (if you know what i mean). אצל ספייק זה שונה.... מאז שהושתל אצלו השבב הוא מכיר את הצד האלים פחות של העולם הוא מרגיש מחובר לדמות שמלווה אותו - לטוב ולרע, אבל לדעתי הוא אוהב אותה, אבל גם לזה אפשר להיכנס יותר לעומק... הוא ממש אובססיבי אליה, אבל לאחר שהוא הכיר את העולם השקט יותר ומדמם פחות, וראה כי טוב, הוא גם לוקח אותה ככרטיס.... הוא צריך את ההרגשה של אהבה, הוא מרגיש יותר... מחובר! אבל לדעתי, לא משנה איך מסתכלים על זה - כשהם ביחד זה מעלה הרבה צדדים של הסדרה, גם בקשר לדמויות וגם בקשר לעלילה, לקווים יותר חזקים ועמוקים... וטוב שסוף סוף יש לה מישהו שאתה לא צריך להקיא מרוב קיטשיות אחרי 20 דקות שיחה איתו... אבל בינינו - קשה שלא לאהוב אותו.... זה מזכיר לי- לאחר עיון תמים בתמונות הקאסט שיש לי, לא מהסדרה , מהחיים האמיתיים... שמתי לב לזה שמישל טרכטנברג ממש דבוקה לו לתחת- בכל התמונות היא לידו.. טוב ... אי אפשר להאשים אותה
 

בוביץ

New member
אם כבר אז כבר

יש לי שאלה לגבי הפרש שהיה היום נכון בסוף כשבאפי מדברת עם וילו שבו באפי משתכנעת ללכת לספייק ולהגיד לו שהיא לא אוהבת אותו אז לפני שהיא עזבה היא אמרה משהו לוילו שהיא צריכה לעשות משהו.. למה היא התכוונה?
 
שתעשה את כישוף ביטול ההזמנה בשביל

ספייק
כדי שהוא לא יוכל להיכנס אליה הבייתה יותר בלי הזמנה...
 

Rוית

New member
שהיא תכשף שוב את הבית נגד ערפדים

או במילים אחרות שספייק (וכל ערפד אחד שלא מוזמן) לא יוכל להכנס.. בגלל זה בסוף שספייק אמר "את לא יכולה להרחיק אותי ממך" אז היה את הקטע שהוא ניסה להכנס לבית והוא לא יכל והוא הסתכל על באפי במעין פאפי אייז.. אבל בטח בפרקים הבאים כבר מישהו יזמין אותו בטעות (או שלא) פנימה כבר או משהו כזה... (לא ראיתי את כל העונה, אין ספויילרים)
 

ספאפית

New member
זה לא כישוף נגד כל הערפדים...

זה רק כדי שספייק לא יוכל להכנס, כל ערפד אחר שהוזמן בעבר יכול להכנס. כמו לדוגמא בעונה השלישית בפרק lover's walk כשספייק יכל להכנס לבית של באפי אבל אנג'ל לא היה יכול (עד שבאפי הזמינה אותו בחזרה...).
 

יערה5

New member
אני לא חושבת

שבאפי לא רוצה להיות עם ספייק בגלל שהיא פוחדת. היא לא רוצה להיות עם ספייק בגלל שהיא שונאת אותו (לא לא אוהבת אלא פשוט שונאת).ובצדק. ספייק המון פעמים רצה להרוג את באפי (כל עונה2), ובאפי לא יכלה פתאום לאהוב אותו ןלשכוח מכל מה שהוא עשה לה. ולדעתי אם לספייק לא היה את הצ'יפ הוא עדיין היה מנסה להרוג את באפי ולא היה קרוב אפילו לחבב את באפי.
6 הצ'יפ לא עושה את ספייק ל'טוב'. מתי שהוא ראה שהוא יכול לפגוע בבאפי הוא רצה לנשוך איזה אישה אחת, ומתי שהוא ראה שהוא יכול לפגוע רק בבאפי הוא רצה להרוג אותה...
 
יערה צודקת פלוס היא לא כישפה את

הבית נגד כל הערפדים כי במילא הם לא יכולים ליהכנס בלי הזמנה... אבל לספייק הייתה אחת, אני חושבת שבאפי הזמינה אותו בביקמינג אז היו צריכם לבטל לא את ההזמנה...
 

SlayeRoteM

New member
אז למה לדעתך הוא היה מוכן להקריב

כל כך הרבה ? את דרוסילה .... וגם כשדרוסילה והוא הרגו את הזוג הזה - הוא לא שתה את הדם!
 

B a n j o

New member
אובססיה

הוא צודק אבל כשנלחמים אחד בשני או לצד השני או ביחד או וואטאבר, אז מתחילים לפתח תלות כלשהי. מה עם בטמן והג'וקר? הרי אם בטמן יהרוג את הג'וקר אז זהו.. אין לו יותר מה לעשות, כל השאר זה סתם רעים קטנים... זה עיניין של תלות ריגשית כלשהי, אולי ספייק מפרש את זה כאהבה, אבל זה יותר אובססיה לדעתי
 

talrv

New member
גם לדעתי..

אם ספייק אוהב את באפי, אהבה אמיתית, אז הוא רוצה שהיא תהיה מאושרת. לוותר על דרוסילה בשביל שבאפי תראה שהוא רציני ותהיה איתו זה לא אומר שהוא רוצה שהיא תהיה מאושרת, זה אומר שהוא רוצה שהיא תהייה איתו ותגשים את האובססיה שלו. והקטע בהתחלה עם קוואזימודו היה גאוני. ואומר באמת כל מה שצריך להגיד על ספייק, ה"אהבה" שלו חסרת מוסר, והוא אוהב בלי גבולות אבל אנוכי. לכן, אפשר לקרוא לזה אובססיה, כי הוא נתפס על באפי, אבל לא אוהב אותה כמו שאהבה צריכה להיות.
ספוילר להמשך עונה... את זה גם אפשר לראות בסיפור הבאפיבוט. הרי הוא רק רוצה את באפי לעצמו, ולא אכפת לו מה שזה יעשה לה עצמה או לאחרים. אבל באותו פרק ("התערבות") אנחנו רואים גם את המעשה היחיד שהוא עשה לא מאנוכיות, שהוא נתן לגלורי להתעלל בו ולא אמר לה מי המפתח. זה המעשה היחיד שהוא עשה לא בשביל לקבל קרדיט על זה אלא בשביל שבאפי תהיה מאושרת, ושדון לא תיפגע. ועל זה באה הנשיקה בסוף הפרק, וההתייחסות השונה לספייק בהמשך הפרקים. ספויילר לעונה שישית את הרעיון שספייק באמת אוהב את באפי ולא רק אובססיבי לגביה שהועלה מ"התערבות" והוצג יפה עד ל6X08, עוד הייתי יכולה לקנות. הנשיקה שלהם בסוף המחזמר הייתה מתאימה, וזה לאחר שהוא שר לה שירי אהבה (לא מדברת על אהבה שלה אליו, רק שלו אליה) ודאג להציל אותה, ובמשך כמה פרקים באמת היווה מוצא עבורה מחבריה שלא תמיד מבינים אותה. אחרי הנשיקה, נראה שוב, כאילו מדובר באובססיה הישנה שלו מלפני "התערבות". הוא רדף אחריה כדי לקבל תשובות, כשלא משנה לו באמת באיזה מצב היא. וב"smashed" הוא עומד במבחן, כשהוא חושב שהוא יכול לפגוע באנשים, והוא מראה שהוא לא באמת השתנה, שהסו קולד אהבה שלו לבאפי לא שינתה את אופיו השדי. וכשהוא מגלה שהוא יכול לפגוע רק בה, הוא ממשיך להכאיב לה, וכשהיא, זקוקה להרגיש משהו, הוא לא עוצר אותה, כמו מישהו שבאמת אוהב צריך לעשות. הוא לא מונע ממנה ללכת בדרך שהוא יודע שהיא תתחרט על זה. ובפרקים הבאים, עד סוף העונה הוא פשוט נכנע לאובססיה שלו, ולא אוהב את באפי כמו שאהב אותה ב"התערבות", כמו שדאג להציל אותה במיוזיקל, אוהב אותה כמו שהוא רוצה, מנסה לשכנע אותה להתחבר אליו, מנסה לגרום לה לקנא ומגלה לחבריה מה קרה ביניהם. גם ב"דברים מתים", מה שלכאורה נראה כאילו הוא מציל אותה, הוא לא באמת חשב על מה שזה יהיה עבורה, להרוג מישהו בלי לכפר על זה, הוא עושה את מה שהוא חושב נכון בלי לחשוב מה זה באמת יעשה לבאפי. גם בנושא הנשמה, לכאורה, הוא סובל בשביל להיות ראוי עבורה, אבל הוא לא חשב לרגע מה זה יעשה עבורה. היא תצטרך להתמודד עם עוד ערפד עם נשמה, שלא יודע מה מקומו בעולם. הוא יבלבל אותה רגשית ובעצם לא בטוח שגם ערפד עם נשמה ראוי עבורה. ואולי זה בגלל שבעונה השישית ספייק היה כתוב נורא מבולבל ולא אחיד, והחל מהנשיקה שלהם בסוף המחזמר השתנה לגמרי וחזר להיות אובססיבי לגבי באפי ולא מה שנראה עד אז. זהו, נגמר. כמה דקות של התפלספות.
 
עוד מישהו שם ../images/Emo23.gif למטאפורה

של קווזימודו ואיזמרלדה שווילו וטארה דיברו עליה לבאפי וספייק? שקווזימודו עשה הכל מתוך אנוכיות כי הוא אהב את איזמרלדה בלי שום מוסר וכאלו וגם כאילו טארה או וילו אומרת שאי אפשר שיהיה סוף טוב שהגיבור גבשושי, בדיוק כמו ספייק שעושה טוב כי הוא אוהב את באפי ולא בגלל שהוא רוצה להפוך לערפד טוב וגם הוא גבשושי שהוא הופך פרצוף-ערפדי כזה..
 
וואי!בכל לא קישרתי את זה!

חכם, אהבתי:) סתם חשבתי שהם רוצים להראות את באפי התיכוניסטית/קולג'ית ששוב חוזרת לשגרת ה"לא ללמוד" ולחפף שלה:) עם הקטע שהיא לקחה את הסרט של דיסני:) בהחלט מבדר, ונראה לי שאת די צודקת:)
 

SlayeRoteM

New member
כמה שאלות- לא קשורות- אך חשובות!

1. היו שמועות שיהיה אנג'ל בערוץ 10- מה?מי?מתי? 2. אני זוכרת ששנה שעבר היה איזה מפגש גדול בתל אביב או משהו של פנאזיה, והיה שם גם הרבה הרצאות על באפי.... יש או היה את זה השנה? 3. מישהו יודע מה לגבי קניה בביפ של עונות 6 ו-7? תודות!
 

spikeslave

New member
תיקון

לא נראה לי שזה הסרט של דיסני כי אחר כך וילו שאלה אותה עם בלה בלה (לא זוכרת איך קראו לו) משחק שם. בסרט מצוייר לא משחקים
 
למעלה