אוטומציה

rsegoly

New member
אוטומציה

שלום
לא יודע אם מישהו כאן מכיר את IFTTT, זו דרך נהדרת ליצור אוטומציה באינטרנט אך היא לא הכי גמישה.
יש לי לוח של ARDUINO שיכול לשמש כ TCP SERVER
יש לי סקריפט PHP שמשמש TCP CLIENT והם מדברים אלו עם אלו
אני רוצה למצוא דרך להעביר ל CLIENT הודעות שהוא ידחף לשרת. משהו כמו LIGHT ON
הדרך הטרוויאלית נראית לי מייל. שהסקריפט של PHP יקרא מייל בחשבון כלשהו וכל פעם שיזהה נושא מסויים ישלח את הנושא לשרת
אני לא מצליח לקרוא מייל באמצעות PHP, אך יתכן ויש דרכים טובות יותר, ויתכן והבעייה היא שאני מנסה לקרוא מגמייל
השגיאה שאני מקבל היא
Couldn't open stream {imap.gmail.com:993/imap/ssl}
יש למישהו רעיון איך לפתור את הסקריפט או איך להעביר הודעות ל CLIENT דרך כלי אינטרנט רגילים ולא מסקריפטים?

bnayal

New member
לא כל-כך הבנתי.

הבנתי שיש לך סקריפט PHP שמתקשר עם הלוח ארדואינו (עד כאן מעניין בפני עצמו), ולא כאן אתה מסתבך.
אתה מסתבך בתקשורת בין PHP ל IFTTT?
לא יודע כמה מיידי אתה רוצה לקבל את הפקודות מ IFTTT לPHP, מייל יכול לקחת בין כמה שניות (בד"כ) לכמה דקות. לא מכיר לעומק את IFTTT אבל הייתי מחפש משהו יותר מיידי.
בכל מקרה כדי להבין למה אתה לא מצליח לקרוא מהג'ימייל (שבעצם זאת עיקר השאלה וכל השאר סתם רקע כללי) צריך לראות קוד. שים לב שחיבור לג'ימייל מצריך חיבור SSL מול השרת שלהם.
IFTTT נותנים לך לבצע פעולה על שירות משלך אם אתה מממש את הפרוטוקול שלהם או משהו או שזה רק שירותים שהם הגדירו מראש?

rsegoly

New member
הסברים

IFTTT אכן יכול להיות לא תמיד מיידי אך הוא נותן לי המון אפשרויות של טריגרים, אך בשלב זה הכל יכול להיות זניח כי אכן אולי הדרך הנכונה היא מייל
זו דרך תקשורת מיידית ונוחה ויציבה
IFTTT יכול לשלוח מייל כתגובה לטריגר ולכן החוליה החסרה יכולה להיות סקריפט שקורא מייל ומגיב בהתאם.
ניסיתי ולא הצלחתי. אם זה היה עובד זה היה פותר לי את הבעיה שכן הסקריפט היה לדוגמה מחלץ את המידע מהנושא במייל ושולח אותו לארדוינו
האם יש לך אפשרות לראות סקריפט פשוט שקורא מייל מגמייל? IMAP?
אני מנסה גם POP3

bnayal

New member
חיפוש זריז בגוגל הביא אותי לדוגמא

http://davidwalsh.name/gmail-php-imap
אם זה לא עובד תביא דוגמאת קוד או שגיאה ספציפית.
תוודא כמובן בג'ימייל ש IMAP is Enabled.
בדוגמא בקישור הוא מנסה למשוך מהג'ימייל את כל ההודעות עם הפונקציה imap_search, כולל אלו שנקראו כבר. ממליץ לך לשנות את All ל UNSEEN למשל כדי לטעון רק הודעות שלא נקראו.

בניה

rsegoly

New member
מצאתי את הדוגמאות האלו

אך אני נכשל על הפקודה הראשונה, ראה הפוסט הראשון בהתכתבות זו
imap_open($hostname,$username,$password)
אני מעלה את הסקריפט כעת לשרת ברשת ואנסה להריץ משם

rsegoly

New member
אני מקבל אותה הודעת שגיאה בשרת באינטרנט

Warning: imap_open() [function.imap-open]: Couldn't open stream {imap.gmail.com:993/ssl}INBOX in /home/omer/public_html/dashboard/imap.php on line 2

bnayal

New member
ועדיין, תוודא שמותקן OpenSSL

תריץ phpinfo() ותראה שיש לך שם את ההרחבה ל SSL

rsegoly

New member
אגיע לזה

בשלב זה עושה את ההתחברות יזומה מאתר באינטרנט
אתה יכול לנסות להתחבר לשרת TCP
85.250.55.67 84
פורט 84?
זה נותן לך?

bnayal

New member
לא מתחבר.

תוודא שפתחת בראוטר ובפיירוול במחשב (אם מותקן כזה, יש מובנה בווינדוס).
בנוסף אתה יכול לבדוק בעצמך עם canyouseeme.org

למעלה