אוטובוסים מפרקיים

• פותח הנושא K85
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.
שוב: אין כמו...מרצדס !

אוטובוסים מפרקיים
האם קיימת כוונה באגד ובדן לרכוש אוטובוסים מפרקיים חדשים? ידוע לי שלפני 3 שנים רכשה אגד מספר אוטובוסים מפרקיים מתוצרת מרצדס (שניים מהם: 85-308-01 ו-85-315-01 נמצאים בחיפה). אך מאז הרכישה הזו (שהייתה של מעט אוטובוסים) לא הגיעו לארץ אוטובוסים מפרקיים (לא שידוע לי לפחות, אם מישהו יודע אחרת הוא מוזמן לתקן אותי). שמעתי שיש כוונה ב"דן" להוציא משירות את כל האוטובוסים המפרקיים ולעבוד עם אוטובוסים רגילים בלבד, בין היתר כתוצאה מתלונות רבות על הרעש הרב וזיהום האוויר שגורמים המפרקיים הישנים של דן (כל האוטובוסים המפרקיים של דן כבר ישנים יחסית ומאז תחילת שנות ה-90 הם לא הכניסו לשירות מפרקיים חדשים). הצעד הראשון שנעשה הוא החלפת האוטובוסים בקווים 55, 66 ואולי גם קווים נוספים לאוטובוסים רגילים (קו 55 היה של מפרקיים מאז שאני זוכר את עצמי). אני חושב שדן עושים טעות גדולה משום שיש קווים עמוסים מאוד כמו 18 ו-25 שניתן להפעיל בצורה טובה רק ע"י אוטובוסים מפרקיים. דן חייבים לרכוש אוטובוסים מפרקיים חדשים כמו למשל ה- M.A.N NF 263 המפרקי (מצורפת תמונה) שאינו מזהם את האוויר יותר מהאוטובוסים הרגילים מאותו הסוג וגם לא מרעיש יותר מהם.
רוב המפרקיות של אגד פועלות בעיר הקודש בהצלחה יתרה. הבעיה: המרצדס יקר אך עדיף על מאן ללא עוררין. מישהו במשרד התחבורה צריך לקום ולהחליט שקונים מרצדסים או גרוטאות !

K85

New member
כנראה שגרוטאות

רוב המפרקיות של אגד פועלות בעיר הקודש בהצלחה יתרה. הבעיה: המרצדס יקר אך עדיף על מאן ללא עוררין. מישהו במשרד התחבורה צריך לקום ולהחליט שקונים מרצדסים או גרוטאות !
כנראה שגרוטאות
משום שכבר 3 שנים לא הגיעו לארץ אוטובוסים מפרקיים חדשים. אולי אתה באמת יודע אם קיימת איזושהי כוונה באגד להכניס לשירות מפרקיים או ארוכים חדשים בזמן הקרוב ומאיזה דגם הם יהיו? וגם האם נמשכים המגעים באגד לרכישת הסיטארו וה-O.C 500?

אכן כן. יש מחשבה לרכוש מפרקיים

כנראה שגרוטאות
משום שכבר 3 שנים לא הגיעו לארץ אוטובוסים מפרקיים חדשים. אולי אתה באמת יודע אם קיימת איזושהי כוונה באגד להכניס לשירות מפרקיים או ארוכים חדשים בזמן הקרוב ומאיזה דגם הם יהיו? וגם האם נמשכים המגעים באגד לרכישת הסיטארו וה-O.C 500?
אכן כן. יש מחשבה לרכוש מפרקיים
חדשים נמוכי רצפה אבל לא מן הדגמים שהזכרת. יתכן כי מרצדס יבנה אוטובוס מיוחד עבור ישראל אך כל זה עוד רחוק - חזון למועד. ברגע שיהיו ברשותי עדכונים, אפרסם אותם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה