אווה פרון (אוויטה)

Madonna Men

New member
אווה פרון (אוויטה)

הנה מידע דיי נרחב על אווה פרון הידועה בכינויה אוויטה מנהיגתה הרוחנית של ארגנטינה בתקופת שלטון הפרוניזם בארגנטינה בשנות ה-40-50 אוויטה היא דמות שנויה במחלוקת בארצה ארגנטינה ומחוצה לה: נאהבת על-ידי מיליונים ושנואה על-ידי מיליונים, קדושה או זונה. ברבות השנים הפכה אווה פרון (1919 - 1952) מדמות היסטורית למיתוס ואף לגיבורת תרבות. ילדה שנולדה ממזרה בעיירה נידחת בערבות הפאמפס, עשתה את דרכה לבדה לבואנוס איירס, היתה לשחקנית בינונית בתיאטרון ובקולנוע, הפכה לקריינית רדיו פופולרית ולאהובת פרון, האיש החזק במשטר ב- 1945, מאז נפגשו, לחמה לידו לכינון המשטר הפרוניסטי. מושמצת על-ידי החברה הגבוהה ומעמדות הביניים והאינטלקטואליים מימין ומשמאל; נערצת על-ידי פשוטי העם, הקימה אוויטה מפעלי רווחה רבים, נאבקה למען שוויון זכויות לנשים, פעלה אם איגודי הפועלים, שלטה בעתונות, הקימה מפלגת נשים וכתבה ספר. בהנף אחד עשתה זאת, בחמש-שש שנים. מחלת הסרטן הכריעה אותה והיא בת 33. כעבור חצי דור הפכה "אוויטה" לדמות המרכזית של השמאל, שלחם נגד משטר גנרלים אכזר. על מנת לפגוע בקבוצות הגרילה העירונית העלימו השלטונות את גופתה החנוטה שהתגלגלה בעולם עד שזוכתה למנוחת עולם. מהפך דרמטי זה ורבים אחרים עולים מסיפורי חייה של מי שהיתה האישה החזקה בזמנה. אחרי מותה נוספו לרשימת מפעלי אוויטה מספר דרכי הנצחה בינהם מוזיאון,אתרי אינטרנט,מחזמר, וסרט מקורי בכיכובה של מדונה

Madonna Men

New member
חחח

אני שואל שאלה ומביא לעצמי תשובה ! יפה לי. חחח אני אעשה סיקור נרחב על הנושא ואפרסם אותו לקראת סוף השבוע...

ChicoAnimado

New member
שאלה

הרדיפות בארגנטינה, אותן אכזריות וידועות לשימצה, באילו שנים הן התרחשו ותחת שלטונו של מי?

Madonna Men

New member
היו מספר מקרים

גם בתפקופת שלטון פרון שזה בתקופת מלחמת העולם ה-2 אנטישימים/נאצים אבל לאיזה מקרה אתה מתכוון? משהו ספציפי ?

גרי רשף

New member
את מתכוון לתקופה של גלטיירי?

סוף שנות ה-70 תחילת ה-80 (התקופה בה "נעלמו" 20,000 איש).

כנ"ל: שני בני דודים של אמי נעלמו

למרבה השמחה, לאחר שכל הבלאגן נגמר, התברר שבמקרה הפרטי הזה הם "העלימו" את עצמם והתחבאו באורוגווי עד יעבור זעם. אפילו הנשים שלהם לא ידעו על זה

למעלה