אוהווו , מזל טוב על הפורום

• פותח הנושא vasp
  • פורסם בתאריך

vasp

New member
אוהווו , מזל טוב על הפורום

מקווה שיצליח , אולי שאלת מיליון הדולר , האם אפשר לארגן פה רכישות משותפות על מנת לצמצם עלויות ? אישית אני לא קונה עקב המכירים הגבוהים של הציוד , אבל התחום מרתק אותי מילדות ובמחירים סבירים אקנה , לדוגמא אם סט למתחילים יעלה 400 ולא 600 עם רכבת נורמלית . בכל אופן מזל טוב על הפורום , היה מתבקש כבר מזמן .

רכישת ציוד משומש

יש לי חבר שלא קונה כמעט ציוד חדש - הרוב אצלו (כמה וכמה קטרים ב-N ועשרות קרונות ומטרים רבים של מסילות) נרכש דרך אתר האינטרנט e-Bay. זה מדהים איזה כמות ומבחר של פריטים מוצעים למכירה שם, לעיתים במחירים מגוחכים. אמנם באתרי e-Bay באנגלית יש בעיקר דגמים בריטיים או אמריקאיים (בהתאם לאתר), אבל מי ששולט בשפות אחרות יימצא מבחר דומה גם מהמדינות האחרות (בדקתי לגבי גרמניה). הבעיה היחידה שנתקלתי בה בעניין זה היא עלות המשלוח, שמאירופה עלולה להגיע ליותר מערך הפריט עצמו, אז שווה לנסות לאחד כמה רכישות מאותו מוכר. יש כמובן סיכונים בתהליך, במיוחד כשמדובר בציוד אלקטרוני שאי אפשר לדעת מהתמונה מה מצבו הטכני, אבל בסך הכל החבר הזה מרוצה עד הגג בשנתיים האחרונות.

vasp

New member
יש סיכויי להתחבר אליו ?

אין לי בעיה באנגלית , אבל בטח שאני לא מיקצועי , יש אפשרות להעזר בו ברכישות ? תודה בכל אופן .

מועדון הרכבות בנצר סירני קונה במרוכ

במרוכז לחברי המועדון. קשר דרך הלינק הרצ"ב

tlingit

New member
ברוך הבא חובש מוטס ../images/Emo13.gif

יופי שאתה מצטרף

shimonfu

New member
לשאלתך

לשאלתך ובהחלט מתוך בברכת ברוך הבא,אני יודע שאצל חלק מהחובבים שאני מכנה רכבתים מתוך חיבה ישנם סטים התחלתים מהחברות הטובות ובשמחה תשתווה עימם על המחיר,אם ברצונך פרטים תוכל לפנות ואחבר אותך עימם,עלה והצלח והגשם אהבתך

shimonfu

New member
משומשים בחו"ל

אופציה נוספת להוזלת עליות היא קניה בחנויות רכבות שיש בהן אגף יד שניה,חסרון ואולי יתרון (זה תלוי בכמה אתה מזדמן לשם),צריך לעשות זאת אישית מכיון שעליך לראות מצב הקטר ובדיקה שלו מעבר לסיעה אם היא חלקע או מעט מרקדת היא פתיחה והצצה לגלגלי השינים ומצב היציבות שלהם,יתרון המחיר והמבחר,המחיר אף מחולק לגטגוריות שונות,XF מעולה,Fטוב מאד,Gטוב,ופחות מזה גם,חשוב נוסף הציוד המשומש הוא בעיקר קטרים וקרונות ואולי פריטים יחודים נוספים ומעט אם בכלל פסים והנלוה,את זה אפשר לפתור עם רכישת פסים יד שניה בארץ זה יותר בנמצא,

למעלה