אובסייה/יקי טוביאק

lichdog

New member
אובסייה/יקי טוביאק

``תשמעי נגהל`ה, זה נגמר. היה טוב, וטוב שהיה, וזהו, עבר.`` נגה מתנגדת למצב מאוד רגיש היא מתחילה לבכות ונשכבת על הכביש מחכה למכונית ובוכה בהיסטריה ``אני שלך, אתה שלי, וביחד אימפריה`` נגה רואה אותי יוצא עם אחרת מבעד למשקפת ההיא מתאפרת עוקבת אחריה, אומרת לה שלום ``גנבת לי את הגבר. רצית לך יהלום`` נגה מכוונת ויורה לה בלב חושבת לעצמה ``אותי הוא רק אוהב`` נגה כותבת פתק ומצרפת להנרייטה ``חמודי, אני אוהבת אותך, וחברה שלך מתה`` העולם הזה הוא לא רק אני נגה זה נגמר, אז אל תקנאי יש עוד הרבה הרבה דגים בים אנחנו לא היחידים בעולם אז לכי תמצאי לך אחר תתאהבי, שיהיה לך חבר תעזבי אותי, תצאי לך לשיט ולעזאזל ``זאת הגופה האחרונה שאת שמה לי מול הבית!`` נגה בוכייה בוהה בי ואומרת ``אם אתה לא שלי, אתה לא של אחרת`` נגה רצה לדחוף אותי מהמרפסת אך אבוי, איזה בזבוז, נגה מפספסת

התרשמתי :)

יופי של קצב יש לשיר הזה האם הגשת אותו ללחן ? בהחלט שיר פוטנציאלי :))) תודה לך ! ענבל

the writer

New member
האוירה

האוירה של שירך שונה וייחודית. יש בה שלווה המוקפת אימת מוות. keep on rockin` man

lichdog

New member
משעשע

מסתבר שאני היחיד שלא שם לב ל``אווירות`` האלו שמופיעות אצלי בשירים... :) יקי :)

the writer

New member
ואולי זה לא משעשע

סך הכל, לכל מילה יש סך מסוים של משמעויות. כאשר מחברים אותן במשפט נוצר סך גדול יותר ובשירה משתמשים באמצעים שונים בשביל לייצר סך גדול יותר. לומר הרבה במעט. לכן צריך לקרוא כמה פעמים שיר, לנסות להבין את ההיגיון העומד מאחורי המילים. כל קורא מפרש זאת אחרת, לפי מערכת הקונוטציות שלו, אבל צריך ידע לשוני בסיסי או לדעת להשתמש במילון וכדאי להכיר אמצעים וטכניקות הקשורים להבעה פיגורטיבית. זה לא שמרגישים אווירה אלא שמתוך הבנת עמדת הדוברים ומתוך מה שהם אומרים ולא אומרים נוצרת משמעות גדולה יותר וממנה מקבלים את הרושם.

lichdog

New member
מצטער...

קראתי פעם, קראתי פעמיים, ועדיין לא הבנתי למה הכוונה... אני לא משורר, אני כותב מה שיוצא מהלב, מהראש, ולא חושב על איך זה נראה בעיניי האחרים... כל אחד מבין את השיר בדרך שלו ולכל אחד מותר, הרי כל אחד זכאי לדעה משלו... כמו שבביה``ס מעולם לא הבנתי איך אפשר לנתח משורר אחד לפי היצירה שלו, ככה אני לא מבין איך אפשר לומר למשורר עצמו מה הוא בעצם כתב...

lichdog

New member
למלאך הבודד

לא רק שהשיר הגיע להלחנה, הוא אף בוצע בשתיים-שלוש הופעות של הלהקה שלי :) גם השיר ``אבאל`ה`` הולחן כבר למרות האווירה הקודרת... אני מאוד אשמח אם מישהו יציע להלחין שירים אחרים שלי, אני מפרסם את כולם באתר האינטרנט שלי המצורף... יקי :)

למעלה