אואזיסמן

בועז90

New member
אואזיסמן

סער היי, אני שם לב שלמרות שאתה מנהל את הפורום הערצה שלך ללהקה היא כבר הרבה יותר מהמקובל (לא שזה רע, דווקא ההפך..) אם כך אז ספר לנו קצת בקצרה איך בחור נחמד כמוך הגיע להערצה כזו . וגם תספר לכולם מה אתה איזה שירים אתה הכי אוהב ולמה.. ישר כח. תמשיך איך שאתה, גיבור!

sok777

New member
חח תודה ../images/Emo9.gif

כיף לשמוע... תודה! אני לא מתבייש להגיד את זה שאני מעריץ את אואזיס. לא גרופי, לא הייתי נותן מתנשק עם ליאם או משהו משוגע כזה
אבל בהחלט אם הייתי רואה את נואל ברחוב הייתי מתרגש כמו ילדה קטנה
איך הגעתי להערצה כזאת ללהקה כמו אואזיס? מכמה סיבות: א. הייתי צריך את זה. ולמה אני מתכוון? בערך כשהייתי בן 12 התחלתי מאוד מאוד לאהוב מוזיקה.. כלומר, עד אז הייתי שומע מוזיקה פחות או יותר כמו כל ילד ממוצע, לא הרבה. לא הייתי שומע רדיו יותר מדי, רק בנסיעות באוטו, והיה לי קצת דיסקים - מNOW וכל מיני דיסקים פופ נוסטלגים שאהבתי ועד להופעה של משינה בפירוק ב95'. בגיל 12 זה כבר נהפך ליותר מזה, התחלתי לנגן על גיטרה ונפתחתי לכיוונים שונים - רוק ישראלי - רוק אלטרנטיבי וכד'. עד אז לא יותר מדי הכרתי רוק לועזי, פחות או יותר כמו כולם. המורה שלי לגיטרה בגיל 12 לימד אותי את DLBIA ואת WONDERWALL וככה למעשה הכרתי את אואזיס. אני זוכר שהוא שאל אותי אם אני מכיר את הלהקה ואמרתי לו שלא. אחרי שניגנתי ונורא התלהבתי מהשירים שאלתי חבר טוב שגם מאוד אוהב מוזיקה אם הוא מכיר אותם והוא אמר ברור, ואני זוכר שאמרתי לו שהם ממש טובים. בקיצור, הייתה לי התלהבות מהם.... ולאט לאט התחלתי להיות יותר ויותר מתעניין במוזיקה וכמו כל אחד שאוהב מוזיקה הייתי צריך את ה-להקה שלי, אחת שאני הכי אבין בה, הכי אוהב.. ככה זה, צריך משהו פייבוריטי, לא? ב. אבל למרות הכל, זאת לא הסיבה העיקרית. הייתה לי משיכה מטורפת למוזיקה של אואזיס, עוד בלי להקשר למילים ולשום דבר אחר. הרוקנרוליות ששפע מהמוזיקה והתחושות האלו שרובצות בך שגורמות לך להרים גיטרה ולנגן כשאתה שומע את הלהקה ממש עשו לי את זה ולאט לאט התחלתי להבין יותר ויותר בלהקה. לא הכרתי יותר מדי אלבומים אבל הכרתי כבר שירים אפילו לא רק את המוכרים, והמפגש האמיתי נעשה בגיל 14, כאשר הייתי בטיול בארגנטינה (כןכן, הייתי שם) ואכלתי ארוחת צהריים עם המשפחה באיזשהו קניון בבירה בואנוס איירס. לפתע ראיתי באחת מהחנויות פוסטר שכתוב עליו OASIS. הסברתי לאמא שלי שאני הולך לבדוק מה זה הפוסטר, כי אני מכיר את הלהקה. וראיתי שיצא דיסק חדש (DBTT) וקניתי אותו בסוף הארוחה (אגב, הוא עלה לי בשקלים משהו כמו 40 ש"ח....). זהו, שם זה ממש התחיל. איך שחזרתי לארץ וחרשתי על האלבום עוד שם כבר התחלתי להכיר לאט לאט את כל האלבומים והספקתי לרכוש את כולם כולל DVD, אלבומים נדירים שלא הלהקה הוציאה, פוסטרים, ואפילו סינגל - LIVE FOREVER. (כמובן גם להיות ב2 הופעות נדירות ומדהימות.... ! ) ההופעות היו חוויה שאין לתאר. אני כבר לא זוכר הרבה מהתחושות (בהופעה השניה גם הייתי שיכור ככה ש...
). הרימו אותי, הקהל העביר אותי קדימה, הקפיצו אותי, רקדנו, שרנו, קפצנו, התחבקנו, רצנו קדימה, שתינו, זרקנו בירות, שפכו עלינו בירות..... ליאם הסתכל אלי כשעשיתי לו סימן "רוקנרול!" חחח
היה מטורף, אלוהי. אין מילים. אגב, קטע מצחיק, השיר האהוב עלי בDBTT בהתחלה היה Love Like a Bomb. ואו, איך שהטעם המוזיקלי שלי השתנה. אבל אואזיס פתחו אותי להרבה מאוד להקות וז'אנרים...... אני לא רוצה לצאת בהצהרות שהם הלהקה הכי טובה אי-פעם או בעולם, אבל הם אחת מהלהקות הענקיות היחידות באמת. להקה פשוט מדהימה - אלבומים שונים ורוקנרולים, הגישה, ההתנהגויות, הסיפורים, ההצלחה, הסמים, הילדות...... מה אני הכי אוהב? ואו, אני ממש לא יודע. אני גם לא אוהב להחליט דברים כאלו. אז אני נמנע מזה... יש מלא שירים שהם אלוהיים מבחינתי כמו למשל סופרסוניק, זה אחד ה-שירים שאני לעולם לא אפסיק לשמוע. יש בו משהו מדהים. גם ליב פורבר זה שיר שאי אפשר לוותר עליו, גאוני. מצד שני שירים כמו סלייד אוואי ופחות מוערכים כמו בי היר נאו זה שירים שאני נורא נורא אוהב. אני יכול לשים את זה בחדר ולהשתגע :) כמובן שגם בכתיבה שלי אני מושפע מאואזיס, לא במילים אבל בלחן ובעיבודים כמו גם מהרבה יוצרים מוכשרים. אם יש לכם עוד שאלות, אל תהססו

בועז90

New member
מגניב..

מעניין .. בקשר לסופרסוניק , מסכים איתך שהשיר הזה הוא משהו מיוחד מאוד גם הקליפ שלו (בגרסא הבריטית) נורא מיוחד למרות הפשטות שלו. מכיוון שיש שם (בוידאו) אימרות נורא מרדניות ובוטות לגבי הנושאים שהם רצו לבטא באותם ימים. בכלל כמו שנואל אמר "אואזיס זו להקה שאוהבים בניגוד ללהקות אחרות (שלא ננקוב בשמם , בניגוד אליו) שאותם מחחבבים.כדבריו. בקיצור, אחלה..

למעלה