אהמ...אני צריכה הסבר קצר לגבי עדשות.

ינקיפנק

New member
אהמ...אני צריכה הסבר קצר לגבי עדשות.

שלום^.^ אהמ, מאחר ואין לי כסף לקנות מצלמה חדשה ויותר מקצועית, אני רוצה לקנות עדשה למצלמת הפוג'י E500 שלי. הבעיה היא שאין לי מושג מה עדשות עושות. אני יודעת שהן, אהמ...טוב, אני לא יודעת מה הן עושות. האם ימצא בקהל אדון או גברת נכבדים שיסבירו לי מה זה ומה הן עושות0.O? תודה רבה^.^

RC Raviv

New member
עדשות.

היי ינקיפאנק
מבדיקה קצרה בגוגל יצא לראות שהמצלמה שלך היא מצלמה קומפקטית של פוג'י , במצלמות מסוג זה , האופציות בהרכבת תוספים ועדשות מוגבלת ואף לא קיימת בחלק גדול מהמצלמות.(בעיקר הקומפקטיות במיוחד) לכן , אני לא חושב שתמצאי שום תוסף אופטי חיוני למצלמה שלך. באופן כללי , עדשות , כאשר מדובר על מצלמות רפלקס , בהן את יכולה להחליף עדשות לכל מטרה - באות במטרה לתת מענה למטרות ספציפיות , או לכלול בתוכן כמה שימושים , למשל : -עדשות מאקרו - נועדו בשביל לצלם אובייקטים קטנים ולהגדיל אותם על התמונה (המיוחד בהן שהן מתפקסות ממרחק מאוד קטן יחסית מהאובייקט המצולם) - עדשות טלפוטו - עדשות שנועדו לקרב עצם מרוחק - למשל - ציפור רחוקה , אם את רוצה לצלם ציפור הנמצאת בטווח רחוק ממך - ואת רוצה שתופיע בגדול על התמונה.(את ודאי מכירה את המושג "זום" בכל הקשור להתקרבות לעצם מרוחק - אך זו שגיעה - הזום הוא האפשרות להתרחק ולהתקרב , האפשרות לשנות את אורכי המוקד של העדשה - ככל שהזום יותר גדול , הטווח בין "הכי רחוק" ל"הכי קרוב" יותר גדול. -עדשות WIDE , מאפשרות לצלם תמונה רחבה , למשל למטרות נוף. אני יכול להמשיך שעות , יש מגוון עצום של עדשות למטרות שונות ומגוונות. לצערך , אינך יכולה להוסיף למצלמה קומפקטית מסוג זה עדשות כמו שציינתי כעת. מקווה שעזרתי
רביב

moryoav

New member
אין אפשרות כזאת.

במצלמות הקומפקטיות העדשה המובנית במצלמה היא קבועה בה ולא ניתנת להחלפה באחרת. מה שניתן לעשות זה לחבר למצלמה עדשות-מתאמות, מעין זכוכית מגדלת שמגדילה כל מה שרואים. התוספים האלה יקרים ובדרך כלל מאוד לא איכותיים אופטית. לא מומלץ בכלל. למצלמה עם עדשות מתחלפות צריך מצלמה מסוג DSLR ותקציב גדול פי 2 ויותר. בהצלחה. יואב.

צהובה18

New member
אני נמצאת באצטדיון ורוצה לצלם את השחקנים

יש לי CANON A610 עם זום 4. הזום 4 לא מספיק לי. לפעמים אני נמצאת גם על המגרש. יש לכם משהו להציע לי?

moryoav

New member
להחליף מצלמה.

ברצינות. המצלמה הזו פשוט לא מיועדת לכך. יואב.

dani666

New member
גם יואב מעדיף קנון ../images/Emo9.gif

אבל בשביל לצלם משחק כדורגל אפילו מהקו, ובטח שמהיציע, תצטרכי גם טלה בעל אורך מוקד גדול. ורצוי עם מפתח צמצם גדול (לך תדה מה יהיה מזג האוויר). אז, כמה כסף את מוכנה להוציא על זה ? כפליים מהמצלמה שיש לך היום - לא יספיק

צהובה18

New member
לצלם שחקנים בסטילס

לא בוידאו. וגם ככה זה בחובבנות (נשים לא גברים
) עם המצלמה הנוכחית אני מגיעה לתוצאות טובות אבל לא מספקות. רציתי להגדיל את הזום זה הכל. חשבתי על S3 IS אבל אם צריך לזה חצובה, אז אני אסתפק במשהו קטן יותר.

bcrowl

New member
S3 כנראה

האופציה הכי טובה שתוכלי להשיג, השלב הבא זה ללכת על ריפלקס. לא צריך חצובה בשבילה, המייצב אולי גם יעזור בקטע הזה, אבל בכל מקרה אם מהירות התריס תרד לרמה כזו, אני מקווה שיהיה אפשר בכלל לזהות את השחקנים..

למעלה