אבחנה מוטעית או לא?

ororale

New member
אבחנה מוטעית או לא?

בינואר 2002החלתי מרגישה כי כתב ידי (אני ימנית) הולך ונעשה מינייטורי ונורא התקשתי לכתוב לאט לאט נדמה היה שפשוט קשה לכתוב. אובחנתי עי' דר' ענת קסלר נוירו' כאפשרות לפרקינסון או מחלת ווילסון,כדי לשלול או לאמת מחלות אלו נשלחתי לפרופ' ניר גלעדי מהמחלקה להפרעות בתנועה באיכילוב .אושפזתי לצורך בדיקות. במהלך האישפוז נעשו בדיקות של שדה ראיה וגלי מוח שנמצאו בגדר הנורמה ( זה מה שנמסר לי לא ראיתי תוצאות בדיקה). שוחררתי והוזמנתי לבדיקה חוזרת תוך שבועיים עם MRI צוארי (היות וביום האחרוןלאשפוז כאב לי נורא הצוור לכיוון הכתף הימנית).חזרתי עם הצילום בערב חג שני של פסח אפריל 2002 לפרופ' ניר גלעדי שאבחן ב MRIנגעים שאובחנו על ידי הפרופ' כחשודים "מאוד" לגידול ממאיר בחוט השידרה. נאמר לי שעלי להתאשפז בדחיפות כי מצבי חמור. באותו היום נלקחה בדיקת L P נוזל עמוד שידרה שהראתה קיום של 17 תאים החשודים כ נון הודשקין לימפומה. נאמר לי שיחזרו על הבדיקה ואכן חזרו והתשובה הראתה 11 לימפוציטים למוחורת היו 6 לימפוציטים. נשלחתי לשיחה עם פרופ' בוקשטיין נוירו אונקולוג שבקש להתחיל בכימותרפיה אבל נראה לו חשוד שבMRI מח אין ממצא חשוד ובחוט שדרה כן ולכן שלח את הממצאים להדסה לדר' סיגל נוירו אונקולוגית שאמרה כי לא נראה לה שהעניין חשוד כממאיר. הרנטגנולוגים והנורוכירורגים באיכילוב סירבו לבצע ביופסיה מחוט השידרה בתואנה שיש יותר מידי סיכון בבדיקה ולכן נשלחתי לבדיקה שנקראת "גאפ" עם הזרקת חומר רדיואקטיבי . הבדיקה שללה בוודאות קיום של ממאירות כל שהיא בגוף.קיבלתי סטרואידים (סולומדרול 500 מ"ג 4 ימים )אך לצערי נשלחתי הביתה ללא אבחנה עם שיתוק בכף היד הימנית אי יכולת אחיזה כתיב או כל שימוש אחר אי תחושה במפשעה בעכוז בחגורת המותניים ובחזה וגב ימניים כמו כן אצבעות רגל ימיןללא תחושה בכלל עם צליעה. בקופת חולים אף רופא לא היה מוכן לטפל בי היות וצל ה"ממאירות" הוטל עלי וכל אחד פחד להתעסק בעיניין.בפסח 2003 חזר העניין ובגדול התעוררתי ללא שליטה בגפיים הימניות ללא שליטה בסוגרים ועם שיתוקים במפשעה עכוז גב בטן וחזה. הפעם פניתי לרב פירר עם תוצאות ה MRI הישנים של חוט שידרה ולהפתעתי .. צעקתו הגדולה " מי הרשלן שלא יודע לאבחן טרשת...?" כיום אני בתל השומר מטופלת בריביף שלוש פעמים בשבוע שאלתי האם אבחון נכון ובזמן לא היה מביא לידי הימנית מזור. יש לימפוציטים שנעלמים?

תשובה

קשה לדעת באם טיפול מוקדם יותר היה מונע את ההחמרה הנוספת. ראוי להדגיש כי על פי סיפור המקרה שלך היה חשד למחלה ממאירה (לימפומה) על פי תשובת המעבדה של נוזל השדרה. במצב כזה יש לשלול קודם כל מחלה זו ולכן עברת ברור נוירו-אונקולוגי. נראה כי עכוב האבחנה אצלך חל עקב תשובת מעבדה שהחשידה למחלה ממאירה והצריכה את הברור המתאים. קשה לי להבין בהקשר זה את הדברים שיוחסו לרב פירר. באשר ללימפוציטים בנוזל השדרה הם אכן יכולים להעלם.

למעלה