אבא שלי נפטר לפנות בוקר

R a c h e

New member
אבא שלי נפטר לפנות בוקר

ונח מסבל של שלש שנים. עד לפני שלש שנים הכרנו רק אבא בריא, עובד בלי סוף בבית ובחוץ: כלים במוצ"ש - זה אבא. שוק (מחנה יהודה) מספר פעמים בשבוע - זה אבא, לנהל את הבית לקראת פסח - זה אבא, בניית סוכה - אבא ועוד ועוד. בשלש השנים האחרונות מאז קרס בדלקת ריאות איומה היה מרותק לחמצן בבית, נאבק על כל נשימה, על כל מילה שאמר (והוא לא היה דברן גדול....) בשבועות האחרונים, אחרי שהוריד מעל 40 ק"ג בשלשה - ארבעה חדשים, דיבר איתנו הרופא שלו והסביר שלרפואה אין כבר מה להציע, שאלתי אותו אז מה עם הנשמה מלאכותית, במידה ויידרדר לכך והוא אמר, כפי שחשבתי, שזה יוסיף לו רק סבל ולא יועיל. בכל פעם שנפרדתי ממנו בחדשים האחרונים חששתי שלא אראה אותו יותר ושמחתי שהוא זכה, לפחות, להכיר את אורי שלי, שגרמה לו אושר ונתנה לו את ההרגשה שאני "מסודרת"..... אתמול, אחרי מרתון של שיחות כשהשאלה על הנשמה עולה שוב, החלטנו שלא להנשים אותו, לי היה ברור שהוא עומד לסיים את חייו, לכן מיהרתי עם אורי ובגדים לשבוע לירושלים. הגענו לבית-חולים כל הילדים, אני מניחה שהוא הבין למה, אבל לא דיברנו על כך, הוא לא היה מסוגל לדבר איתנו על פרידה לא נפשית ובוודאי שלא פיזית. הלכתי לישון בבית עם אורי, אמא, שסעדה אותו כל השנים האחרונות הייתה לידו, בחמש וחצי ביקשו שאגיע למחלקה, אבא נפטר! היו לי המון אי הסכמות עם אבא, אני יודעת שהוא כעס עלי על הדרך שבחרתי ועל שלא הלכתי בדרכו, אבל תמיד ידעתי שיש לי אבא אוהב. אני די מבולבלת, עסוקה (לוויה, שבעה...) ועדיין לא קולטת 100%, מנסה להבין שלא אשמע יותר את קולו שואל מה שלום אורי (מלעייל) ושהו נעלם כך ממציאות חיי, נותרו רק זיכרונות וחור בלב.

משתתפת בצערך, רייצ'.

תמיד אני חוששת מהיום הזה שההורים ילכו, ויסורי המצפון על מה שעברו ישארו. לפחות את יכולה לומר שגרמת לו אושר עם הנכדה, והיחסים בינכם היו יחסי אהבה, שזה דבר לא שכיח בכלל אצל אנ"ש... הלוואי שלא תדעי עוד צער.

סלסרו

New member
../images/Emo7.gif../images/Emo24.gif

הצטערתי לשמוע. היי חזקה.

barr1969

New member
שלא תדעו עוד צער

מזדהה עם הכאב שלך. גם אבא שלי נפטר כשהייתי "מסודרת", ועדיין הרגשתי יתומה. מקווה להגיע לראות אותך ואת אורי. הילדה הזו היא נחמה. <אם אתם רוצים לבקר את רייצ', דברו אלי>

rachel21

New member
תנחומי

אני מתה מפחד שהורים ימותו מה אני ארגיש? כמה המצפון יכאב אז??? שלא תדעי עוד צער....

רינהא

New member
בשם כל בית ה.ל.ל- אני שולחת לך את תנחומינו

לך ולאוֹרי בתך משתתפת בצערך מקווה שיהיו לך הרבה זכרונות טובים מאבא חילוקי הדעות עם הזמן נשכחים את האהבה שקיבלת-תשמרי ותזכרי שלא תדעי עוד צער

ברכות

לבריאות, לאושר, לאריכות ימים בשגרת שלווה, לחיים מלאים הראויים מוות. עשי נא סבב חיבוקים בשמי, מסרי נוחם ואהבה (וגעגועים). וקחי תזמן, חג המוות ביהדות הוא מוטרף אך יעיל (באופן פרדוקסלי). >ספל חמאה מחייכת עם דמעות<

למעלה