רשמים מהארי פוטר.

hativa1

New member
רשמים מהארי פוטר.

אז חזרתי עכשיו מטרום הבכורה של אחד הסרטים שהכי ציפיתי להם בשנה האחרונה. "הארי פוטר וגביע האש" היה בהפקה למעלה משנה וחצי, ואחרי שהסרט השלישי בסדרה נתן לנו תקווה לסרטי הארי פוטר שהם אינם לגילאי שש ומטה, גם אני ציפיתי לבוא לקולנוע ולגלות סרט שאפילו יתעלה על השלישי. ובכן, לפני שאתחיל לפרט בדיוק מה חשבתי על הסרט, אני אגיד כבל עם ועדה שהסרט הזה מתעלה בכל מובן על הסרט השלישי. הוא טוב ממנו, מסעיר ממנו, ועושה את כל מה שהשלישי נכשל בו. ועכשיו לתכלס- מה טוב ומה רע בסרט? נחלק את הרשמים לחלקים. הבימוי. הבימוי בסרט בא לידי ביטוי בעיקר בכל מיני החלטות שקשורות לשזירת ההומור בסרט, ובבחירת זוויות צילום מרהיבות מאוד. אז ראשית- להומור. בהארי פוטר החדש תמצאו בדיחה פה ובדיחה שם, בשכיחות הרבה יותר גבוהה מאשר בסרט הקודם. ובכלל, גם כאשר אין בדיחה של ממש- יש בסרט רגעים משעשעים מאוד. הטוב הוא, שהבימאי החכים לשלב את הבדיחות באופן הכי זורם שאפשר בתוך הסרט, והן גם לא היו מוקצנות מידי (ע"ע הקטע המגוחך בו הרמיוני תופסת את הארי בחולצה בסרט השלישי). זוויות הצילום- בסרט הזה היו כמה זוויות שנהנתי מהן מאוד. למשל- בתחילת הסרט, כאשר התקרבו הגיבורים לפורטקי. כל תנועת המצלמה במרדפים ובקרב של הארי עם הדרקון, היתה לטעמי מאוד. אני לא יודע של מי היתה הבחירה, אבל אהבתי את הצורה שבה גארי אולדמן יצא מהגחלים. זה היה הרבה יותר... מגניב. כמו כן אהבתי את איך שנעשה עניין ה"פורטקי", גם מבחינת הצילום וגם מבחינת האפקטים. המשחק אז לפי דעתי, יש שלושה שחקנים שהם הגדולים ביותר. הראשון- גארי אולדמן. לא משנה כמה קטן התפקיד שלו, אף אחד לא משחק כמו גארי אולדמן, גארי אולדמן הוא בעיני אחד השחקנים הטובים ביותר, והתפקיד שלו בסדרת הארי פוטר הוא תמיד בלתי נשכח. האווירה שהוא מוסיף רק בזיו פניו היא אווירה שלא ניתן לחקותה. השני- סנייפ. סנייפ מצמרר אותי כל פעם מחדש בהופעתו, וזו איננה צמרמורת של פחד. זו צמרמורת של התרגשות. אלאן ריקמן הוא סנייפ, אין מה לדבר. ההופעה שלו מדהימה, והוא זוכה בתואר של אחד משלושת האנשים שעושים את הסרט מבחינת המשחק. השלישי- דמבלדור. בהתחלה קשה היה לי לקבל את השחקן החדש, מייקל גמבון. למדתי לאהוב את ריצ'ארד האריס. אבל בסרט החדש, מוכיח גמבון יותר מכל שדמבלדור שלו הוא דמבלדור טוב יותר מאיי פעם. התנועה, הבעות הפנים וטון הדיבור שבהם משתמש בשחקן, הופכים את דמבלדור למגניב מכולם. ועכשיו ארגיע את המודאגים- הקצב של הסרט הזה הוא בסדר גמור. העשרים דקות הראשונות- קופצניות מאוד, אבל מכאן והלאה הקצב נהיה נורמאלי, ואפשר לשבת בנחת על המושב. לגבי העריכה- יש עליות וירידות. יש קאטים של הקבלות שקרנו לי מאוד, אבל היו כמה קאטים שממש הקפיצו את העין, ואני לא מבין למה עשו אותם כך. הצד החלש של הסרט, אם אתם תוהים, הוא המוזיקה. אני לא מבין את זה- איך אפשר, איך אפשר לזרוק את ג'ון וויליאמס? מה עבר במוחו של מייק ניואל כשהוא החליף אותו במישהו אחר. המוזיקה בסרט הזה היא לא מה שהיא יכלה להיות, והיא לא ממלאת את הפוטנציאל הגדול שטמון במוסיקה לסרט כמו זה. כמה חבל. לסיכום- סרט הפוטר הטוב ביותר שיצא עד כה. אתם יכולים ללכת אליו בלב שקט.

Snake Plissken

New member
ראיתי את הטרום בכורה ביום שלישי

אה אני סלב! כמה ספויילרים למטה: בכל מקרה בשבילי הצד החלש של הסרט היה דווקא בעריכה המוזרה. כמו למשל בקטעים כמו הקטע שהארי מגלה את הגופה של קראוץ', שאם תשים לב לא קשורה לשום סצינה קודמת ושום סצינה אחרת. מה גם שזאת הגופה הראשונה שהארי פוטר ראה אי פעם בסדרה. היית מצפה ליותר התייחסות (בספר הוא גם לא רואה אותו מת אבל לא איכפת לי משינויים בין ספר לסרט כי זה לא אפשרי להכניס ספר בגודל של גביע האש לסרט). וגם כל הסיפור של הדרקונים נשמע לי די מוזר מי גילה למי ומתי. ויש איזה צליל בסרט שכל פעם הזכיר לי את הפסקול של מטריקס משום מה. אה כן, וחייבים להודות- וולדמורט נראה מצויין.

Drorrrrrr

New member
גם אני הייתי, אולי ../images/Emo58.gif קטנטן

ארוך מדי. שטותי מדי. נחמד סה"כ. והסצינה בהתחלה, שהם יוצאים לקראת מפתח המעבר- המגף, ממש ממש ממש יפה.

Drorrrrrr

New member
ולדעתי גם הייתה שבירת 180

אחת, וכמה מעברים לא הכי חלקים.

גם אני ראיתי

ולא ממש אהבתי. היו שם יותר מידי דברים במעט מידי זמן, ודברים שמאוד חשובים בספר, הם הכניסו כאילו זה שטותי לגמרי. למשל, החלק שרון והארי רבים, בסרט לא מראים את זה, אבל בספר זה ממש חשוב. בסרט הם יכלו די יכלו לוותר על עניין הריב. ועוד דוגמא, עוד יותר חשובה לסרט הזה ולסרט ההמשך, סיירוס היה אמור להיות ממש חשוב להארי, ובסרט פשוט לא מראים את זה. זה חשוב אח"כ להמשך. חוץ מזה שהמשק באמת לא משהו, העריכה לפעמים קופצנית מידי ולא נעימה לעין, והמוזיקה לא תמיד נעימה. אם אי פעם אתם עושים סרט מספר, בבקשה תקראו היטב את הספר, תחשבו טוב טוב על מה שהספר מנסה להעביר, איזה פרטים חשובים להמשך ואיזה פחות, ותשימו טוב טוב לב לכל דמות, ומה יחסיה עם הדמויות האחרות.

m1311

New member
אתה ממש טועה! ממש

הפסקול של הארי פוטר וגביע האש הוא אחד הדברים שהכי אהבתי בו! המוזיקה ממש מכניסה אותך לסרט. התרגשתי עם הדמויות והתלהבתי איתן, והמוזיקה תרמה לזה המון. דווקא אני חושב שמצחינת תסריט- הוא היה גרוע! אני קראתי את הספר אז אני מכיר את כל הדברים, אבל מישהו שרואה את זה פעם ראשונה פשוט ילך לאיבוד.. שלא נדבר על זה שאין בכלל מבנה של סרט.. חו מהסוף שיש בערך התרה..אין שום קשר למבנה סרט.. זה כמו שתיקחו 22 פרקים של עונה מסדרת טלוויזיה, תיקחו את העיקר ותנסו לעשות לכם סרט- זה ייצא זוועתי.! אבל חוץ מזה הסרט היה ממש ממש ממש מצויין! אני התלהבתי מאוד.

hativa1

New member
איך את יכולה להגיד

ש"אין מבנה של סרט". מה הוא "מבנה של סרט"? יש התחלה, אמצע סוף... מה את רוצה? הפסקול מאוד מאוד דל. תשווי לסרטים הקודמים.

m1311

New member
תגובה

קודם..זה בן... דבר שני.. אני ממש אהבתי את הסרט..אבל כשאני מסתכל עליו מהצד- אין בכלל מבנה.. חוץ מהשיא וההרתה שעשו אותם דיי טוב.. אבל הכל היה מבולגן..רגע אחד הוא חולם חלום..אחרי שתי דקות הם במשחק, ואז באמצא פתאום קופצים על ה"אוכלי מוות" במסיכות.. ואז הם כבר בבית הספר.. ואז פתאום מגלים שהוא ישתתף בתחרות... אין לך משהו מוגדר: התחלה אמצא וסוף.. יש הרבה בלאגן...

karkmen

New member
שאלה

אז עכשיו נותרה לי לשאול אותך שאלה: אתה חושב שהארי פוטר הוא המצאת הגלגל?

למעלה