משהו על הריון, מקווה שזה בסדר שאני כותבת פה..

דני תות

New member
משהו על הריון, מקווה שזה בסדר שאני כותבת פה..

אני יודעת שיש את הפורום השכן, אבל איכשהו מרגישה פה יותר בנוח. ממש מקווה שאני לא פוגעת או מכאיבה למישהי.
סיפרתי שאני בתחילת הריון חדש, אחרי לידה שקטה. וכל פעם מחדש מבינה כמה שהכל השתנה. אתמול היה יום כזה, יום קשה. פגשתי חברה שפעם היינו קרובות והיא סיפרה בשמחה על ההריון החדש שלה, שבוע 11, הריון שני. והיא נורא שמחה והתלהבה ששתינו בהריון וקישקשה עוד ועוד על איפה היא תלד, ואיך זה להיות אמא לשניים, וכל הסיפטומים שהיא מרגישה, וכמה היא שמחה בשבילי וכו'. וברור לי שהכל בכוונות טובות לגמרי. שהבעיה היא שלי, היא הנורמלית ואני לא. אבל....
הרגשתי כל כך זרה. כאילו השיחה הזו לא קשורה אלי בכלל. רק מכאיבה. כי כבר הייתי בהריון שני. וכבר תכננתי איך יהיה ללדת ואיפה, ואיך הבן שלי יקבל את אחיו הקטן. ומת לי התינוק. ועכשיו אני לא מרגישה קשורה בשום צורה לעולם האימהות הרגילות, אלו שיש להן הריונות רגילים, אלו שיכולות משבוע 11 לדעת איפה ילדו ולהגיד בוודאות - "עוד 8 חודשים ברית!"
אני מפחדת לחשוב שבוע קדימה. אני לא מאמינה שתיוולד לי תינוקת חיה. אני מגדלת אותה ובטוחה שהיא תמות כל רגע. זה בלתי אפשרי. אני מרגישה שזו יומרנות כזו גדולה לתכנן. שכל מה שיש לי זה תקווה, וחוץ מזה אין לי הרבה מה לעשות. שכל כך לא אפשרי לי לחשוב על איך זה יהיה להיות אמא לשניים. שהייתי שם כבר. שאני לא אהיה שם יותר אף פעם. ובעיקר, שאף אחד לא מבין את התחושה הזו. את הדבר ההזוי הזה של לחיות עם מוות וחיים בתוכך.

מצמרר

יכולה להגיד לך שאצלי החלומות קצת מרימים את הראש. אני כן מדמיינת לפעמים איך זה יהיה להיות אמא לשניים, לא עם אושרי שאיננו אלא ילד אחר, ורוני קצת יותר בוגרת. לא לעתים קרובות, אבל זה אחד הדברים שכן גורמים לי להחזיק מעמד, ואני חושבת תמיד שגם אם ההריון הבא גם ייכשל, אני עדיין לא אוותר על החלום הזה. אולי זה בגלל שאני לא בהריון , אז זה דמיון ערטילאי ולא קונקרטי.

new teacher

New member
דני תות היקרה

אני מאד מבינה אותך.
מצד אחד אני נלחמת כדי להיכנס להריון.
מצד שני נראה לי הזוי ללדת ילד חי. כאילו המצב הטבעי הוא ללדת ילד מת. בכל פעם שאני רואה מישהי עם בטן, ואחרי זה שומעת שהיא ילדה- אני קצת בשוק מזה. ניתק אצלי הקשר בין הריון לילד. (ובכל זאת אני מנסה, כי בלי הריון בכל מקרה לא יהיה ילד).
אני לא יכולה להסביר את זה. זו שריטה עמוקה מאד מאד.
.אני מניחה שהדרך היחידה לעבור את זה זה לא לחשוב קדימה מעבר ליום הבא, מקסימום הבדיקה הבאה.

מאחלת לך שתעברי את ההיריון הקשה הזה עד כמה שניתן בקלות, ושתסיימי אותו בידיים מלאות.

דני תות

New member
תודה חברות יקרות

זה מאד מנחם שיש פה מי שמבין, ומחזק אותי. זה באמת מדהים איך התקווה חזקה מהכל. גם מה שאת כתבת וגם מאמארוני, ומן הסתם גם אצלי התקווה חזקה אחרת לא הייתי איפה שאני, וטוב שכך. אבל באמת משהו מאד בסיסי התערער.

למעלה