כמה שאלות לגבי מאבטח מתקנים(בשביל

shkool

New member
כמה שאלות לגבי מאבטח מתקנים(בשביל

חבר) זה תמיד שבוע שבוע? ושנתיים שרות במקום שלוש? איך זה עובד עם השמירה? כמה שעות שומרים ביום וכמה פעמים? אפשר לשמור בישיבה? זה עם רובה אמ 16 ארוך או מקוצר? תודה! :)

shkool

New member
חברה תענו זה דחוףלחבר שלי הוא מחר

משתבץ לתפקיד...

iEyal

New member
בעיקרון לכל השאלות ששאלת

יש כל מיני תשובות כי בכל מקום שהוא ישובץ התנאים הם אחרים ולא כל מאבטח מתקנים שמשרת בקריה עובד באותם תנאים שמאבטח במקום אחר עובד בהם ולהיפך. לכן זה מאוד תלוי לאיזה בסיס הוא יגיע.

תשובה מוסמכת

כל מאבטחי המתקנים משרתים שבוע שבוע (אלא אם כן יש להם הקלות ת"ש שבגללן הם חייבים להיות מעל 3 לילות בבית בשבוע). כולם יכולים לקבל קיצור שירות לשנתיים, בתנאי ששירתו לפחות שנה כמאבטחי מתקנים. את הבקשה יש להגיש בכתב לבקו"ם, דרך שלישות היחידה. באותה מידה כולם זכאים לשינוי מקצוע (בדרך כלל למשהו כללי אחר) לאחר שנה של שירות כמאבטחי מתקנים, אבל אז אין להם קיצור. הבקשה גם מוגשת לבקו"ם. בנוגע לשעות שמירה - מקסימום 10 שעות ביממה מהן מקסימום 4 בלילה. כל הדברים שאמרתי עד כאן כתובים בפקודת מטכ"ל. עכשיו, בקשר למה שאני לא יודע - העמדות יכולות להיות שונות ומשונות, תלוי במקום. הנשק גם יכול להיות שונה, אם כי אני מאמין שארוך, מכיוון שקצרים שמורים בד"כ לקצינים, ויש פחות מהם בצבא כנראה.

למעלה