לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1011910,119 עוקבים אודות עסקים

פורום אבולוציה

המושג "אבולוציה" מחולק לשניים : עובדת האבולוציה, ותיאוריית האבולוציה המדעית. מבחינת "עובדת האבולוציה" : הכוונה היא לעובדה הנצפית כי התדירות של אללים (גרסאות שונות של אותו הגן) משתנה בקרב אוכלוסיה לאורך הדורות. שינוי גנטי זה בחומר התורשתי של הפרטים באוכלוסיה גורם לשינוי חיצוני (פנוטיפ) בקרב פרטיה, ולגיוון בתכונותיהם של הפרטים. עובדות אלו – בשילוב עם גוף ראיות עצום ממספר רב של תחומים מדעים, מובילים באופן בלתי נמנע אל המסקנה כי לכל המינים החיים על כדור-הארץ כיום, מחיידק ועד צמח ועד בני-האדם, הם בעלי צאצאים לאב קדמון אחד. תיאוריית האבולוציה, מצד שני, היא הכלי ההסברתי שמסביר את מנגנוני השינוי שבסופו של דבר גרמו להיווצרותם של כל היצורים החיים מיצורים פשוטים יותר. התיאוריה המקובל ביותר לכך היום היא תיאוריית הברירה הטבעית הניאו-דרוויניסטית. עיקרון הברירה הטבעית : כאשר ישנו מנגנון תורשה , שמאפשר גיוון - הדבר יוביל להצלחה רבייתית משתנה בקרב פרטיה. הברירה הטבעית מותירה יותר מהפרטים בעלי התכונות התורשתיות המאפשרות להם לשרוד ולהתרבות בצורה היעילה ביותר בסביבתם בהשוואה לאחרים. מדע האבולוציה מגדיר את המצליחים בתרחיש הנ"ל כבעלי כשירות גבוהה \ התאמה לסביבה ("פיטנס") המינים על פני כדור-הארץ, אם כן, על פי תיאוריית האבולוציה התפתחו כולם מאב קדמון אחד, והם ממשיכים לעבור אבולוציה עד היום. התיאוריה מסבירה באלגנטיות את הגיוון המדהים בעולם החי, ולמעשה שופכת אור על האחידות בעולם החי - למשל - מדוע לכל היצורים החיים אותו חומר התורשתי (הDNA)? מדוע ישנם מערכות מסוימות בגוף שאין להן שימוש \ מזיקות לבעליהן? מדוע ישנם מקטעים שלמים בDNA שאינם מבצעים דבר? מדוע ללוויתנים יש עצמות רגליים, אם הם חיות ימיות ונטולות רגליים? מדוע מדי פעם נולדים בני-אדם עם זנב או לוויתנים עם רגליים קדמיות? בין ביולוגים קיימת הסכמה רחבה בענין - אבולוציה היא לא עניין פעוט, היא אבן היסוד בביולוגיה המודרנית. לתיאוריית האבולוציה קיים ביסוס מחקרי רחב ממגוון תחומים במדע המודרני כגון : אמבריולוגיה השוואתית וביולוגיה התפתחותית, גנטיקה, מיקרוביולוגיה, אנטומיה\פיזיולוגיה השוואתית \ פליאנטולוגיה וגיאולוגיה \ אקולוגיה ועוד. הפורום יעסוק במגוון של נושאים, שהעיקרי בהם יהיה תיאוריית האבולוציה ונושאים מדעיים הסובבים אותה. כמו כן, יעסוק הפורום בסוגיית הכחשת מדע האבולוציה בפרט ומיני הכחשת מדע בכלל. וכמו שהביולוג האוקראני דובזהנסקי אמר: "שום דבר בביולוגיה לא הגיוני, חוץ מאשר באורה של האבולוציה"

תקנון הפורום:
1. אין להתבטא ולהעליב משתמשים בפורום - אין שום בעיה "להעליב" מישו שאינו משתתף בפורום אך יש להשתמש בשפה מכובדת בכל מקרה.
2. אין לנהל דיונים מנהלתיים על גבי הפורום. הצעות לשיפור, ביקורת ורעיונות יתקבלו בברכה אך במסרים פרטיים בלבד.
3. אסור לפתוח נושא בפורום שאינו בנושא האבולוציה או קשור לאבולוציה או ישירות לחברי הפורום הקבועים.
4. אם מעלים נושא שאינו קשור לאבולוציה יש להוסיף לכותרת סימן |א-ט| - מדובר רק בנושאים שרלוונטיים לחברי הפורום הקבועים אך אינם עוסקים באבולוציה (למשל ימי הולדת או חגים).
5. בריאתנות אינה מדע ולכן אינה רלוונטית לפורום.

אודות הפורום אבולוציה

המושג "אבולוציה" מחולק לשניים : עובדת האבולוציה, ותיאוריית האבולוציה המדעית. מבחינת "עובדת האבולוציה" : הכוונה היא לעובדה הנצפית כי התדירות של אללים (גרסאות שונות של אותו הגן) משתנה בקרב אוכלוסיה לאורך הדורות. שינוי גנטי זה בחומר התורשתי של הפרטים באוכלוסיה גורם לשינוי חיצוני (פנוטיפ) בקרב פרטיה, ולגיוון בתכונותיהם של הפרטים. עובדות אלו – בשילוב עם גוף ראיות עצום ממספר רב של תחומים מדעים, מובילים באופן בלתי נמנע אל המסקנה כי לכל המינים החיים על כדור-הארץ כיום, מחיידק ועד צמח ועד בני-האדם, הם בעלי צאצאים לאב קדמון אחד. תיאוריית האבולוציה, מצד שני, היא הכלי ההסברתי שמסביר את מנגנוני השינוי שבסופו של דבר גרמו להיווצרותם של כל היצורים החיים מיצורים פשוטים יותר. התיאוריה המקובל ביותר לכך היום היא תיאוריית הברירה הטבעית הניאו-דרוויניסטית. עיקרון הברירה הטבעית : כאשר ישנו מנגנון תורשה , שמאפשר גיוון - הדבר יוביל להצלחה רבייתית משתנה בקרב פרטיה. הברירה הטבעית מותירה יותר מהפרטים בעלי התכונות התורשתיות המאפשרות להם לשרוד ולהתרבות בצורה היעילה ביותר בסביבתם בהשוואה לאחרים. מדע האבולוציה מגדיר את המצליחים בתרחיש הנ"ל כבעלי כשירות גבוהה \ התאמה לסביבה ("פיטנס") המינים על פני כדור-הארץ, אם כן, על פי תיאוריית האבולוציה התפתחו כולם מאב קדמון אחד, והם ממשיכים לעבור אבולוציה עד היום. התיאוריה מסבירה באלגנטיות את הגיוון המדהים בעולם החי, ולמעשה שופכת אור על האחידות בעולם החי - למשל - מדוע לכל היצורים החיים אותו חומר התורשתי (הDNA)? מדוע ישנם מערכות מסוימות בגוף שאין להן שימוש \ מזיקות לבעליהן? מדוע ישנם מקטעים שלמים בDNA שאינם מבצעים דבר? מדוע ללוויתנים יש עצמות רגליים, אם הם חיות ימיות ונטולות רגליים? מדוע מדי פעם נולדים בני-אדם עם זנב או לוויתנים עם רגליים קדמיות? בין ביולוגים קיימת הסכמה רחבה בענין - אבולוציה היא לא עניין פעוט, היא אבן היסוד בביולוגיה המודרנית. לתיאוריית האבולוציה קיים ביסוס מחקרי רחב ממגוון תחומים במדע המודרני כגון : אמבריולוגיה השוואתית וביולוגיה התפתחותית, גנטיקה, מיקרוביולוגיה, אנטומיה\פיזיולוגיה השוואתית \ פליאנטולוגיה וגיאולוגיה \ אקולוגיה ועוד. הפורום יעסוק במגוון של נושאים, שהעיקרי בהם יהיה תיאוריית האבולוציה ונושאים מדעיים הסובבים אותה. כמו כן, יעסוק הפורום בסוגיית הכחשת מדע האבולוציה בפרט ומיני הכחשת מדע בכלל. וכמו שהביולוג האוקראני דובזהנסקי אמר: "שום דבר בביולוגיה לא הגיוני, חוץ מאשר באורה של האבולוציה"

תקנון הפורום:
1. אין להתבטא ולהעליב משתמשים בפורום - אין שום בעיה "להעליב" מישו שאינו משתתף בפורום אך יש להשתמש בשפה מכובדת בכל מקרה.
2. אין לנהל דיונים מנהלתיים על גבי הפורום. הצעות לשיפור, ביקורת ורעיונות יתקבלו בברכה אך במסרים פרטיים בלבד.
3. אסור לפתוח נושא בפורום שאינו בנושא האבולוציה או קשור לאבולוציה או ישירות לחברי הפורום הקבועים.
4. אם מעלים נושא שאינו קשור לאבולוציה יש להוסיף לכותרת סימן |א-ט| - מדובר רק בנושאים שרלוונטיים לחברי הפורום הקבועים אך אינם עוסקים באבולוציה (למשל ימי הולדת או חגים).
5. בריאתנות אינה מדע ולכן אינה רלוונטית לפורום.
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אבולוציה !
מבקר/ת חדש/ה?
נא לעיין בתקנון הפורום

מספר משתמשים דיווחו כי הוטרדו בגלל הגלישה בפורום.
הוטרדת במסרים פרטיים?
שלח/י מסר למנהל !
“There is grandeur in this view of life, with its several powers, having been originally breathed into a few forms or into one; and that, whilst this planet has gone cycling on according to the fixed law of gravity, from so simple a beginning endless forms most beautiful and most wonderful have been, and are being, evolved.” 
המשך >>

לצפיה ב-'שירשור הוכחות האבולוצייה הגדול '
שירשור הוכחות האבולוצייה הגדול
30/03/2005 | 22:58
71
30
אני מעוניין שנרכז בשירשור זה הוכחות רבות ככל שניתן לגבי נכונותה של תורת האבולוצייה, אנא מכם שתפו פעולה, אני מבקש שכל אחד ירשום כאן בצורה המפורטת ביותר שהוא יכול כל פיסת מידע ידועה לו המחזקת את תורת האבולוציה ומאששת אותה, איברים שהם שרידים מאב קדמון של הייצור (שרידיי רגליים, עצם זנב, פיטמות אצל גברים, שיער גוף...), הוכחות מתחום האנטומייה, הגנטיקה, היתפתחות העובר, מאובנים.... אל תחסכו במילים ורישמו כל דבר שידוע להם באופן מפורט, אפשר לחזור על דברים שכבר נאמרו ולפרט לגביהם שוב, השתדלו בבקשה לא לתת קישורים לאתרים באנגלית!, את זה גם אני יודע לעשות בקלות בעזרת גוגל, אני מעוניין אך ורק בחומר עברי, עדיף להסביר בגוף ההודעה, אך ניתן לספק גם קישורים למאמרים בעברית.

אשמח מאד אם תשתפו פעולה, אני רוצה שנרכז בשירשור זה את כל ההוכחות הידועות לנו כיום המראות כי תורת האבולוציה באמת נכונה, הנה דוגמה למאמר טוב בנושא, אך הוא עדיין לא מספיק מפורט, ולא הכל רשום בו.

אז תתחילו בבקשה....

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'הוכחות לאמיתותה של האבולוציה.'
הוכחות לאמיתותה של האבולוציה.
31/03/2005 | 00:18
3
1510
אני אישית נמצא בדעה, שההוכחות לנכונות האבולוציה הם הוכחות המקבילות בעוצמתם להוכחות לתאורית כוח המשיכה, או לתאוריה שכדור הארץ סובב סביב השמש.
ביקשת שלא לצרף קישורים לאתרים לאנגלית, אבל בכל זאת למען שאר הגולשים בפורום אצרף קישורים, על מנת שמי שיהיה מעונין יוכל לעבור ולראות.

אפרט כאן את סוגי ההוכחות הקיימות למהימנותה של תאורית האבולוציה -

• כל סוגי האורגניזם הקיימים מפגינים אחדות בסיסית במכניזם של שכפול, תורשה, זירוז-תגובות-כימיות, חילוף חומרים.

• מהאב הקדמון מתפצל עץ החיים האבולוציוני אשר מראה את ההתפתחות על פי היררכיה מסודרת או קבוצות בתוך קבוצות. את העץ אנחנו רואים בצורה עקבית, מדורגת, וקבועה.

• סוגים שונים של הוכחות נותנות בדיוק את אותו עץ אבולוציוני. אנחנו נקבל בדיוק את אותם תוצאות בין אם נבחן ביו-כימיה, הבדלים מורפלוגים, שוני גנטי.

• מאובנים של חיות, תואמים את עץ החיים. כאשר יש גם מאובנים המדגימים שלבי ביניים. (בין קוף-אדם, דינוזאור-ציפור, יונק יבשתי-לוויתן, דג-אמפיבי, נחש-זוחל, זוחל-יונק, דג פרימטיבי-דג בעל עצמות, דג-כריש)
וגם מאובנים של שלבי ביניים בתוך מחלקת היונקים אצל פרימטים, עטלפים, טורפים, מכרסמים, דולפינים, פילים וכו'
צורות מעבר:
http://www.talkorigins.org/faqs/faq-transitional.h...

• גילם של המאובנים מתוארך לפי השכבה הגאולוגית שהם נמצאו בה, כאשר השכבה הגאולוגיות מתוארכת על פי בדיקה רדיומטרית.
והנה מאמר על פענוח, ותארוך של סוג וגיל השכבות:
http://www.talkorigins.org/faqs/dating.html
ממצאי המאובנים מדגימים התפתחות בצורה כרונולוגית ותואמת מורפולוגית לאורך מיליוני שנים.
הוכחות לאבולוציה של המין האנושי:
http://www.talkorigins.org/faqs/homs/

• אצל אורגניזם רבים נראים שרידים אבולוציונים, שרידים אשר שימשו את האב-הקדמון, אבל באורגניזם עצמו הם חסרי תפקיד, כמו עיניים לא-מתפקדות, כנפיים לא שימושיות. [אצל אדם - שיני בינה, תוספתן, עצם הזנב]

• לעיתים קורת תופעה הנקראת אטביזם, שהיא הופעה מחדש של תכונה אשר הייתה נוכחת אצל אב-קדמון, אבל לא קיימת אצל האורגניזם הנוכחי. אנחנו רואים את ההופעה של תכונות אטביסטיות כתואמת עם העץ האבולוציוני.
איזכורים של זנב אנושי בספרות הרפואית:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=p...
תמונות של אטביזם: http://www.visual-evolution.com/tails.htm

• התפתחות האמבריולוגית מספקת אינפורמציה על ההתפתחות האבולוציונית של אורגניזם, למשל: עובריהם של נחש, לויתן, דולפין מפתחים רגליים אשר נספגות מיד לפני הלידה, העובר האנושי מפתח זנב אשר נספג לפני הלידה.

• פיזור המינים בעולם תואם את ההיסטוריה האבולוציונית של אותם המינים. למשל: חיית-כיס בדרך כלל נמצאת באוסטרליה. מינים הממקומים על פני איים מרוחקים, מראים התנהגות שונה, ושוני חזותי, אולם קרבה גנטית. הגיוון של הסנאי תואמת את הרמות הטקטוניות וגובה פני-הים, אותה העקביות נשמרת כאשר אנו בוחנים את הפריסה הגאוגרפית של ממצאי המאובנים.

• האבולוציה מנבאת שמבנים חדשים הם הסתגלות של מבנים קודמים אשר כבר היו קיימים, והדמיון באותם המבנים יראה את ההיסטוריה האבולוציונית,  מאשר את התפקיד הנוכחי.
ואת זה אנו רואים בצורה שכיחה. למשל: ידי אדם, כנפי עטלף, רגלי סוס, סנפירי לוויתן, ורגלי חפרפרת כולם בעלי אותו מבנה עצם כמעט וזהה למרות התפקיד השונה.

• אותו עיקרון תופס גם ברמה המולקולרית. אנחנו רואים זהות גדולה בגנים של אדם לבין הגנים של זבוב-הפירות, או תולעת נימית.

• כאשר שני סוגי אורגניזם מפתחים את אותה תכונה בצורה נפרדת, מבנים חדשים בדרך כלל נוצרים. וכך למשל: כנפי ציפורים, כנפי עטלפים, כנפי חרקים, פטרוזאורים (סדרת זוחלים מתקופת הקריטריון שנכחדו) אצל כולם יש מבנה שונה. דאיה יושמה באוסף של דרכים אנטומיות שונות, והעיקרון הזה גם נצפה ברמה המולקולרית.

• האילוצים של ההיסטוריה האבולוציונית מובילים למבנה לא אופטימלי, למשל: הגרון ומערכת הנשימה, גורמים לכך שזה יהיה בלתי אפשרי לנשום ולאכול באותו הזמן,  מה שהופך אותנו מועדים להחנקות.

• עיצוב לא אופטימלי נראה גם ברמה המולקולרית כאשר חלק גדול מה-DNA הוא לא פונקציונלי, טרנספוזונים, ופסאדו-גנים מראים דפוס תורשה אשר מעיד על אב-קדמון.

• נצפתה בטבע התמיינות(הפרדות של מין אחד לשני מינים בד"כ בעקבות הפרדה גאוגרפית של שני אוכלוסיות), [מין מוגדר כקבוצה של פרטים אשר יכולה להתרבות בהצלחה אחד עם השני.]
רשימת מקרים של התמיינות:
http://www.talkorigins.org/faqs/speciation.html
http://www.talkorigins.org/faqs/faq-speciation.htm...

• ההיבטים היום-יומיים של האבולוציה נראים בטבע - תורשה גנטית, שוני מורפולוגי, שינוי פונקציונלי, וברירה טבעית.

• דוגמאות למוטציות חיוביות שהברירה הטבעית יוצרת:
http://12.31.13.113/healthnews/healthday/040623HD5...
http://www.gate.net/~rwms/EvoMutations.html

* את כל ההוכחות שפירטתי ניתן למצוא כאן. *

וכמו שהביולוג הרוסי Theodosius Dobzhansky אמר -

"Nothing in Biology Makes Sense Except in the Light of Evolution".
אבולוציה >>
לצפיה ב-'תודה רבה מעניין מאד! נא להמשיך '
תודה רבה מעניין מאד! נא להמשיך
31/03/2005 | 00:58
2
10
לגבי כנפיים, משהו לא ממש ברור לי, שמעתי כבר את הטענה הזאת שעופות בעליי כנף שלא מסוגלות לעוף מהוות הוכחה לתורת האבולוצייה משום שהכנפיים המנוונות שלהן מראות שהיה להן כנראה אב קדמון שיכל לעוף, אבל הן, בשל סביבת מחייה שאיפשרה זאת (לדוגמה עקב חוסר בטורפים) לא היו צריכות להשתמש בכנפיים ולכן הכנפיים שלהן היתנוונו עם הזמן....

הטענה הזו לא נראיית לי ממש חזקה משום שלפי תורת האבולוצייה הכנפיים הרי היתפתחו מהתחלה באופן הדרגתי ולא שימשו בתחילה עבור תעופה, אלא עבור פיזור חום טוב יותר לחימום של הגוזלים, או להגדלת מרחק הקפיצה או הדאייה בזמן ריצה מהירה או בזמן קפיצה בין ענפים... כלומר ניתן להגיד שהכנפיים שקיימות כיום אצל תרנגולות או בנות יען אמנם לא משמשות לצורך מעוף אבל הן עדיין הן מאפשרות לעופות אלו ליקפוץ למרחקים גדולים או לחמם טוב יותר את הגוזלים שלהן, בקיצור נראה לי שחסר קצת בסיס לטענה הזאת, אולי בת היען נמצאת דווקא בתהליך אבולוציוני ראשיתי של היתפתחות כנפי תעופה, ולא בתהליך ניוון שלהן כפי שמקובל לחשוב.... מה דעתך?

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'נכון, אני מקבל את הערתך.'
נכון, אני מקבל את הערתך.
31/03/2005 | 02:15
1
12
כדי להכריע בשאלה הזאת, אנו צריכים לדעת אם האב-הקדמון של אותה ציפור חסרת-יכולת-תעופה היה יכול להשתמש בכנפיו כדי לעוף.

כדי להחשיב כנפיים כהוכחה לשריד אבולוציוני נדרשת הוכחה נוספת, אם למשל נמצא מאובן שמהווה שלב ביניים בין האב-הקדמון המעופף לבין האורגניזם בן-תקופתנו זה יכול לסגור את הוכחה הרמטית.

אני לא יודע כמה מאובנים של אבותיהם של היענים נמצאו.
לגבי פינגוינים למשל, אין הרבה צורות מעבר בין אבותיהם המעופפים של הפינגוינים לבין הפינגונים המודרנים, כלומר צורות מעבר המראות שלב-אחרי-שלב את השוני המורפולוגי בין אבותיהם של הפינגוינים לפינגוינים המודרנים.

אתה יכול לומר שהוכחה כזאת איננה מספקת אותך כדי לקבוע שהכנפיים מהוות שריד-אבולוציוני ולא שלב התפתחותי.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'תודה, בכל מקרה הבנת את הנקודה שלי'
תודה, בכל מקרה הבנת את הנקודה שלי
31/03/2005 | 02:46
8
לצפיה ב-'שלבים עובריים'
שלבים עובריים
31/03/2005 | 02:53
4
20
בקישור שנתתי רשום כך "בחודש החמישי מכוסה עובר האדם בשכבה של שערות צפופות, כגון אלו של הקוף", זה דיי הפתיע אותי, מעולם לא שמעתי על דבר כזה לפני כן, האם יש אתר שאפשר לראות בו צילומים של הדבר הזה?

כמו כן אבקש הסבר לגבי "עצם הזנב", מה כל כך מיוחד בעצם הזו? האם זו לא חולייה ככל חולייה אחרת בעמוד השידרה? הרי עמוד השידרה חייב להסתיים ב"משהו", לא? במה חולייה זו שונה משאר החוליות בעמוד השידרה? מדוע מקדישים לעצם הזו תשומת לב רבה כל כך?

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'עצם הזנב.'
עצם הזנב.
31/03/2005 | 04:01
3
24
תמונה אחת שווה אלף מילים, וראה גם כאן.

עצם הזנב היא איבר מיותר בגוף האדם, למרות שאת האב הקדמון היא שימשה בתור עצם תומכת פיסיולוגית בזנב, ומארחת של תאי-עצב.

לגבי תמונות של שלבים עובריים, אני זוכר שנתקלתי לפני כמה ימים באתר כזה, אבל לא שמרתי את הכתובת במועדפים, אם אתה מעונין - כאן מופיעה רשימה בכתב של השלבים העוברים.

אני לוקח את ההוכחות ואת המידע העוסק באבולוציה מ-talkorigins(*) שהוא אתר מרכזי ברשת העוסק באבולוציה ואתר אמין.
את המידע בויקיפדיה צריך לקחת בערבון מוגבל, מאחר והיא אינציקלופדיה חופשית וכל אדם יכול להכניס לשם ערכים ללא בקרה על הדברים המתפרסמים שם, לכן אשאר ספקן בשלב זה לגבי המידע ש-'מופיעות שיערות צפופות בחודש החמישי'.
אבולוציה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
01/04/2005 | 12:34
2
12
אכן תמונות מעניינות כלומר לפי מה שאני רואה בתמונה עצם הזנב היא לא "העצם האחרונה בעמוד השידרה" כמו שחשבתי, אלא היא עצם בודדת שמחוברת לעצם רחבה שהיא עצם האגן, אני צודק? אבל משהו מוזר לי, הזנב מכיל בתוכו גם כן חוליות חוליות בדומה לעמוד השידרה, נכון? אז מדוע שכל חוליות הזנב יעלמו ותישאר רק העצם הראשונה? במה היא שונה משאר עצמות הזנב שנעלמו? מה גרם דווקא לה להישאר? האם הגן שגורם לה להופיע או לא הוא לא אותו גן שגורם גם לשאר חוליות הזנב להופיע בבעל החיים?

לגבי הקישור באנגלית, כבר אמרתי את דעתי בנושא, אני חושב שכדאי להיתרכז לשם שינויי רק בחומר עברי, אני יודע שיש טונות של אינפורמצייה בנושא בשפה האנגלית, זה לא עוזר לי הרבה.... אם יבוא לך אולי תוכל לרשום כאן תקציר במילים שלך של מה שרשום שם.

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'לא, טעיתי....'
לא, טעיתי....
01/04/2005 | 12:39
1
9
דווקא בתמונה השנייה שצרפת, המוגדלת, רואים שעצם הזנב היא כן פשוט מאד העצם האחרונה בעמוד השידרה, אז שוב, לא ברור לי על מה המהומה, הרי עמוד השידרה חייב להסתיים באיזו שהיא חולייה לא? אז מה רע בעצם הזו בתוך העצם האחרונה בשרשרת? האם זה בגלל שצורתה מחודדת בקצה בניגוד לשאר החוליות? או האם זה בגלל שהיא מעט בולטת כלפי מטה?  

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'תפקידו של עמוד השדרה הוא להקנות'
תפקידו של עמוד השדרה הוא להקנות
01/04/2005 | 14:56
7
יציבות לגוף האדם באמצעות מערכת של חוליות, עצם העוקץ (הזנב) לא מוסיפה דבר ליציבות של הגוף.

זה לא שזה 'רע', היא לא מזיקה, היא פשוט מיותרת.

אצל חוליתנים אחרים בעלי זנב, היא משמשת כתמיכה לזנב וכמארחת של תאי-עצב, ואצלנו היא לא-פונקציונלית.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'רק הערה קטנה ברשותך... ;)'
רק הערה קטנה ברשותך... ;)
31/03/2005 | 10:52
1
16
אולי זו בעיה אישית שלי, אבל אני לא אוהב להשתמש במילה 'הוכחות'. נראה לי יותר מתאים להגיד 'עדויות' במקרים כאלה.
אבולוציה >>
לצפיה ב-' מסכים איתך בעניין'
מסכים איתך בעניין
01/04/2005 | 12:27
10
לצפיה ב-'אני מקווה שזה בסדר\נכון..'
אני מקווה שזה בסדר\נכון..
31/03/2005 | 15:17
11
11
כלבים וחתולים הם הרי תוצאה של בני אדם שבייתו חיות כמו הדינגו.
אבולוציה, לפי מילון אבן-שושן, היא התפתחות איטית והדרגתית.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'נכון, השוני בין סוגי הכלבים הקיימים'
נכון, השוני בין סוגי הכלבים הקיימים
31/03/2005 | 16:20
10
6
כיום הוא תוצאה של ביות ממושך, ושל רביה סלקטיבית שהאדם יצר, כאשר מקורם של הכלבים הוא בזאבים אסיתים..
אבולוציה >>
לצפיה ב-'רק? אין אף אחד שמוצאו מהדינגו?'
רק? אין אף אחד שמוצאו מהדינגו?
31/03/2005 | 16:34
9
6
לצפיה ב-'הדינגו הוא לא כלב מבוית, אלא כלב בר'
הדינגו הוא לא כלב מבוית, אלא כלב בר
31/03/2005 | 17:19
8
5
אוסטרלי שמוצאו מהזאב, זה לא אומר שלא התפתחו ממנו מיני כלאיים.

אך, הדינגו הוא לא אבי הכלבים המבויתים.

והכלבים המבויתים התפתחו מזאבים אסייתים. [1]
אבולוציה >>
לצפיה ב-'אוקיי תודה'
אוקיי תודה
31/03/2005 | 17:41
2
2
חשבתי בגלל שהדינגו מזכיר בשבילי בחיצוניות כמה מיני כלבים, שאולי הוא אביהם. אבל כנראה שזה רק בגלל שכולם התפתחו מזאבים..
אבולוציה >>
לצפיה ב-'זה לא רק שכולם התפתחו מזאבים'
זה לא רק שכולם התפתחו מזאבים
31/03/2005 | 18:03
1
2
ממה שידוע לי הדינגו הוא המקרה היחיד של טורף מבוית (או חצי מבוית) שחזר לטבע. אם הזאבים הראשונים בויתו לפני 12 אלף שנה והדינגו הגיע לאוסטרליה לפני 6,000 שנה, אפשר להגיד שהוא "חצי זאב, חצי כלב", וכנראה שמכאן הדמיון לזנים מודרניים מסוימים.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'אז גם חצי צדקתי? '
אז גם חצי צדקתי?
31/03/2005 | 18:12
1
לצפיה ב-'תשתדלו בבקשה בלי קישורים באנגלית'
תשתדלו בבקשה בלי קישורים באנגלית
31/03/2005 | 19:26
4
2
אני יודע שיש טונות של חומר על הנושא באנגלית, לימצוא מאמרים רציניים באנגלית על תורת האבולוצייה זה לא קשה, גוגל עושה זאת תוך מספר שניות, הבעייה היא שלא לכולם קל עם קריאה של חומר באנגלית, ואותי באופן אישי זה ממש מתסכל שנותנים כאן המון קישורים באנגלית ואני לא מצליח להתמודד איתם כי הם כבדים לי מדיי, וגם עם בבילון לוקח שעה לקרוא רק דף אחד... אז בבקשה נסו לעשות מאמץ בשירשור זה ולהתרכז רק בחומר בעברית, סה"כ אנחנו הרי בפורום עברי לא?

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'אני רואה הצגה של קישורים בפורום'
אני רואה הצגה של קישורים בפורום
01/04/2005 | 15:00
3
4
כדבר חיוני, למען גולשים שרוצים לקרוא בנושא ולדלות אינפורמציה.

אם יש לך בעיה לקרוא טקסטים באנגלית, יקראו אותם שאר הגולשים.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'חבל רק'
חבל רק
01/04/2005 | 18:04
2
2
שהרבה פעמים מתן קישורים באנגלית נעשה על חשבון הסברים בעברית, אני יודע שהרבה יותר קל ליזרוק קישורים למאמרים מפוצצים באנגלית במקום להתאמץ קצת ולהסביר את אותם דברים בעברית במילים שלך. שוב, בשביל ליקרוא מאמרים באנגלית אין לי שום צורך בפורום הזה.

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'את כל העדויות שהיו לי לרשום, רשמתי'
את כל העדויות שהיו לי לרשום, רשמתי
01/04/2005 | 18:23
1
2
בהודעה .הזאת, ואני חושב שהיא ממצה וסוקרת את כל העדויות הקיימות, ובין כה וכה אין לי להוסיף על הנרשם שם.

אני צירפתי קישור לידיעה על מקורו של הכלב הדינגו, ואת הידיעה הזאת לא הייתי מתרגם לעברית, מי שרוצה יעבור, מי שלא יוותר, וכיצד בדיוק הידיעה על מקורו של הדינגו אם הייתה בעברית הייתה עוזרת לך?

הפורום הוא פורום פומבי, וזה שאתה לא קורא אנגלית בצורה טובה, זה לא אומר שאחרים לא יוכלו לקרוא, להתרשם, ולהבין.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'אני יגיד את זה בפעם האחרונה'
אני יגיד את זה בפעם האחרונה
01/04/2005 | 18:35
2
בשביל לקרוא חומר על הנושא באנגלית אין לי שום צורך בפורום הזה, כל אחד יכול להיכנס לגוגל ליכתוב Evolution ולקבל מיד ים של חומר על הנושא, אני חושב שיש סיבה לכך שפתחו פורום בעברית על נושא האבולוצייה, מעניין מה היית אומר אם אנשים היו נותנים כאן קישורים למאמרים בצרפתית או באיטלקית על אבולוצייה....

אבל עזוב אני לא מתכוון להתווכח איתך אפילו תעשה מה שבא לך.

משתמש בצלילים

אבולוציה >>
לצפיה ב-'לא מספיק, לפתח לפתח...... '
לא מספיק, לפתח לפתח......
31/03/2005 | 19:31
9
אני בטוח שמה שכתבתם כאן זה רק קצה המזלג של הנושא, פרטו כמה שיותר עדויות אשר מחזקות את תורת האבולוצייה, לא להיתקמצן במילים ובהסברים מפורטים, הפנייה לתמונות, מאמרים בעברית וכיוצא בזה, אני מקווה שנוכל למצות כאן את הנושא הזה עד הסוף, פָתחו את הנושא....

תודה

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'כמה דברים שזכורים לי'
כמה דברים שזכורים לי
31/03/2005 | 19:49
7
8
יש אנשים שמסוגלים להזיז את אוזניהם, אין בכך שום תועלת עבור בני אדם, אבל הדבר מהווה עדות לכך שאבותינו הקדמונים יכלו להזיז את אוזניהם, וזו תכונה שכידוע עוזרת מאד לבעלי החיים בטבע, לטורפים על מנת לגלות את טרפן ואת כיוונו המדוייק (לדוגמה עופר קטן שמיסתתר בעשב) והניטרפים שצריכים לזהות בלילה בחושך מאיזה כיוון מיתגנבת לכיוונם הסכנה....

פיטמות אצל גברים, מדוע שאלוהים יברא את הגברים על פיטמות? תורת האבולוצייה מסבירה זאת יפה בכך שהפיטמות נוצרות בגוף העובר עוד לפני שנקבע מינו.

עוברים של יונקים בני מספר שבועות, של בני אדם, דולפינים, קופים וכו' נראים זהים שתי טיפות מים האחד לשני, ורק בהמשך ההיתפתחות מתחיל להיווצר שוני חיצוני בינהם.

הקיבה של הפיל פועלת בצורה מאד לא יעילה והאוכל שניכנס לפה של הפיל יוצא כמעט ללא שינויי בצידו האחורי, אני לא חושב שבריאתנים יכולים להסביר מדוע אלוהים יצר בעל חיים עם קיבה כל כך חסרת יעילות.

דמיון מדהים ביננו לבין השימפנזים, זהות כמעט מוחלטת מבחינה גנטית, אותו מבנה גוף, אותו מבנה  שלד, אותם איברים בדיוק, אותם איבקים בחלל הבטן שגם מסודרים באותו אופן בדיוק... מדוע שאלוהים יברא בעל חיים שכל כך דומה לנו? האם זו איזו בדיחה על חשבוננו בני האדם?

לעיתים נולדים תינוקות עם זנב, הדבר מראה כי ההבדל בין זנב או לא זנב הוא שינויי קטן באחד הגנים, כמו כן לכולנו עצם זנב חסרת שימוש...

מדוע לבני אדם יש שיער דליל על הגוף? אין לו שום שימוש, הוא מהווה שריד אבולוציוני לתקופה בה אבותינו הדומים לשימפנזים היו מכוסים בפרווה צפופה.

העין - אנו רואים בעליי חיים רבים בעיקר רכיכות ימיות אשר להן עיניים בשלבי היתפתחות שונים, החל מיכולת קלושה להבחין בין אור לחושך (צדפות מסויימות) ועד לעין גדולה ומפותחת כמו אצל התמנון.

אנחנו יודעים הרי שהכלבים של ימיינו היתפתחו מזאבים מבוייתים, האם קיים דמיון חיצוני כלשהו בין כלב פודל קטן או פינצ'ר פיצפון לזאב? קשה מאד לראות דמיון כזה, אך למרות זאת אנו יודעים שמקורם בזאבים, מדוע אם כך קשה לאנשים להאמין שהשימפנזים שדומים לנו הרבה יותר מאשר פינצ'ר דומה לזאב, הם קרובים אבולוציוניים שלנו?

שמעתי שמצאו שלדים או מאובנים של ליוויתן עם שרידיי רגליים.... אפשר לראות תמונות? כיצד ניתן ליקבוע שבאמת מדובר ברגליים ולא בעצמות סנפיר רגילות?

אני אשתדל להיזכר בדברים נוספים....

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'מאובנים של לוויתנים.'
מאובנים של לוויתנים.
31/03/2005 | 23:11
6
4
לפי Talkorigins, נמצאו הרשימה הבאה של מאובני לוויתנים:

Eoconodon or similar triisodontine arctocyonids
Microclaenodon (mid-Paleocene)
Dissacus (mid-Paleocene)
Hapalodectes
Pakicetus
Ambulocetus natans
Rodhocetus
Basilosaurus isis, Protocetes, Indocetus ramani
Prozeuglodon
Eocetus, & similar "archeocete whales"
Dorudon intermedius

מתוך כל הרשימה הזאת הצלחתי לאתר [1] תמונות של המאובנים Pakicetus, Ambulocetus.

מאחר ואתה לא מעונין בקישורים לאתרים באנגלית אני לא אצרף עבורך קישור, אם תהיה מעונין בכל זאת תצטרך לעבור על הרשימה ש-talkorigins מספקים, ובאמצעות השמות והתיאור המורפולוגי של המינים המתוארים שם לנסות ולאתר את שאר התמונות של המאובנים. (התמונות שסיפקתי כרגע זה מה שהצלחתי לאתר)
אבולוציה >>
לצפיה ב-'עוד על אבולוצית לוויתנים.'
עוד על אבולוצית לוויתנים.
05/04/2005 | 01:58
5
אם תלחץ כאן על הקישור, תוכל לראות את ההתפתחות ההדרגתית של עצם האוזן בין שלבי הביניים של מאובני הלוויתנים שנמצאו.

בתמונה, שצירפתי להודעה הזאת, אתה יכול לראות אילוסטרציה של אבולוצית הלוויתנים, וגם כאן.

.וכאן מצאתי סרטון באורך 7 דקות, של רשת PBS על האבולוציה של לוויתנים, הסרטון דורש תוכנת Quicktime מותקנת, לוקח לו מספר דקות עד שהוא נטען, הסרטון באנגלית, וללא כתוביות בעברית.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'עוד תמונות של מאובני לוויתנים'
עוד תמונות של מאובני לוויתנים
14/04/2005 | 09:40
3
5
Dorudon, שים לב שבתמונה של דורדון, יש גפים אחרויות זעירות, הכוללות בוהנות. (מקור)

ועוד תמונה נוספת של ambulocetus..

כרגע המאובנים היחידים שאת תמונותיהם עוד לא הצגתי הם Rodhocetus, ו-Basilosaurus, בהמשך אם יתמזל מזלי ב-Google אציג כאן את תמונותיהם.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/04/2005 | 21:21
2
2
רק לך תוכיח כגשיו שעצמות הגפיים שם הן עצמות גפיים ולא עצמות של סנפירים רגילים....

משתמש בצלילים

אבולוציה >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/04/2005 | 00:31
1
3
יש הבדל אנטומי בין עצם של רגל לבין עצם של סנפיר, עצם של סנפיר היא רחבה וקצרה יותר, וה-"אצבעות" של הסנפיר הם ארוכות יותר ושונות מבחינה אנטומית. (השוואה בין עצם הסנפיר של דולפין לבין יד אדם)

כאשר מוצאים מאובן, בין אם זה של יונק ימי, או של יונק יבשתי על ידי בחינה של האנטומיה שלו, אפשר להגיע למסקנה אם מדובר בעצם סנפיר או עצם של רגל, ובמקרה הזה - לא מדובר בסנפיר אלא ברגל לא פונקציונאלית.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'הבנתי, תודה על ההסבר'
הבנתי, תודה על ההסבר
15/04/2005 | 09:43
לצפיה ב-'ועוד תמונות...'
ועוד תמונות...
20/04/2005 | 17:46
את Rodhocetus לא הצלחתי לאתר אם וכאשר יהיה לי זמן אני אנסה את מזלי, בכל מקרה המאובן Rodhocetus מכיל רק גולגולת.

בסרט של PBS מראים את Basilosaurus, ו-Basilosaurus היה לוויתן בעל אגן ירכים, בעל רגלים קטנות ולא מתפקדות + פיקת ברך + בוהנות.

תמונה מלאה שלו לא הצלחתי להשיג, אבל בכל זאת הנה מה שמצאתי -

[1] תצלום חלקי [2] הגולגולת של בסילאסורוס [3] הרגל של בסילאסורוס
אבולוציה >>
לצפיה ב-'עוד עדויות [קישורים בעברית]'
עוד עדויות [קישורים בעברית]
<< ההודעה הנוכחית
31/03/2005 | 22:03
4
40
עדויות לאבולוציה - 'אבולוציה כאן ועכשיו', אותו מאמר בלינק אחר [2] (למקרה שהראשון לא פועל)

רשימת ההוכחות במצגת Power Point.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'הקישור הראשון נשמט..'
הקישור הראשון נשמט..
31/03/2005 | 22:05
1
3
'אבולוציה כאן ועכשיו' [1]
אבולוציה >>
לצפיה ב-'תודה Caligola '
תודה Caligola
01/04/2005 | 12:25
1
מאמרים מאד מעניינים! מעניין, חיפשתי כל כך הרבה חומר בעברית על הנושא ובמאמרים האלו עדיין לא ניתקלתי משום מה ממש תודה! , כמו כן אשמח אם יועלו לכאן גם תמונות, דיאגרמות, ודוגמאות מוחשיות לתורת האבולוצייה, הנה אחת מתוך אתר הידען.

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'עוד בעברית.'
עוד בעברית.
02/04/2005 | 02:44
1
1
סדרת המאמרים של יואל רק ועוד. הכל באתר חופש.
http://www.hofesh.org.il/articles/articles.asp?fil...
אבולוציה >>
לצפיה ב-'מכיר, תודה תודה '
מכיר, תודה תודה
03/04/2005 | 00:22
1
והשירשור שלך בהייד-פארק ממש מרתק, יקח לי זמן לעבור על כולו אבל זה תענוג

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'אולי זה. זה בעברית.'
אולי זה. זה בעברית.
01/04/2005 | 03:01
5
2
כמובן שזה לא ממש מאמר מקצועי. האם תסתפק בהגיגיו המשונים של חובבן?

אגב, אם צ'ארלס יאות לספק מקום בולט, אני עשוי לנסות את כוחי בתרגום (לא הייתי רוצה שעבודה קשה תרד לטמיון בארכיון הפורום).
אבולוציה >>
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
01/04/2005 | 12:19
1
2
אני לא חושב שאתה חובבן, אני קורא רבות מהודעותיך בהייד פארק ואני לומד ממך המון על הנושא, תודה רבה על הקישור! אני עובר עליו.

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
01/04/2005 | 19:17
2
אבל העובדה היא שאני חובבן. מדעי החיים זה לא התחום שלי.

טוב, אני אחפש משהו קצר בתור סיפתח.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'משחקי סוסים.'
משחקי סוסים.
01/04/2005 | 20:53
2
1
1,2

1,2,3 נסיון.

מעלה קובץ וורד עם תמונות. תרגום שלי למאמר קצר של דון לינדסי על סוסים (כולל תתי-הלינקים).
אבולוציה >>
לצפיה ב-'תודה רבה.......'
תודה רבה.......
01/04/2005 | 22:55
1
קראתי את התירגום שלך, לא אמר לי הרבה המאמר הזה אבל בכל מקרה תודה רבה....

דרך אגב העצם הימנית בציור התחתון נראיית ממש כמו עצם הזי.....

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'נו פרובלם '
נו פרובלם
01/04/2005 | 23:19
3
לצפיה ב-'מוצא הצפורים מהדינוסאורים, יש כבר'
מוצא הצפורים מהדינוסאורים, יש כבר
02/04/2005 | 01:38
5
3
כמה שלבים ידועים , 9 לפי האינטרנט, ולפחות 6 טפוסי דינוסאורים מנוצים , רובם מסין ואחד מארגנטינה, וכמובן הארכיאופטריקס מגרמניה.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'כמו שאומרים, מי היה מאמין......'
כמו שאומרים, מי היה מאמין......
02/04/2005 | 23:23
4
שציפור שיר קטנה כמו כנרית, או ציפורים קטנות כמו פשוש או נחליאלי, נוצרו מדינוזאורים ענקיים שגודלם כגודלו של בניין מגורים...... באותו אופן קשה להאמין שבני אדם היתפתחו מחיידקים ובקטריות.....

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'הארכיאופטריקס המפורסם היה בגודל של'
הארכיאופטריקס המפורסם היה בגודל של
03/04/2005 | 00:00
3
לא יותר מתרנגולת.

נמצאו כשמונה מאובנים של המין ארכיאופטריקס, כאשר כולם תוארכו בתארוך נפרד כבני 150 מיליון שנה.

הארכיאופטריקס חי בתקופת הדינוזארים, הוא היה מיוחד מאחר והוא הפגין מורפולוגיה גם של זוחל וגם של ציפור, היו לו שיניים חדות, עצמות כבדות, כנפיים, נוצות, ואצבעות המסתיימות בציפורנים חדות.

יש מחלוקת באשר לשאלה האם הוא יכל לעוף או היה צמוד לקרקע, אבל על דבר אחד אין מחלוקת - הארכיאופטריקס היה שלב ביניים בין דינוזאור לבין ציפור.

אומנם הארכיאופטריקס נחשב כיום לדרך ללא מוצא במובן הזה שהוא לא היה אבי הציפורים המודרניים, אך הוא מפגין מורפלוגיה גם של זוחל וגם של ציפור, דבר שהופך אותו לשלב ביניים אבולוציוני.

הארכיאופטריקס לא היה בעל ממדים ענקיים כמו טירנוזאורוס רקס, אלא בעל ממדי תרנגולת.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'לא הבנתי אותך'
לא הבנתי אותך
03/04/2005 | 00:20
2
נראה שאתה אומר שני דברים הפוכים, מצד אחד אתה אומר שהארכיאופטריקס הוא כן שלב הביניים בין דינוזאור לציפור של היום, ומצד שני אתה אומר שהוא נחשב ל"דרך ללא מוצא" ושהוא אינו אבי הציפורים המודרניות.... אז לא הבנתי הוא כן או לא האב הקדמון של ציפורים בנות ימינו? ואם לא הוא אז מי כן?

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'הארכיאופטריקס הוא שלב ביניים בין'
הארכיאופטריקס הוא שלב ביניים בין
03/04/2005 | 00:54
1
דינוזאור לציפור, אך הוא לא אבי הציפורים המודרניים בני-זמננו.
לקבוע בוודאות מוחלטת מי היה אבי-הציפורים המודרנים זאת היא משימה קשה, ומלבד אריכאופטריקס נמצאו מאובנים נוספים המפגינים מורפולוגיה גם של זוחל וגם של ציפור.

אינני יודע אם נקבע מי הוא אבי הציפורים המודרניים בני-זמננו, אין ברשותי אינפורמציה אם ישנם מספר מועמדים ואין הכרעה בינהם או שיש הכרעה, כל שידוע לי, הוא שלפי ניתוח מורפולוגי נמצא שהארכיאופטריקס איננו אבי הציפורים המודרניים.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'אבות קדומים.'
אבות קדומים.
03/04/2005 | 01:48
1
יש בעיה באשר למציאת מינים שהם אבות קדומים של מינים אחרים. בעצם שתי בעיות:

1. צריך לפעמים די הרבה מזל כדי למצוא דווקא את הדינוזאור הנכון שהוא הוא (כלומר המין הביולוגי אליו הוא שייך) הביא לעולם את הציפורים.

2. גם אם מצאת אותו, לך תוכיח מעל לכל ספק שהוא המין הנכון.

ולכן אנחנו לא תמיד מוצאים את המין המדוייק שממנו התפתחה הקבוצה שאנחנו חוקרים. לפעמים אנחנו מוצאים בן-דוד קרוב שלו, בן תקופתו פחות או יותר, ששושלתו דווקא נכחדה. אבל המין הזה עדיין מועיל לנו משום שהוא מאוד קרוב למין האמיתי שממנו התפתחה הקבוצה, ובהחלט רואים בו את הסימנים ואת האיברים החדשים שאנו מחפשים. מה שמיוחד אצל קבוצת הדינוזאורים הנ"ל הוא שהיו להם נוצות, ואם מצאנו בינתיים רק את הדודן ארכיאופטריקס ועוד כמה דודים, זה עדיין בעל ערך, משום שתכונות של האב הקדמון נמצאות גם בהם, והעיקר הוא שמצאנו דינוזאורים מנוצים, שהם עדות לקשר בין הדינוזאורים לזוחלים.

באופן כללי ככל שהולכים אחורה בזמן רשומת המאובנים נהיית דלילה, והמרווחים בה נהיים גדולים. יכול להיות שהאב הקדמון האמיתי חי באיזור גיאוגרפי מאוד מוגבל, וששכבות המשקע שנוצרו בו באותה תקופה נשחקו, וכל המאובנים שאלה הכילו אבדו לנצח. חורים תמיד יהיו, אבל דודן שלישי שמראה עירוב בין תכונות של עוף וזוחל הוא גם כן בעל ערך.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'פשש השירשור בטגליינס, איזה יופי '
פשש השירשור בטגליינס, איזה יופי
03/04/2005 | 19:05
3
לצפיה ב-'29+. ראיות למקרו אבולוציה.'
29+. ראיות למקרו אבולוציה.
04/04/2005 | 00:31
16
4
פשוט מאגר עצום, ב-talkOrigins.org.
אבולוציה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ותוכל אולי לתרגם חלקים משם?'
ותוכל אולי לתרגם חלקים משם?
04/04/2005 | 20:03
4
1
אם יבוא לך לסכם לפחות בקצרה את עיקר הדברים שרשומים שם זה יהיה נחמד מאד וגם יוסיף מאד לשירשור הנוכחי.

אם כן, תודה מראש

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'תכננתי לעשות כן.'
תכננתי לעשות כן.
04/04/2005 | 23:26
3
2
האורך אומנם קצת מייאש, אבל זה מחולק לחלקים לא מאוד ארוכים. אני צריך למצוא משהו מעניין. האמת שאת הרוב המוחלט שם לא קראתי עדיין.

איזה סוג של דברים אתה חושב שהכי כדאי לתרגם?
אבולוציה >>
לצפיה ב-'תודה רבה רבה! '
תודה רבה רבה!
05/04/2005 | 19:01
1
בכנות, אני ממש מעריך את ההשקעה שלך (גם כאן וגם בהייד פארק) באמת מגיע לך כל הכבוד! (ואל תישכח שהשירשור הנ"ל ניכנס גם לטאליינס ), קשה לי להגיד לך אלו חלקים אני מעוניין לראות מתורגמים, אני סומך על האינטואיצייה שלך, תרגם כל דבר שנראה לך מעניין ואשר נותן תמיכה חזקה לתורת האבולוצייה, ואתה גם לא חייב לתרגם ממש מילה במילה, מספיק אם תסכם את הרעיון באופן כללי, קרא פעם אחת כל הפרק, או פיסקה, ואז רשום אותה בעברית במילים שלך, זה ממש לא חייב להיות תירגום אחד לאחד של כל מילה ומילה שם....

אז תודה! ואני עובר וקורא הכל הכל   

(באופן עקרוני אני חושב שגם מבחינת זכויות יוצרים עדיף לא לתרגם את החומר שם מילה במילה, אלא פשוט מאד לסכם אותו במילים שלך וזהו, הכי טוב)

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'אולי נעשה דבר כזה.... '
אולי נעשה דבר כזה....
05/04/2005 | 22:06
1
2
אם בא לך, אולי בתור התחלה תתרגם רק את תוכן העניינים ואת ראשי הפרקים שם, ואז נחשוב יחד אילו פרקים כדאי לתרגם, אבל ממש איך שבא לך ואיך שנוח לך, אל תרגיש מחוייב, אתה עושה עבודה ניפלאה עבור כולנו ואני אישית מאד מעריך את זה.

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'אני אחשוב על זה.'
אני אחשוב על זה.
05/04/2005 | 23:49
3
תראה מבחינתי זה עניין כזה. אין את זה בעברית ואין לאף אחד את הזכות על העברית, כך שאני לא גוזל כסף מאף אחד. חוץ מזה זהו מאמר מדעי והוא נועד שיצטטו ממנו (כתוב כך במפורש). מבחינתי אני נותן שרות ומשרת את מטרת האתר TalkOrigins.org, ואם יש להם בעיה שיפנו לתפוז ותוך שתי שניות הם הרי יסירו את ההודעות (לא משנה. הן מאוכסנות אצלי).

בקשר לתרגומים נוספים. אני אחשוב על זה בפעם הבאה שיהיה לי כוח (היום היה לי שיעור די קשה והמוח שלי פחות או יותר עיסה).
אבולוציה >>
לצפיה ב-'סעיף 2.4. ראיות מהאמבריולוגיה.'
סעיף 2.4. ראיות מהאמבריולוגיה.
05/04/2005 | 03:50
10
7
אוף איתכם תפוז נבלות זבל. שלוש שעות עבודה וזה לא עולה?!?

טפו!
אבולוציה >>
לצפיה ב-'עמוד מספר 1.'
עמוד מספר 1.
05/04/2005 | 13:28
8
לצפיה ב-'עמוד מס' 2.'
עמוד מס' 2.
05/04/2005 | 13:29
3
לצפיה ב-'עמוד מס' 3.'
עמוד מס' 3.
05/04/2005 | 13:29
2
לצפיה ב-'עמוד 4 ואחרון!!!'
עמוד 4 ואחרון!!!
05/04/2005 | 13:31
4
לצפיה ב-'יכולת לפתור את זה בצורה פשוטה יותר'
יכולת לפתור את זה בצורה פשוטה יותר
05/04/2005 | 14:36
5
4
במקום לשבור את המסמך Word לחלקים, ולהעלות חלק חלק בנפרד.

פיתרון יותר יעיל לבעיה הזאת -

1. לפתוח מזוודה בוואלה, פתיחה של מזוודה זה תהליך קצר.
2. להעלות למזוודה בוואלה את המסמך.
3. לתת כאן קישור.

באותו אופן שאני עשיתי כאן.

בכל מקרה, תודה על התרגום
אבולוציה >>
לצפיה ב-'חבל רק שהקישורים לא כל כך עוברים...'
חבל רק שהקישורים לא כל כך עוברים...
05/04/2005 | 18:54
2
2
נראה לי שיש שם איזו בעייה, הקישורים לא פועלים לי

אבל תודה בכל אופן, ואם כבר, אולי תעלה גם את השניים האחרים?

אתה יודע המתחיל במבצע אומרים לו גמור...

(וגם אם נותנים לי אצבע אני רוצה את כל היד)

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'הלינקים עובדים לי יופי.'
הלינקים עובדים לי יופי.
15/04/2005 | 22:27
1
2
הוא מעלה לי שאלה, אני עונה No, והלינק עובד שיגעון.

באיזו גירסה של Word אתה משתמש?
אבולוציה >>
לצפיה ב-'מעניין, עכשיו זה דווקא ניפתח לי....'
מעניין, עכשיו זה דווקא ניפתח לי....
16/04/2005 | 02:22
1
ניסיתי להיכנס עכשיו והדפים פתאום כן עולים לי, ראיתי שהוא שם בקישורים האלו תמונות סרוקות שהוא צילם מהעיתון, אני פשוט חשבתי שהוא שם בהם את המאמרים שתירגמת.... תודה בכל מקרה!

משתמש בצלילים
אבולוציה >>
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
05/04/2005 | 23:50
1
4
אין לי כל-כך כוח לפתוח עוד משתמש בעוד מקום. נראה לך שאני אוכל להעלות קבצים יותר גדולים אם אני אפתח כאן בלוג?
אבולוציה >>
לצפיה ב-'אז זהו ש..'
אז זהו ש..
06/04/2005 | 00:44
3
בלוג נותן לך 25 מגה של שטח איחסון, אבל ניתן להשתמש בשטח הזה רק בשביל תמונות, וקטעי וידיאו, דבר שלא ממש יעזור לך.

בהודעה רגילה אפשר לשלוח קובץ עד 250k, וכנראה בגלל שהקובץ שניסת להעלות היה "כבד" מדיי, תפוז עשו לך בעיות.

מזוודה בוואלה היא בלי שתי המגבלות האלה, דבר שהיה יכול לפתור את הבעיה..
אבולוציה >>
לצפיה ב-'רק שים לב'
רק שים לב
05/04/2005 | 15:20
1
11
שההוכחות כאן מדברות על חלקים שונים בתאוריה ולא על כולה.
אבולוציה >>
לצפיה ב-'איזה חלק, לדעתך, חסר בתאוריה?'
איזה חלק, לדעתך, חסר בתאוריה?
05/04/2005 | 15:46
6
לצפיה ב-'אומנם הודעות ישנות שנכתבו על ידי'
אומנם הודעות ישנות שנכתבו על ידי
06/04/2005 | 00:50
1
12
בפורום, אבל עדיין רלבנטיות.

ממצאי המאובנים, בין קוף לאדם.

The nylon bag - דוגמא למוטציה חיובית.

אטביזם.
אבולוציה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/04/2005 | 21:18
4

הודעות אחרונות

02:53 | 04.04.20 דיברגנט
11:56 | 08.09.13 gfdhk
13:59 | 01.09.13 Caligola
08:02 | 01.09.13 Elaa56
10:04 | 31.08.13 GoghVV
20:57 | 30.08.13 רינהוהמשפחה1
10:56 | 25.08.13 gady18
16:17 | 21.08.13 Sophalin

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ