פרשת השבוע

סינפיל

New member
פרשת השבוע

בראשית שנת 2006, חולקו, עם אחד מגיליונות המגזין טיים אאוט, 30,000 עותקים של DVD שהכיל את שני פרקיה הראשונים של הסדרה פרשת השבוע: מישהו, כאן, קיבל אותו, במקרה? מעניין אותי לדעת אם המדובר היה במארז של ממש, או, שמא, בדיסק ותו לא, שחובר לגיליון (ולפני שמישהו יציע, יצרתי קשר הן עם HOT, שהיתה אחראית על החלוקה, הן עם טיים אאוט ולא היה להם מושג). WorldCat מדווח, גם, כי הופצו לאוניברסיטת ישיבה שבארצות הברית דיסקים, שכללו פרקים נוספים, אך, כשניסיתי ליצור קשר עם ספריית האוניברסיטה ועם הגוף שחילק להם, לא ממש היה להם מושג לגבי דרכים להשיגם: מישהו יודע משהו? תודה.

אני בשוק שמצאת עוד משימה בלתי אפשרית שכזאת

אבל אחרי שפעם שעברה הצלחת במשימה שלך אני מאמין שתצליח גם הפעם.
&nbsp
אני בספק אם מישהו כאן יצליח לעזור לך, אבל אני מי יודע... אני מקווה שכן.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
ובעניין קשור:
ב1984 המגזין האמריקאי אנטרטיינמנט וויקלי עשה חידון מיוחד שבו לפותרים נכונה ניתנה קלטת VHS של ארבעה פרקים מצונזרים של הסדרה I Love Lucy. התקשרתי למפיקים של הסדרה, למשרדים של המגזין ולמוזיאון הסמית'סוניאן, אבל הם כולם אמרו לי שהם לא שמעו על זה מעולם.

צודק, הפעם זה אמור להיות הרבה יותר קל

אני מניח שרוב העותקים האלו לא שרדו
אבל אפילו אם רק 5% שרדו זה יותר מאלף עותקים

סינפיל

New member
ודרך אגב, עוד משהו

יצא לי, בדיוק, לדבר עם שי אביבי, שסיפר לי שהפיק מהדורה מצומצמת, של כמאה עותקים, של הסדרה בשורות טובות, בכיכובו (WorldCat מציין זאת, גם, יש באתר ההוא רישומים אודות עוד כמה וכמה דברים מעניינים שאני מתקשה להשיג מידע אודותיהם, אשמח לשמוע אם מישהו יודע משהו) ושכל העותקים אזלו: מישהו שמע משהו? וכאן, ראיתי שהפיצו מארז של רביעיית רן: מישהו יודע משהו ובאילו פרקים המדובר (אנשים המקושרים לסדרה, שעמם יצרתי קשר, לא ממש ידעו)? בניגוד למקרה הבורגנים, כל המקרים הללו אינם דחופים, אך, עדיין, אשמח לדעת. תודה.

סינפיל

New member
ובינתיים

ראיתי שספריית אוניברסיטת Harvard מחזיקה את הסדרה יום האם על DVD, אף, משידורי קשת נמסר שהם העבירו להם רק את הקבצים, כך שאני מניח שהם פשוט צרבו אותם על דיסקים ושדבר דומה קרה עם הרבה רשימות שאני רואה באתרים כמו WorldCat. ודיברתי גם עם רם לוי לגבי סרטיו שזמינים רק במהדורות פרטיות (אפשר לראות גם אצל IUL) שמופיעות באתרים כמו WorldCat ואמר שיחזור אלי.

limors2

Active member
בהצלחה בפרויקט החדש!

לא קיבלתי וגם לא שמעתי, אבל מניסיוני הדל (מאד) בקבלת "דוגמיות" כאלה- בד"כ הם הגיעו על דיסק שנארז במעטפת קרטון (במקרה הטוב) או ניילון. במיוחד אם הם צורפו לעותק של מגזין. זה קצת מוריד את הסיכויים לאתר עותק תקין של הDVD, אבל אני בטוחה שיש פה ושם אנשים שעדיין שמרו אותו. לי עדיין יש דברים בסגנון שקיבלתי.

סינפיל

New member
לא ממש פרויקט...

קודם כל, כפי שרמזת, צריך, באמת, לברר אם היה מדובר במארז של ממש, או, שמא, בדיסק בלבד, שחובר למגזין (ובמקרה כזה, לא אאסוף אותו אלי). אגב, כשחזרו אלי עם תמונות מספריית אוניברסיטת ישיבה, באמת נראה הדבר כדיסק העטוף במעין עטיפת נייר פשוטה בלבד, לא כמארז מסודר.

limors2

Active member
אז זה כנראה באמת היה דיסק בודד בעטיפת נייר

קשה לי להאמין שהיו משקיעים באריזה ממשית בשביל דיסק שכולל 2 פרקים בלבד, במיוחד כשהוא יצא כפרומו. זה היה מצריך מהם לשנות גם את אריזת המגזין עצמו.

סינפיל

New member
אישית, מאמין שגם הדיסק שצורף למגזין היה, לכל היותר, בעטיפת

נייר/ניילון (פשוט, הולך לפי ההיגיון), אך, אין לדעת ובגלל זה פרסמתי את השאילתא... אגב, ניסיתי לפנות ליוצרי הסדרה (ולעוד כמה שהיו מעורבים), אך, הפעם, לא זכיתי לתשובה כלל (כנראה שלא היה מושג): לא מאמין שהפעם אטלפן, או, שאנסה ליצור קשר עם עוד גורמים: בניגוד לפעם שעברה, כאמור, אין לי מושג אם יש לדיסק יותר מדי ערך בעבורי.

סינפיל

New member
ואגב, משהו שחשבתי עליו: אולי, מישהו כאן יוכל לסייע?

שווה, לדעתי, להקים מעין קול קורא ציבורי/עצומה, או, משהו כזה, כדי ללחוץ על הגופים בעלי הזכויות והיכולות, להוציא על DVD, למכירה מסודרת, את הבורגנים המלאה (הלא המארז שהשגתי מכיל רק שלושה פרקים) ואת החמישיה הקאמרית המלאה (המארזים שיצאו למכירה ושבבעלותי מכילים רק מבחר מהמערכונים), בתור התחלה (לאחר מכן, אפשר, גם, לבצע דברים דומים לגבי סרטים/סדרות אחרים שנשכחו עם השנים, כמו רבים מאלה שקישרתי אליהם, דלעיל): אני, לבדי, כמובן, לא יכול לעשות יותר מדי, אך, אם מספיק אנשים יצטרפו (ולאחריהם, גם, יצטרפו מספיק אנשים בעלי קשרים, למשל, עיתונאים/מבקרים, אנשים בעלי השפעה תרבותית רבה, וכולי), אולי יצא מזה משהו, אם יבינו, שם למעלה, שיש לזה ביקוש. מישהו מעוניין לסייע לי להרים את הכפפה? כי אין לי ממש מושג איך ואיפה להתחיל... בטוח, איני היחיד שמעוניין בכך? תודה!

limors2

Active member
לא בטוחה כמה יהיה ביקוש/אם זה בכלל משתלם להם

זה דורש מהם להמיר את הקבצים לצורה המתאימה, ליצור קשר עם חברות שמוציאות מארזים (קוראים להן 'הוצאות לאור' גם במקרה הזה?), להשקיע בגרפיקה ופרסום- הרבה הוצאות למשהו שלא יכניס להם כ"כ הרבה כסף. יש לך יותר סיכוי לבקש מהם להעלות את הפרקים בצורה דיגיטלית לשירות מאקו VOD/לבקש מנטפליקס לרכוש את הסדרות.

סינפיל

New member
שווה לנסות, יש, עדיין, הרבה/אספנים שרואים ערך במדיה פיזית

הסדרות כבר ברשת (מפורט להלן), אז, אין טעם להעלות לשירותי VOD וכדומה. וגם, לא צריך להשקיע בפרסום, רק להעביר לאוזן השלישית (שיכולה, גם, לשמש כמוציאה לאור וכממירת קבצים, הם עשו זאת, בעבר, פעמים רבות, כשלא תמיד היתה יותר מדי הצדקה מסחרית, המכירות תכסינה את ההוצאות של כל מה שנוגע להפקה, הקהל הנכון, ממילא, יראה את זה, שממילא, לא תהיינה גבוהות במיוחד), אף מארז שכזה, היום, לא זוכה לפרסום של ממש: יש די הרבה סרטים/סדרות, שלהם אף פחות ביקוש, שיוצאים על DVD בכל אופן ולמרות החוסר ביותר מדי הצדקה מסחרית. פשוט, השימור התרבותי חשוב יותר.
מבחינה טכנית, הסדרות עדיין קיימות אצל בעלי הזכויות (במקרה דנן, ידוע לי שהן לא אבדו פיזית וגם לא נזרקו לפח!) ולא תהיה בעיה להוציאן על DVD, צריך רק מספיק אנשים שיידרשו את זה. רק שאין לי מושג איפה להתחיל בהרמת מיזם שכזה, אז, שוב, בגלל זה פרסמתי כאן, צריך להתחיל איפשהו ומקווה שמישהו שמבין יותר באיך להרים פרויקטים שכאלה יקרא את מה שכתבתי ויוכל לעזור. היש דרך להקפיץ לראש העמוד את הודעתי? כך, יותר אנשים יראו ויגדל הסיכוי שמישהו שיוכל לסייע יקרא.
מעציב אותי שההיסטוריה התרבותית שלנו נעלמה (מהמסכים ומהזיכרון) ושלא נראה שלאיש (שיכול להשפיע) אכפת לשמרה (פירטתי, בעבר, למשל, שבהבורגנים, שלהבנתי שודרה, בשידורים חוזרים, בפעם האחרונה, לפני כעשור, ניתן לצפות כיום רק באורח פירטי, באתר אחד בלבד, שצריך לפרוץ את חסימת מערכת המשפט/המשטרה כדי לגשת אליו, סדרות רבות אחרות אפילו אינן זמינות בצורה כזו). מעציב אותי, עוד יותר, להשוות את מה שיש בטלוויזיה הישראלית כיום להבורגנים ולהחמישיה הקאמרית. שני הדברים קשורים אחד לשני בבירור ומצביעים על כיוון שלילי מאוד שהחברה בכלל והטלוויזיה בפרט הולכות אליו: הדברים האלה היו פעם במיינסטרים, היום, עם כל ההתחנפויות למכנה המשותף הנמוך ביותר, לא רק שמעטים זוכרים אותם, הם לא היו עוברים מסך, אולי, אפילו לא בכבלים/לוויין. כדאי לקרוא את זה.

אני תוהה אבל אם יש באמת הרבה אנשים כאלו

אני לא בטוח אם אני מכיר מישהו שעדיין יש לו מכשיר DVD
את שלי לא זרקתי לפח, אבל אחרי שכמה שנים לא השתמשתי בו הוא נארז ונשכח מעל ארון.
&nbsp
כמובן אין לי משהו נגד זה שיעשו מארזי DVD כאלו, אבל אני לא אצטרף לעצומה לזה כשאני לא אקנה משהו כזה

סינפיל

New member
אפילו בהתייחסות לארץ בלבד, האוזן השלישית עודנה חיה ובועטת...

ואפילו ממשיכה לקבל חדשים (מהארץ ומכל העולם) כל הזמן (ואותו הדבר נכון, גם, לגבי התו השמיני והדיסק סנטר)... בקר בחנות ותראה שכל הזמן הטלפון מצלצל (לגבי בירור אודות מלאי ולגבי הזמנות) ושכל הזמן נכנסים לקוחות. סרטים ישראליים שבקושי זכו למכור 10,000 כרטיסים, כשרצו בקולנוע, מהשנים האחרונות (יש לידי, בדיוק, DVD של סרט ישראלי, מלפני שלוש שנים, שמכר, לפי הנתונים הרשמיים, משהו כמו 3,000 בלבד) עדיין יוצאים על DVD (מה שמצביע על כך שלרבים, השימור התרבותי של המורשת שלנו, על מדיה פיזית, שמה לעשות, פשוט אין לה תחליף, יותר חשוב מכסף): זה, לדעתי, מצביע על כך שלרבים יש עניין. לא יודע באילו מעגלים חברתיים אתה מסתובב, יכול להיות שמדובר במעגלים חברתיים אחרים ושונים לחלוטין. יש הרבה אספנים, עדיין.

למעלה