VirtualDub2 לא נותן לשמור ב-MP4

רוב הזמן נח

Well-known member
VirtualDub2 לא נותן לשמור ב-MP4

אין בעיה לשמור ב-MOV או MKV
אבל שאני שומר ב- MP4 הוא מעלה את הודעת השגיאה הבאה..

למה זה קורה?

גיליום

New member
זו בעית קודק

PCM זה סוג של קודק לאודיו. אני מניח ש-PCM_F32IE זה אחד הואריינטים של PCM. לפי מה שמופיע בצילום-מסך שצירפת, נראה שכרגע פורמט MP4 לא תומך בקודק הספציפי הזה.
אתה יכול לנסות לקודד מחדש עם קודק שונה לאודיו, שכן נתמך. אני תמיד הולך על קודקים "בטוחים", כלומר MP3 או משהו דומה, שרוב הפורמטים תומכים בו כברירת-מחדל.
כדי לשנות קודק אודיו ב-VD: תפריט Audio -> לבחור את האפשרות Full Processing mode. להכנס שוב לתפריט Audio ולבחור Compression. לבחור פורמט אודיו מתוך אלו שמוצגים. עדיף Lame MP3 או MP3 אחר. ללחוץ OK.
עכשיו לשמור את הסרט לקובץ חדש. יבוצע קידוד עם הקודק החדש שנבחר.
בהנחה שזה עובד, הייתי עושה ניסוי עם קידוד של 10 דקות מהסרט ואז עוצר ובודק שנשמר הסנכרון בין האודיו לוידאו. אם יוצא מסנכרון, צריך לחזור לתפריט Compression ולהתאים את ההגדרות של האודיו כך שיהיו דומות לאלו של האודיו המקורי (ה-PCM). אני לא זוכר בע"פ איך עושים (אולי כפתור Settings). אם תתקל בבעיה
, תחזור לפורום ותתאר אותה..
בברכה,
גיליום

רוב הזמן נח

Well-known member
כן. הייתי בטוח שניסיתי את זה וזה גם לא עבד.

אבל עכשיו שבדקתי שוב, אם מקודדים את הסאונד אז זה נותן לשמור ב-MP4.

אבל יש בעיה חדשה.
ה-MP4 שנוצר הוא לא ממש סטנדרטי.

נסה לקחת קובץ AVI או אחר) ולקודד אותו ב- VirtualDub2 ל-MP4.
כשבוידאו אתה בוחר H.264 בהגדרות ברירת המחדל ובסאונד AAC. הגרסה הזאת מגיע עם אפשרות לקודד סאונד ל- AAC בלי צורך להתקין שום דבר נוסף.

ואז את הקובץ שנוצר זרוק לחלון של דפדפן פיירפוקס. זאת הבדיקה שמצאתי שבודקת אם זה MP4 תיקני שיתנגן בכל המכשירים תקין. הקובץ בכלל לא יתנגן.

עכשיו תעשה אותו הדבר אבל תשתמש להמרה ל- MP4 בכלי הזה
Pazera_Free_AVI_to_MP4_Converter
http://www.pazera-software.com/products/avi-to-mp4-converter/
עם אותם הגדרות לוידאו ולסאונד. והקובץ יתנגן תקין על פיירפוקס.

רוב הזמן נח

Well-known member
ואם אני לוקח קובץ MP4 שכזה שלא מתנגן על פיירפוקס..

ועם הכלים של Pazera קודם ממיר אותו שוב ל-AVI. אבל בלי לקודד מחדש לא את הוידאו ולא את הסאונד.
ואז עם כלי נוסף שלהם ממיר אותו חזרה ל- MP4 , שוב מבלי לקודד מחדש לא את הוידאו ולא את הסאונד, אז התוצאה תתנגן על פיירפוקס. אז במקרה הזה מדובר בבעיה בקונטיינר של MP4 ש- VirtualDub2 מייצר. ומה שעשיתי זה להעביר את הקובץ סיבוב בהעתקות מחדש כשמה שמשתנה זה רק הקונטיינר.

למעלה