Tech Ed 2006

טושטוש5

New member
Tech Ed 2006

(כנס של מיקרוסופט) התקיים השבוע באילת. היום חזרתי משם
היתה נציגות נשית מכובדת אצל המשתתפים לדעתי, אבל מאוד מועטה (אם בכלל) בין המרצים. האם מישהו/י ראה מרצות? מי מכן היו שם?

mayaki

New member
לא הייתי, אבל...

מצאתי קישור לרשימת המרצים. יש כמה נשים, אבל מעט מאוד!!! 7 בלבד מתוך כמה עשרות. אתם מוזמנים להכנס ולהתרשם. מה שכן, מבין הקהל (לפחות מהתמונות) ניכר שהיו הרבה מאוד נשים, אולי הנשים המתחילות יחסית של היום יהיו המנהלות של מחר וישנו את היחס... מי יודע כמה נשים ירצו ב- Tech Ed 2016?

Justin Angel

New member
אם מישהי רוצה להרצות

אם מישהי רוצה להרצות באיזה אירוע של מיקרוסופט (קבוצות משתמשים, כנסים וכיו"ב) ומרגישה שהיא יכולה לעשות את זה, שתיצור עימי קשר ואני אדאג לסדר את זה.

Justin Angel

New member
תגידי תודה שבכלל נותנים לך להיכנס

ב-GDC 06 בכלל עשו כנס נפרד לגברים ולנשים. למסלול של הגברים היה בכל משבצת זמן 4 אפשרויות להרצאות, ובמסלול של הנשים היה בכל משבצת אירוע אחד ויחיד (כלומר, שום בחירה). בנוסף, מי שמכיר את הנפשות הפועלות יודע שאיכות המרצים במסלול לנשים לא מתקרב לאיכות המרצים במסלול לגברים. מה שהלך שם מאחורי הקלעים לבחור מי הולך להרצות במסלול לנשים בכלל היה טרגדיה יוונית. Agenda לכנס וה-Ladies agenda לכנס.

וזה עצוב ../images/Emo10.gif שחברה כה מבוססת

נותנת לאפליה הזאת יד. אבל זה בדיוק כמו הנושא שדובר עליו בעתונות - הנכונות של מנועי חיפוש לחסום את המשתמשים בסין לפי בקשת הממשלה מלקבל את כל תוצאות החיפוש. חברה אינטלגינטית הייתה מסכימה להפרדה אבל בהפוכה מארגנת שיגיעו המון מרצים איכותיים או לפחות באותה רמה להרצות לנשים אפילו מול אולמות ריקים - גם במחיר שזה עולה ( זה לא נורא - אני בטוחה שמייקרוסופט יכולה לספוג ) . ואני בטוחה שאם זה יתמיד שנתיים בשנה השלישית הכנס יראה אחרת . באשר לשאלה המקורית , לא נסעתי לכנס וגם לא קראתי את לוח ההרצאות ואני סומכת על מה שאמרו קודמותי על היחס שבין נשים לגברים בין המרצים. האמת, אני לא בטוחה שאין מספיק נשים שיכולות להרצות בכנסים כאלו ברמה שווה או יותר טובה מגברים , אבל הטירחה שבהכנת הרצאה נתפסת אצלנו כמטרד חלק גדול מהזמן . ( לפחות אצלי ואצל עמיתותי לעבודה ) אצלנו זה בערך כך: מנהלת המחלקה מודיעה לנו ( מתוך 7 מנהלי פרויקטים 5 הן נשים ) שיש צורך שהמחלקה תיוצג בכנס מקצועי כזה או אחר ויש להכין הרצאה מתאימה ולהגיש לוועדה הבוחרת . ואז מתחילה ההתחשבנות מי הציג/ה הכי מזמן כדי שזה יהיה הקורבן התורן. ( ושלא תבינו לא נכון - כולנו הצגנו כבר בעבר, מול אולמות מלאים , חלק ממה שאנחנו עושים יחודי ואין כמוהו מבחינת התחום העיסקי לא כל כך מבחינת התוכנה ) אבל זה כאב ראש די גדול ובלחץ שבו נתונה העבודה ברוב הזמן ועם שאר המטלות שיש לכולן (ודובר כאן בהרחבה על היחס שבין הבית למשפחה) - ממש לא בא לנו כאב הראש הזה. אותו הדבר היה לגבי הגשת פרוייקטים לפרס של IT AWOARDS של אנשים ומחשבים - בשנה הראשונה הייתה הכתבה ארגונית שיש להגיש כמה שיותר פרויקטים . אחר כך למרות שחלקנו זכינו , פשוט היה מרד - סירבנו לגשת , הטירחה כל כך גדולה ותועלת כל כך קטנה שאין טעם . אני יודעת שחלק גדול מהעשיה הוא ה"מכירה" ויחסי הציבור - אבל זאת הנקודה שעליה אנחנו מוותרות הכי מהר.

Justin Angel

New member
התוכניתן ההוליסטי

אישית, אני דוגל בגישת התוכניתן ההוליסטי. (המצאתי כרגע את השם - שם חזק) הרעיון הוא שמפתח צריך להיות יותר ממפתח כדי להעשיר את היכולות המקצועיות שלו שבצורה ישירה תורמות לאיכות וכמות התפוקה שלו. כלומר, אני מאמין שמתוך ניהול, ומתוך הדרכה, ומתוך ארכיקטורה, ומתוך DBA, ומתוך SQA, אפשר לקבל רווח אדיר ליכולות המקצועיות שלך. אי-אפשר לחדד ידע מקצועי כאשר נוגעים ועוסקים בו מנקודת מבט יחידה. זאת לפחות הסיבה שאני דואג לא לעבוד רק בפן של הפיתוח, אלא גם בשאר הצדדים. וספציפית, בפן של הדרכה. ההרצאה הזאת בכנסים, בקבוצות משתמשים, ואפילו לאנשים שאתה פוגש ברכבת שקוראים ספרי UML (תרחיש מלפני יומיים), מאירה אור חדש על נושא ישן ומוכר ובכך מעלה אותך לרמה המקצועית הבאה. מבחינתי, אני תמיד מוכן להקריב הכל כדי באמת לשמור ולעלות במקצועיות הטכנית שלי. סביר להניח (ואפשר לקוות) שלמי שיש משפחה קיימים שיקולים אחרים שיותר חשובים.

יצוג הנשים הוא נושא חשוב מאין כמוהו

הרי זה מה שבאנו לעשות כאן בפורום, לא? עם כל הכבוד למציאות, חשוב לזכור שאת המצב האמיתי מכירים רק מי שנמצאים כבר בתוך התחום. אלה שמביטים על התחום מבחוץ, רואים רק את מה שמיוצג החוצה. חשוב שבכנסים מקצועיים יופיעו נשים (דוברות) בייצוג נאות (אם 1/3 מהעוסקים בתחום הן נשים, אז שיהיו לפחות 1/3 מהדוברים נשים). כל הסיפורים של "חיפשנו את הטובים ביותר" ו"פנינו לנשים והן לא רצו לבוא" הם תירוצים שחוקים ולא יותר מזה! יש נשים רבות שיכולות ורוצות להציג ולדבר בכנסים כאלה! אם באמת רוצים לתת את הייצוג לנשים, אפשר למצוא אותן, בדיוק כפי שמוצאים את הגברים! וגם אנחנו צריכות להפנים את הנושא הזה ולהקדיש לו את המאמצים - נכון, להציג בכנס זה "טרטור", אבל זה טרטור שחשוב גם לנו כנשים ולא רק לחברה המעסיקה אותנו - כשאנחנו מציגות בכנס, אנו פועלות גם לטובת החברה שמעסיקה אותנו, אך גם לטובת ציבור הנשים בהי-טק וציבור הנשים בכלל! אנחנו צריכות לזכור את חשיבות ההופעות הציבוריות הללו - רק כך נראה לעולם באמת כמה נשים יש בהי-טק - רק על ידי הופעה בכנסים נוכל להראות את מקומנו האמיתי (ואני לא מתכוונת להגעה פסיבית לכנס - אני מדברת על הופעה כדוברת או כמציגה! ההבדל הוא גדול!)

למעלה