.net על PPC

omni96

New member
.net על PPC

מכיוון שקוד .net בעצם לא באמת מתקפל אז השאלה היא האם יש אם כך סביבת פיתוח ל.net שרצה על ppc? אני מניח שזה קיים כי מדובר בסה"כ בסביבה פשוטה שמשתמשת במה שכבר קיים ב-framework...

BravoMan

Active member
לא בדיוק.

ישום הFRAMEWORK למערכת הפעלה WINDOWS MOBILE אינו מלא והוא נקרא COMPACT FRAMEWORK. הוסרו פונקציות רבות עלמנת לחסוך מקום ולצמצם את הFRAMEWORK לגודל פוקט. לכן תוכנות .NET לPC לא ירוצו על פוקט. (אגב תוכנות .NET CF של פוקט כן יכולות, לפחות בחלקן, לרוץ על PC) גרסה 1.0 שלו מובנית בכל מכשיר החל מWM 2003 ובWM 6 מובנית גם גרסה 2 (ניתן להתקין אותה במכשירים אחרים, אבל היא לוקחת 5MB של זכרון). כמו כן הגלל שתוכנות ב.NET "לא באמת מתקמפלות" הן רצות לאט יותר מתוכנות NATIVE בפוקטים היות והמעבדים שלהם פחות חזקים מאלה של PC. (הדבר שלוקח הכי הרבה זמן זה הטעינה הראשונית). הבעיה הכי גדולה איתו היא שבשביל לתכנת ב.NET CF צריך לרכוש VISUAL STUDIO 2005 והוא יקר מידי בשביל המשתמש הביתי. למיטב זכרוני נכון לאכשיו אין פתרון חינמי.

omni96

New member
לא בטוח...

אתה בטוח שאי אפשר ב-express לתכנת את זה? ואני לא רוצה לתכנת למחשב מהפוקט...אלא מהפוקט לפוקט אני קצת יותר רציונלי... ובכל מקרה אם מישהו יודע על כלים לתכנות net או משהו בכיוון אני אשמח לדעת :)

BravoMan

Active member
ראיתי כבר דיונים על זה בפורוםמים אחרים

אתה מוזמן להוריד ולנסות את גרסת הEXPRESS אם אינך מעמין לי, אך תמצא שאין שם אופציה למכשירי כף יד (מיקרוסופט צריכים משהו להרוויח ממנו). אגב לא התכוונתי שאפשר לתכנת למחשב מהפוקט - זה באמת לא קיים, רק רציתי לציין ש CF תואם לNET. המלא אבל לא להפך. באשר לתכנות ישירות על הפוקט - יש כמה כלים ואפילו שפה מיוחדת אבל שום דבר לNET. לפי מה ששמעתי. בכל אופן מקווה שמישהו יספק לך חדשות יותר טובות.

omni96

New member
במקרה ש...

אני אגלה שיש ב-CF את כל הספריות שדרושות לשם קומפילציה אני אולי אצור קומפיילר וסביבת פיתוח משלי... זה אפשרי על PC רגיל ובקלות יחסית...

למעלה