lilac wine

borracho

New member
lilac wine

lilac wine בביצוע של נינה סימון הוא אחד השירים האהובים עליי. כל פעם שאני רוצה לשמוע את השיר אני מקדיש לו את מלא תשומת הלב,אני מכבה את האור,שם פול ווליום ומתמכר כל פעם מחדש לעוצמה המופלאה של נינה האחת והיחידה(באמת אחת ויחידה,אין אף אחת שמתקרבת אליה בתור מבצעת). לא שמעתי את הביצועים המוקדמים של השיר,אבל הביצוע של נינה לא רואה ממטר את 2 הביצועים ששמעתי שנעשו אחריה (של ג'ף ועוד איזה זמרת). אני חושב שהביצוע של ג'ף היה מיותר,זה לא שהוא הרס את השיר,הביצוע שלו בהחלט יפה,אבל ראבאק,לקחת שיר שמבוצע בכזאת מושלמות,לבצע אותו אם עיבוד מאוד דומה ואפילו לשיר באותם מניירות קוליות יחודיות של נינה?התוצאה היא קאבר שנשמע כמו חיקוי חיוור לדבר האמיתי. איך בכל זאת ניתן לבצע שיר מופתי של נינה שיהיה קלאסיקה בפני עצמו?תשאלו את דיויד בואי שביצע את wild is the wind,בואי שינה את העיבוד לגמרי,שינה את הקצב ושר אותו בסגנון שירה שונה לגמרי והתוצאה, כפי שניתן לשמוע, אפילו בגלגלץ מדי פעם היא מופתית בפני עצמה. אני מקווה שלא תתעצבנו שקצת ירדתי על ג'ף,הוא זמר שאני אוהב,יש לו קול נדיר וחד פעמי ויכולות מופלאות.למי שלא מכיר מומלץ מאוד לשמוע את הביצוע של נינה ואת האלבום wild is the wind שכולל מלבד 2 השירים המדוברים עוד 9 שירים נפלאים.(ממולץ לקנות את האלבום שעולה רק 40 ש"ח,אל תסתמכו על יוטיוב,הביצוע של נינה שם סובל מאיכות ירודה).

ואני לא מסכים איתך

כי אתה לא באמת יכול להגיד שהביצוע שלו מיותר. למה? כי אין דבר כזה מיותר, כל אחד שעושה לו קאבר לוקח אותו למקום שהוא רוצה. לדעתי יצא לו מדהים אין על מה לדבר בכלל

borracho

New member
"מיותר" לדעתי

מתי קאבר הוא מיותר(לדעתי)?אם 2 מהאפשרויות הבאות מתקיימות: 1.הקאבר פחות טוב(בהרבה) מהמקור 2.הקאבר לא מחדש כלום מבחינת העיבוד ו/או ההגשה. במקרה של הביצוע של ג'ף לlilac wine, לדעתי מתקיימים שני התנאים ולכן לדעתי הוא מיותר. דוגמא לקאבר שהוא לא מיותר(לדעתי) הוא hallelujah.הקול וסגנון השירה הכלכך שונים של ג'ף משל לאונרד כהן,עושים את הקאבר לקליסקה בפני עצמה שמתעלה לדעתי על המקור. מה דעתך על הביצוע של נינה סימון?מה דעתך על האלבום wild is the wind?

למעלה