חמה וטרייה.

../images/Emo91.gif חמה וטרייה.

אחרי שהתאכזבנו השבוע בתהל , החלטתי לדווח לכם על תקן הכתבת מהדרום על הקורות אותנו אמש בבלזק.החלטנו לנצל את ארוחת דיינרס שנראתה משתלמת והחלטנו על בלזק- שוב, כי אנו מודעים לבעייתיות של מסעדנות בדרום וגם כי נפלנו חזק בפעם הקודמת אצל אידי עם קלקול קיבה אכזרי.המסעדה ממוקמת בשכונה שקטה, בתים צמודי קרקע וקצת בעיות נגישות ובחירה מוזרה למיקום של מסעדה , אבל ניחא. המקום קטנטן, מעט מקומות ( ספרנו אולי 30 )נעים מאוד, ועם מוסיקת רקע לא מעיקה. הגענו מוקדם מתוך שאיפה לקבל שירות ויחס נינוחים וכך היה. התברר לנו שיש גם מבצע של דיינרס וגם של ישראכרט מה שהופך את העניין לכדאי מאוד. קיבלנו את לחם הבית בלוויית חמאת עשבי תיבול וחציל קלוי עם קרם פרש, הלחם היה בינוני( במסעדה ברמה כזאת אני מצפה ללחם יותר יצירתי ולא מחומם ) הפתיחים נחמדים. לראשונות הזמנו רביולי סרטנים בחמאת זרעי עגבניות- אחת המנות הטובות שאכלתי מעודי. מדויק , מעודן עם ניחוח של ים והרגשה של חוף ים תיכון אולי הודות לעגבניות המלצר המליץ על קבב סלמון עם איולי של מח עצם והזמנו- היה נפלא הגיע עם סלט ירוק פריך. התחלה מצוינת... אך מנות די קטנות. קיבלנו מרענן חיך של מרק יוגורט קר שח מנגו מנטה ומולאסה שהיה נפלא לעיקריות הזמנו פילה שהיה נימוח ונעשה בדיוק במידה שביקשנו וצלעות טלה שהוגשו פחות מדי מבושלות לטעמי ולכן הושבו למטבח לחימום נוסף וחזרו נימוחות וטעימות. הייתי ממליצה למטבח שכאשר מחזירים מנה ( כמו באודאון למשל ) אז משלימים לצידה את התוספות כדי לתת הרגשה טובה לסועד שחשבו עליו בעת שהמתין. השירות היה קשוב, ענייני ונעים, כל דבר שהמלצר התלבט בו , הוא ניגש לברר עם השף וחזר עם תשובות מדוייקות. האחרונות קצת איכזבו... קרם ברולה היה טעים אך היה טוב אם היו משהים עוד למעט את הברנר לזיגוג מושלם יותר מכיוון שגרגרי הסוכר הורגשו בלעיסה. קדאיף עם מוס שוקולד איכזב, והוציאו לנו מהמטבח עוד מנה של שזיפים עם קרם פרש ושערות חלבה . שהזכירה לי את הקומפוט של סבתא בקיץ עם גלידה חמוצה, אבל הכל השתלב טוב. אולי יש מקום להביא מישהו שמתמחה בקינוחים, לי למשל היה חסר משהו שוקולדי כבד בקינוחים כמו טראפלס או וולקנו. הותאם לנו יין טעים מאוד מיקב רמת ערד, ומרלו גם הוא טעים לעיקרית. מחירי היין מאוד הוגנים- 20 שח לכוס כך שלא הזדקקנו ליינות שעולים כך במבצע.יצאנו עם 200 שקלים לזוג- מחיר מגוחך לאחר שעוד הוספנו 2 אספרסו, 2 כוסות יין ושידרגנו שתי מנות. רוצו , נצלו עוד היום את המבצע של דיינרס, ועד סוף החודש את המבצע של ישראכרד- כי זו אחת הארוחות המשתלמות ביותר והמענגות ביותר שאכלתי...

גסטרו

New member
לגבי גודל מנות- בארטישוק ראיתי מנת

טרין שוקולד (רק בגללו הייתי חוזרת לשם) שהוגשה לשולחן ליד שלא במבצע- בגודל כפול משלנו !אז יש "מחיר" למבצע .

בבלזק המנות זהות...

שאלנו על כך קודם, וגם ראינו כי השולחן שלצידנו הגיע ללא מבצע וקיבל את אותן מנות בדיוק.

למעלה