שמלות כלה

• פותח הנושא cts
  • פורסם בתאריך

cts

New member
../images/Emo66.gifשמלות כלה

שלום לכולם, קודם כל מזל טוב על הפורום החדש. אני מעצבת של שמלות כלה והייתי רוצה לקבל רעיונות איך ואיפה לפרסם את עצמי (עדיף פרסום שלא עולה הרבה כסף או לא עולה בכלל - אם קיים דבר כזה).

שמש27

New member
נצל"ש: לפרסומאים שבינכם...

הכנתי כרזה נגד אלימות. אשמח אם היא תוכל לשמש קמפיין כלשהו: ברעיון, במשפט, או בעיצוב. תודה לכם.

danchen

New member
נחמד מאד !

נקווה שמישהו יראה ויעשה משהו - אם לא אתה יכול לפנות ללשכת הפרסום הממשלתית שאחראית לכל הפעילות הפרסומית של משרדי הממשלה ולהציע להם ישירות או למשרד החינוך.

danchen

New member
קודם כל בהצלחה

עליך לחשוב כמו הצרכנית הפוטנציאלית - איפה היא תחפש שמלת כלה ואיך היא תגיע אליך? מרבית הכלות המיועדות ילכו למישהי שקבלו עליה המלצה מחברה (שיווק וירלי מפה לאוזן). אחרות יבדקו באיזורים שבהם מרוכזות חנויות (כמו בצפון דיזנגוף) ולכן מומלץ שהחנות שלך תהיה בסביבה כזו על מנת שתקבל חשיפה של לקוחות בפוטנציה שבאות לעשות סיור ברחוב במטרה למצוא משהו מענין. חלק אחר יסתכל בחוברות חתן כלה למיניהן, תערוכות מתחתנים וכו´. כדי להצליח את צריכה להיות ממוקמת במקום טוב, להיות טובה על מנת שמי שתשכור את שירותיך תמליץ לחברות (את יכולה גם לעודד מבצעים של חבר מביא חבר - כלה שתביא חברה תקבל הנחה מסוימת), ולבדוק אפשרות להשתתף בתערכוה רלוונטית או בקטלוג מתאים. המלצות נוספות - להתחבר עם בעלי מקצוע אחרים לחתונות - החל מצלמים וכלה במעצבי שיער ותקליטנים על מנת שימליצו עליך - אחרי הכל אותן כלות פוטנציאלות מגיעות גם אליהם ולכן במקרים רבים נוצרות קליקות של בעלי מקצוע שממליצים האחד על השני - תדאגי שקולגות, מתחומים אחרים כמובן, ימליצו עליך ויחזיקו כרטיסי ביקור שלך ויחלקו למי שבאה אליהם ומתענינת בשמלה. זה דרך אגב מה שנקרא - פיוז´ן מרקטינג - נשמע מונח חדש ופלצני אבל למעשה מאד ותיק וברור מאליו. אני אביא לקוחות לשכן והוא יפנה לקוחות אליי. מדובר בשיווק לא יקר (גרילה) אבל יעיל ומתאים לסוג כזה של שירות שאת מציעה. בהצלחה ! בדרך כלל כלות מיועדות יודעות איפה לחפש שמלת כלה - ישנם מקומות שבהם מרוכזות חנויות רבות של שמלות כלה (למשל בדיזנגוף בתל אביב), ו

cts

New member
פרסום בקטלוגים

העסק שלי הוא רק בתחילת הדרך והסטודיו שלי נמצא כרגע בבית. מכיוון שאין לי חשיפה כמו שיש לחנויות אני חושבת שאני צריכה איזשהו פרסום שיגרום ללקוחות לדעת על קיומי. בתחום החתונות קיימים שני קטלוגים שהם המובילים מבחינת התפוצה שלהם- מתחתנים וחתן כלה. עלויות הפרסום בהם יקרות מאוד (מדובר באלפים). חשוב לציין שהקטלוגים האלו מתפרסמים פעם בשנה בינואר, ורשימת המפיצים בהם נסגרת בימים הקרובים ולכן עלי להחליט מהר מאוד אם לפרסם בהם או לא. התפוצה של שני הקטלוגים היא רבה אך מתחתנים הוא הפופולרי מבינהם ולכן הפרסום בו עולה פי 2 מאשר בחתן כלה. השאלה שלי היא האם כדאי בשלב הזה להשקיע כל כך הרבה כסף בפרסום במגזין מתחתנים משום שהוא הפופולרי יותר או להסתפק כרגע בפרסום בחתן כלה (שכפי שציינתי גם התפוצה שלו מאוד גדולה).

danchen

New member
ובכן...

שוב פעם - חלק גדול מהלקוחות שלך לא יגיעו לא מזה ולא מזה - משהו נוסף שלא ציינתי בתשובה הקודמת הוא למי את פונה - לאיזה סוג קהל ? צפוניות שמחפשות משהו מודרני שנראה פשוט אבל יפה או בנות שמחפשות מלמלות וקישוטים ונצנצים וכו´. הייתי מפרסם קודם כל בקטלוג הזול יותר כדי להקטין עלויות ולעבוד במקביל על הרשת שתעשי לעצמך עם בעלי מקצוע אחרים - הבחירה של הכל צריכה להתאים ולהיות עקבית עם התשובה לשאלה ששאלתי קודם - מה את מייצרת ועבור מי - בהתאם תבחרי שיתופי פעולה עם ספקים שפונים לאותו קהל יעד (למשל להתמקד בגני אירועים או באולמות, בסלון כלות יוקרתי או פחות וכו´) ואיפה לפרסם ואיך לפרסם. דווחי לנו מה התגובות.

cts

New member
תודה

תודה על התגובה, ואני בהחלט אדווח לכם על התוצאות. לגבי הקטלוגים - מסקר שערכתי בקרב קולגות למקצוע התברר לי שהקטלוג הזול מבין השניים עומד לפשוט את הרגל ולכן נראה לי שאני אוותר על הפרסום שם. לגבי הקטלוג היקר יותר, התגובות שקיבלתי היו שמגיעות ממנו די הרבה הזמנות, וכרגע אני מתלבטת האם באמת לפרסם שם. בכל מקרה אני אנסה לשתף פעולה עם ספקים בתחום. תודה, ואני מקווה שיהיו לי תוצאות לספר עליהם בהקדם האפשרי.

cts

New member
פליירים

בנוסף לשיתוף הפעולה עם בעלי מקצוע אחרים, מה דעתך על פרסום באמצעות פליירים, כשהכוונה היא לא לסתם נייר פשוט, אלא פליירים מנייר עבה יותר, אולי אפילו גלויה, אשר מפרסמים בתיבות דואר. האם נראה לך שזה יוצר רושם של משהו זול, או שאם זה נעשה בצורה מכובדת זהו סוג פרסום שיכול לעבוד? (חשוב לציין כי הרושם שאני רוצה ליצור בפרסום הוא של מוצר יוקרתי ואיכותי, שאמור להגשים לנשים את החלום שלהן)

danchen

New member
בעייתי

את חייבת להיות עקבית - אם המוצר יוקרתי ואת רוצה לפנות לקהל איכותי ולשדר איכותיות ויוקרה את צריכה להשתמש בשיווק מתאים - להתחבר עם ספקים שפונים לאותו קהל יעד ולפרסם באופן זהה - פליירים בתיבות דואר זה זול ! בדרך כלל. יש יוצאים מהכלל אבל בדרך כלל זה זול והולך ישר לפח - מתחבר עם אינסטלטורים ותיקוני צבע. תחשבי על דרכים אחרות וזולות שיאפשרו לך לשדר את אותו המסר של יוקרתיות ואיכות. המדיה היא גם המסר.

cts

New member
מסכימה איתך

זו היתה התחושה הראשונית שלי, אבל רציתי לבדוק אם צורת המחשבה שלי נכונה בעקבות דעות שונות בנושא. תודה, ותגובות בהמשך.

BlueSea

New member
מניסיון...

גם פליירים מנוסחים טוב יכולים לעבוד... יש רבים שלא קונים קטלוגים כי הם לא זולים, אבל עלונים שמגיעים הביתה בד"כ כולם קוראים... אולי זו דרך "זולה" לפרסום, אבל יכולה להיות אפקטיבית בהחלט, כי מגיעה לקהל הרחב... דרך אגב: מה עם הפרסום ברדיו? אני לא יודעת לגבי העלות, אבל אלה הן הפרסומות הכי אפקטיביות... בכל מקרה, בהצלחה!

cts

New member
../images/Emo66.gifלגבי הפרסום ברדיו

זה יכול להיות רעיון טוב, באמת צריך לבדוק עלויות. לגבי הפליירים - האם יצא לך לקבל / לעשות פליירים בתחום זה או בתחומים דומים?

BlueSea

New member
בהחלט...

יצא לי לקבל פליירים בתחומים דומים ואני גם מכירה אנשים שנענו לפרסומים אלה...

web4u

New member
אתר אינטרנט

אתר אינטרנט הינו תחלופה זולה מאוד לקטלוג את צריכה למצוא פתרון שיהיה לך שליטה בתחלופה של הדגמים והתמונות שליטה בתכנים ואז להכנס לפרסום של האתר במנועי חיפוש האתרים ממוקדים בנושא הזה בפורומים ועוד....... הרבה בהצלחה טוני ירון וובאקשן בע"מ 051-879640 03-5752024

danchen

New member
אתר אינטרנט הוא בהחלט ...

פתרון זול - הוא לא בטוח יועיל אבל בטח לא יזיק. אם האתר מרשים אז את משדרת רצינות - אני קיימת (אין לי אתר של דפי זהב אלא אתר רציני ומושקע) - יש בו קטלוג מלא של היצירות שלי וכו´. היום האינטרנט בהחלט משמש מקום לחיפוש מידע לפני חתונה לאנשים רבים - אם קהל המטרה שלך גולש באינטרנט (וכנראה שהוא כן) שווה ללכת על זה. את יכולה גם במחיר נמוך לדאוג כך שהאתר שלך ופיע במקום טוב ברשימת אתרים בקטגוריית חתונות או בתוצאות החיפוש בפורטלים.

web4u

New member
לגבי זול לא בטוח יעיל הרשו לי..

לגבי זול לא בטוח יעיל הרשו לי לחלוק וזה אומר בעצם שאם יש לנו מה להציג כלומר לאומן את תמונותיו למעצבת המלות את היצירות למרצה את מאמריו וכד´ אזי אתר מושקע מיותר מאחר והיצירות עצמן הן אלו אשר יעשירו את האתר. לא אחת אני נתקל באתרים מושקעים בפלשים גרפיקה ואיזה אפקטים לא אבל כשמחפשים את השרות ומה האתר מנסה למכור לשדר או איזה מסר להעביר לא מוצאים. ולכן לעניות דעתי במיוחד במצב הנוכחי חשוב יותר להשקיע בתוכן מאשר בעיצוב.

cts

New member
../images/Emo66.gifתודה לכולם

קודם כל תודה לכולם על התגובות. לגבי הפרסום באינטרנט - זה כיוון שאני בודקת כרגע. (עד עכשיו פרסמתי בלוח של תפוז וזה עבד - קיבלתי מספר פניות בעיקבותיו). אמרו לי שיש תוכנה שנקראת front page (או משהו כזה) שבעזרתה ניתן לבנות אתרים באינטרנט, אומנם אתרים פשוטים, אבל בשביל המטרה שלשמה אני זקוקה לאתר התוכנה יכולה להספיק. הכוונה שלי היא לא ליצור אתר עם איזו גרפיקה מיוחדת. המטרה באתר היא להכניס דגמים שלי (עם קצת פירוט על כל דגם) כדי שאנשים יוכלו לראות מה יש לי להציע, וזה יגרום להם ליצור איתי קשר. האם אתר כזה יכול לספק לדעתך? האם זה יכול לשדר מעבר למידע הפורמלי גם איזושהי אמירה עיצובית, או אישהו ייחוד? (בכל זאת הייתי רוצה שהאתר ומה שבתוכו יתבלט על פני כל האתרים והמעצבים האחרים). האם יש משהו שצריך להוסיף לפורמט הנ"ל או שזה יעשה את העבודה בצורה יעילה? האם יש דרך כלשהי להיכנס לאינדקס או לרשימה של אתרים אשר מתעסקים בחתונות, כדי שקהל היעד שאליו אני פונה יגיע לאתר כאשר הוא מחפש מידע בנושא חתונה?

למעלה