יאאא...מזל טוב! כל הכבוד

.m

New member
גיברת! אל תפוצצי לי פה גבות! ../images/Emo123.gif

שמחה לשמוע... אז עכשיו במקום עגבניה הפכת לשוקולד חלב?
mai

טל קר

New member
אהלן אוגוסטוס, האמת שאחרי שהפורום

התחיל לפעול, הבנתי את זה די לבד, כי אם דנים רק בפרקטיקה של השרפרף, אין שום השקה בין סקס לסבי וסקס הומוסקסואלי. שזה בסדר גמור, רק צריך לשנות את השם המתיימר, ולתהות מה ההבדל בין פורום זה לפורום בנים בלבד חוץ מההנהלה, כי הוא פונה לאותו קהל יעד, וגם פורום בנים בלבד מכסה נושאים של סקס וזוגיות.

מאותה סיבה

שהארי פוטר לא מנהל את פורום הארי פוטר, בראד פיט לא מנהל את פורום פנטזיות מיניות, והרב גראס לא מנהל את פורום סמים קלים.

טל קר

New member
היית מרגיש נוח בסיטואציה ההפוכה

בה לא היה הומוסקסואל בפורום שנקרא זוגיות גאה, אלא רק לסבית וסטרייט? וכשהיית שואל היו אומרים לך שהלסבית היא גם הומו אז זה בסדר? כלומר אם זה פונה רק לבנים בלבד, זה גם לגיטימי, אבל אם על פי מטרה זה פונה גם ללסביות, אז למה לא להגדיל את הסיכוי שזה אכן יגשים מטרתו?

טל קר

New member
מצד שני, מעריצים של הארי פוטר

מנהלים את פורום הארי פוטר, ומנהלי פורום סמים קלים מכירים על בשרם סמים קלים. האם לסבית זה כזה מצרך נדיר כמו הארי פוטר ובראד פיט?

EyeSeeYou

New member
לא צריך להיות כאלה דיכוטומיים../images/Emo70.gif

הפורום, כך לדעתי הצנועה, פונה לכל מי שמרגיש שייך אליו. ולגבי ההנהלה...הדרך היחידה שתרגישי שייכת זה רק אם תהיה לסבית בהנהלה? זה לא קצת יומרני לצפות שיהיה נציג בהנהלה לכל אוכלוסייה?

טל קר

New member
בהתחשב בזה שפונים לשתי אוכלוסיות

עיקריות, אז לא. בנוסף, לדעתי לסבית בהנהלה תגדיל את הסיכוי לכך שלסביות יחושו שיכות. לא היה לך מוזר לכתוב בפורום זוגיות גאה, שמנוהל על ידי לסבית וסטרייט ואף הומוסקסואל?

טל קר

New member
אני חושבת שפחות או יותר הבהרתי

את דעתי בהודעות הקודמות, אני בכל זאת אישר קו. פורום שדן בזוגיות גאה - רעיון נפלא וחשוב לדעתי. פורום שדן בזוגיות הומוסקסואלית בלבד - גם רעיון נפלא וחשוב. למשל איפה שניהלתי בעבר, בIOL, היה פורום גאווה לגברים ונשים, פורום נשים בלבד, פורום בנים בלבד הכרויות ופורום בנים בלבד זוגיות. ולכל אחד מהפורומים יש לגיטימיות מלאה וחשיבות רבה בעיני, והייתי מברכת (ולמעשה גם בירכתי) על הקמתו של כל אחד מהם. באותה מידה, אני חושבת שגם פורום שעוסק בזוגיות לסבית הוא לגיטימי וחשוב ויש לו מקום. כמו שהייתי שואלת על פורום לזוגיות גאה ללא הומוסקסואל בהנהלה, כך אני שואלת על פורום לזוגיות גאה בלי לסבית בהנהלה. אני לא שואלת כי לדעתי פורום שעוסק בזוגיות הומוסקסואלית בלבד לא חשוב או אין לו מקום. כפי שכתבתי, זהו פורום חשוב מאוד וגם אם הוא היה עוסק בגברים בלבד היה לו מקום. *אבל* אם באמת מעונינים שהוא יפנה לכו-לם, דהיינו גם ללסביות, כדאי לסמן את זה החוצה, שזה יהיה ברור יותר. בדקתי את רשימת חברי הפורום עד כה = 0% מהן לסביות. אם אכן מעונינים שהפורום יפנה גם אליהן אז כדאי לחשוב איך משנים את המצב הזה (אני אומרת אם אכן, כי לגיטימי ביותר שהוא גם לא יפנה, רק שאז צריך למקד מעט יותר את הפורום לדעתי ולהשאיר מקום לפתיחת פורום מקביל לנשים). אם תשומת לב לכך שיש למרבה הצער 0% לסביות בפורום שאמור לפנות גם ללסביות ורעיון כיצד אפשר להגדיל את האחוז למען קידום מטרת הפורום נראה לך הטפלות קטנונית, אז צר לי, אך איננו חולקים אותה הגדרה לקטנוני. בוקר טוב!

EyeSeeYou

New member
ואולי פשוט../images/Emo91.gif

במקום להמשיך בדיון הזה בפורום שללא ספק אינו כלל מעניין אותך במישור הנושאי, ואם המישור המספרי/ אידיאולוגי של מספר הלסביות מטריד אותך. קחי את הזמן הפנוי שלך, ועושה רושם שיש לך כזה, ועזרי לנו להביא לכאן גם לסביות, כולנו נגיד תודה. תני ללסביות להחליט אם נוח להן כאן לאחר שהיו כאן, אל תחליטי בשבילן ש"הדירה לא נאה" בעיניהן, עוד בטרם הספיקו לנסות. בתודה מראש Eye

טל קר

New member
ללא הספק של מי?

בתור תומכת ומזדהה של הקהילה אני בפורומי גאווה שונים בשבע השנים האחרונות עוד מתקופת הBBS של IOL. בכל אופן את הלסביות שנמצאות אצלי בכיס שכחתי במכנסים שהלכו לכביסה ולכן אני חוששת שהן קצת הצטמקו במהלך היבוש, אני מקווה לבדוק אם הן ברות שיחזור בימים הקרובים. וברצינות - יש מונח שנקרא ´תנאי סף´ בלעדיהם דבר מסוים לא יתקיים. כמו שיש תנאי סף לכניסה לעבודה יש גם תנאי סף של רצון גולש להשתתף בפורום. רבות דובר במקומות שונים שהזוגיות הלסבית שונה מהזוגיות ההומוסקסואלית. אם אכן מעונינים למשוך לסביות, אז יש צורך בלעשות מעשים מעבר למילים יפות בשם הפורום. כי אם לסבית תיאורטית תכנס לפורום ותראה שאין לסבית בהנהלה, לסביות לא מוזכרות בשרשורים, ויש אחוז שואף לאפס (בהנחה שהוא יגדל מהאחוז הנוכחי שהוא אפס) של לסביות במשתתפות, אז למה שתהיה לה תחושה שיש לה בכלל מה לחפש כאן? המישור האידיאולוגי של הלסביות בהחלט מדאיג אותי (אך לצערי לא נראה שמטריד כאן מישהו אחר). קל לשכוח , אבל הקהילה לא מורכבת רק מגברים. גם בספירה הסטרייטית יש תת יצוג לנשים, למה שהקהילה לא תהיה מתקדמת יותר? בפורום בנים בלבד אני מבינה אחוז נמוך של סטרייטיות ולא מצפה שיהיה אחרת. בפורום שפונה לכלל הקהילה ההומולסבית יש לי ציפיות גבוהות יותר. הלוואי ואתבדה, אך אני חוששת שללא שינוי אם אחזור לבקר כאן עוד כמה חודשים, אחוז הלסביות יהיה דומה לאחוז הנוכחי. אז אפשרות אחת היא להגיד שזה בסדר גמור, הן לא קהל היעד של הפורום שפונה לגברים (ומאי). אפשרות אחרת היא לגלגל עיניים לשמים ולהגיד, הן קהל היעד, אבל מסיבה עלומה הן לא באות, אין לנו מושג למה, בחיינו. אפשרות שלישית זה להחזיר את גלגלי העינים חזרה ולראות שלא מדובר כאן בסיבות עלומות, ושאם רוצים לשנות אז יש איך. בברכה,

EyeSeeYou

New member
ואת זה אומרת לי

מנהלת פורום פמיניזם..אשר לא טרחה חלילה לבחור גבר פמיניסט (יש לא מעט כאלה אהם אהם) שיחזק את הקהילה הקטנה שלה ויגרום לגברים פמיניסטים אחרים (בארון) להרגיש בנוח. לפעמים מותר גם קצת להביט במראה לפני שנכנסים במכונית שמקדימה. וסתם שאלה, מאחר ואני די חדש פה בתפוז(מתחילת השבוע) ולא בקיא במערכות היחסים ובאושיות, יש לך פה איזה אובססיה על מאי או שרק אני רגיש לעקיצות
האלה? אני לא רוצה להתנבא אבל ביומיים שלושה שהפורום הזה קיים, עושה רושם שההנהלה פה יציבה ויעילה, אין ריבים טיפשיים כמו בפורומים אחרים ואין משחקי כבוד. לצורך העניין ממש לא מעניין אותי מה הנטייה המינית של מאי או לירוי ומצידי שניהם יכולים לעשות את זה עם
או
משוגעת. נחמד לי פה, עושה רושם שגם לאחרים, ולמען האמת הנוכחות היחידה שקצת מעיקה עלי פה היא הנוכחות הקנטרנית שלך. הייתי באמת שמח אילו היית מנצלת את זמנך הפנוי (הרב משהו) להביא הנה לסביות שיחוו דעתן בעצמן.
ב
מראש, Eye

טל קר

New member
אין דומה דוגמא א´ לדוגמא ב´.

ראשית פורום פמיניזם מנוהל על ידי פמיניסטיות ולא קיים מצב שאין אפילו מנהל/ת אחד/ת שאין לה נגיעה ישירה לתחום שאמור להיות מכוסה. כדי לכסות את מגוון האפשרויות צריך הרבה יותר מגבר ואישה. הרי יש בארץ גם דתות שונות ומוצאים שונים וגילאים שונים, ואני הייתי מוכנה להכל, שתהיה מנהלת יהודיה, וערביה וצעירה ומבוגרת ומזרחית ואשכנזיה וממעמד גבוה ומעמד נמוך ומהזרם הליברלי והרדיקלי והתרבותי והחברתי והפוסט סטורקטורלי וגם גברים וכו´ וכו´ מבחינתי כל המרבה הרי זה משובח, אבל יש עלי מגבלות מלמעלה. אך זה פחות עקרוני מהסיבה השניה -פמיניזם זה אידיאולוגיה, זוגיות זה גם פרקטיקה. מי כאן מהמנהלים יכול לדבר על פרקטיקה של זוגיות לסבית? בנוגע לזמני הפנוי - הלוואי והיה לי, אבל תמשיך בבקשה לומר שיש לי הרבה זמן פנוי, אולי אם תחזור על זה מספיק פעמים זה יהיה נכון. את מעט זמן הפנאי שלי אני מעדיפה להשקיע היכן שאכפת לי. אכפת לי במיוחד מזכויות ותת יצוג של מיעוטים מופלים. אולי זו הסיבה שלי נורא מפריע שאין כאן למרות שאמור להיות יצוג ללסביות, ולך ולאחרים זה לא מזיז, וכל הערה על כך שהלו, 0 אחוז לסביות, לא פחות מחצי אלא אפס, נחשבת בעיניך ´קנטרנית´ ומפריעה לך ל´נחמדות´. אם הקו המנחה שלי היה להחשב לנחמדה הייתי שוביניסטית הומופובית ימנית אילמת. בקיצור, אין לי בעיה עם זה שנחמד לך פה, סבבה שימשיך. אבל מפריע לי שלכאורה מדברים על ´הקהילה´ אבל למעשה מתכוונים רק לגברים. אתה יכול להמשיך לבקש, אבל כאמור אין לי לסביות בכיס, ולמרות שאני מכירה אישית יותר מלסבית אחת, שתים או עשר, אף אחת שאני מכירה אישית לא תסכים להתקרב לכאן מהסיבות שציינתי. עכשיו שזה מאחורינו, השאלה היא מה עושים בקשר לזה. מגלגלים עיניים, או מתאימים את הבתואר לבפועל על ידי שינוי אחד מהם. בברכה,

EyeSeeYou

New member
ולסיכום העניין../images/Emo62.gif

לא רוצה חלילה להשמע בוטה, אבל אם אותן אי אילו לסביות שאת מכירה, לא ייכנסו הנה רק משום שאין בניהול ייצוג לסבי, אז צר לי עליהן שכן הן חיות בעולם בו, מה לעשות אחוז הלסביות והגייז נמוך מאחוז הסטרייטים. אולי הן גם רוצות לרדת מהמדינה?(ובעצם לאן?) לא ידוע לי על חברת כנסת לסבית המייצגת אותן. הפורום הזה כשמו כן הוא, מייצג זוגיות גאה לכל מי שגאה בזוגיות שלו(כפל משמעות), יהיה גיי, סטרייט, או לסבית. לירוי גאה בזוגיות שלו, מאי גאה בזוגיות שיש לה או אין לה אני לא יודע, ואני גאה בזוגיות שהייתה לי ואולי עוד תהיה. העובדה שעומדת שם סטרייטית לא תשנה לי כלל. אם בפרקטיקה ואידיאולוגיה עסקינן, אז הפרקטיקה של הפורום הזה לא מעניינת אותי, כן מעניינת אותי האידיאולוגיה של הפורום - היכרות ושיחה עם אנשים שלהם מגוון דעות על נושא הפורום והקשור בו. אולי כמנהלת פורום אחר את חושבת שהפורום נבנה רק על מנהליו, אבל אני שמח לבשר לך שהפורום שלך וגם זה וגם עוד רבים אחרים יחזיקו מעמד גם לאחר שינוי הניהול - וזאת מהסיבה הפשוטה שלמעט מלחמות כבוד טיפשיות, את רוב החברים לא באמת מעניין מי יושב שם למעלה כל זמן שהוא מנהל בצורה עניינית. אני אפילו אגיד מעבר לזה, מנהל טוב הוא מנהל סוחף לא מנהל שמורגש באופן הניהולי שלו. כולי תקווה שהמנהלים של פורום זה אכן יסחפו - כפי שאמרתי אני בשר טרי. הדאגה לאחוז הלסביות פה לא נראית לי קנטרנית כלל וכלל, וכפי שאמרתי כן ירבו פה הלסביות, ההומואים, הסטרייטים הדגים והכלבים שמרגישים שייכים ומכבדים את הפורום. כולי חיבה עמוקה לאידיאולוגיה הפמיניסטית ולדאגתך ללסביות, אבל לפעמים מותר גם להסתכל על הקולקטיב והרעיון ולא להתבדל ולצעוק קיפוח קיפוח. טרם ראיתי לסבית שנכנסה הנה וצעקה שרע לה, אם את טוענת שתנאי הסף מלכתחילה לא יסחפו הנה לסביות, מה חבל. ובאמת חבל שלסביות, לטענתך, מנסות להתבדל באופן כזה. "זוגיות גאה" מה לא ברור פה, איפה נאמר גייז או לסביות? ולמה צריך להפריד?? קשה לי להאמין שכל אוכלוסיית הלסביות בתפוז ובכלל יודעת מהי נטייתה המינית של מאי, למען האמת אני לא בטוח שאת או אני יודעים וזה כלל לא משנה. הטענה כאילו הן לא נכנסו משום שאין לסביות בהנהלה נשמעת לי לא רלבנטית בהתחשב בעובדה שאין להן כלל אפשרות לדעת זאת. לו היה קורה מקרה שהייתה פה לסבית שלפתע פתאום הייתה מגלה כי מאי אינה לסבית ומזדעקת שהשמיים נפלו והעולם חרב, אז היה אולי מקום לטענתך. אך מצב זה טרם קרה, ואני מקווה ומאמין שלסביות הן עם אינטיליגנטי יותר כדי לדעת שהן יכולות להנות ולשתף ואולי אפילו לחנך חלקים שונים בקהילה הגאה והסטרייטית הידידותית. בקיצור טל, חסל סדר קטנוניות. זה המצב בפורום הזה, מדובר בקהילה אינטרנטית לא מחייבת, איש לא חייב להיות פה אם הוא מרגיש לא בנוח ואיש לא חייב לתת לאחר את ההרגשה הנוחה. ההתייחסות הסמיוטית שלך לשם הפורום אולי שונה משלי, אבל אני רואה בשם הזה "סקס וזוגיות גאה" מקום גם ללסביות, ובלי כל קשר למין המנהלים ולאופן בו הם מקיימים מין. אשמח אם תעבירי מסר זה לחברותייך הלסביות, שאינן מונחות בכיסך, אני בטוח שרבים כמוני ישמחו לארח אותן כאן. מי יודע אולי המנהלים, לאחר שיכירו את הלסביות המדוברות, ישמחו לצרף מנהלת לסבית- ואולי לא. אף אחד לא מגלגל עיניים, אנשים כאן כדי ליהנות, ואולי אפילו להתווכח על זוגיות לסבית וגאה, לא כדי להתווכח על רלבנטיות הלסביות במקום שברור לכולם חוץ מלך שהן שייכות אליו. ולבקשתך - "יש לך הרבה זמן פנוי" נו זה עזר?
תחייכי כפרה, העולם מאוד יפה כשמשאירים קצת מקום לאי וודאות ומגלים כל יום הפתעות חדשות
המשך ערב נעים Eye

טל קר

New member
בקיצור, מתוך שלוש האופציות שהזכרתי

בחרת בלגלגל עיניים.

טל קר

New member
תגובתה של נלי הגיונית בהחלט

היא לא בחרה לגלגל עיניים היא עשתה את ההתאמה שלה לפערים בין ה´בתואר´ ל´בפועל´. ע"ע הודעתה של אוגוסטוס.

למעלה