שרשור מאמרים, כתבות וכד'

Ronnie Avidov

New member
כשיהיה לי זמן ../images/Emo4.gif

כולם עושים פעולות ביום רביעי :? אולי שבוע הבא?

ובכן

אני חייב לציין שממש לא בגלל זה לא מגיע לו הפרס. אלא בגלל היחס שלו ליצירות אומנות ואומנים שהם לא הוא! כשנתנו לו לדבר על תקרית האומן והשגריר בשוודיה הוא התחיל לדבר על כךהאומנות היא משהו שרק אומנים אמיתיים (לדוגמה, כמוהו) יודעיםלעשות לכן לא מגיע לו הפרס על היחס האנטי-אומנותי שלו. וזהו בעיקרון

אני באמת חושבת

שצריך להפריד בין היותו אומן לדעות שלו. אם הוא אומן טוב כנראה מגיע לו את הפרס..

הנה העיניין

הוא לא אומן טוב, הוא אגואיסט עלוב שחושב שהוא יותר טוב מכולם.. נכון, רוב האומנים המוכרים (לפחות בארץ) הם פוֹצי מגעילים אבל הם לפחות מכירים בעובדה שיש עוד יוצרים אחרים והם חיים את האומנות של המאה החדשה וזאת שלפניה. הוא לעומת זאת מזלזל בכל דבר שאינו הוא ואישית אני לא רואה משהו מבריק בעוצרת נשימה ואני לא ממש מבין למה בדיוק מגיע לו א הפרס, אבל מה לעשות ככה זה במדינה המוטרפת שלנו

=] תומרקין! ../images/Emo9.gif

אני אישית- מאוד אוהבת את היצירות שלו..הוא אמן ממש מדהים. אני מאוד לא אוהבת חלק מהדברים שנאמרו בציטטות הנ"ל.. אבל אני מקבלת אותו כאמן מוכשר, ואם הוא מועמד לקבלת פרס- מן הראוי, שלא ייחשבו הדעות או האמירות שלו- כתנאי לקבלתו (הפרס). יש להפריד בין השניים.

eviv

New member
הוא לא "מועמד" הוא זכה

חשוב לציין שהוא זכה חבר השופטים אמר שניצח כל הסיפור הזה מתרחש בין החלטת השופטים להגשת הפרס.

Human Nature

New member
הממ.. |טל| †

אני אמנם לא זכיתי לראות יצירות שלו, אבל ההתבטאויות שלו מקוממות אותי. לטעמי, פרס ממלכתי אמור להנָּתן לאנשים שהבערות לא חסה עליהם. התבטאויות כמו של תומרקין הן גזעניות. לכן, לפחות לדעתי, יש לשלול ממנוּ את הפרס. אחרי הכל, הפרס הזה מיצג משהו שהמדינה נותנת לו לגיטימציה. ואם לגיטימציה לגזענות ניתנת על-ידי המדינה- המצב נוראי.

טיירטס

New member
מה לגבי מקרים קודמים?

כדי להבין באמת על מה ניתן הפרס יש להסתכל על אישים קודמים שניתן ולא ניתן להם הפרס... לא הייתה זו יפה ירקוני שנשלל ממנה הפרס על התבטאות כנגד הצבא? (תקנו אותי אם אני טועה...) בכל מקרה, אין כזה דבר שפרס ניתן על יצירה! פרס ישראל הוא אמירה כלשהי, אמירה על פועלו הכללי של אדם, לא יצירה אחת, ולא שנה אחת, אלא על מושא חיים של יוצר ישראלי, המייצג בצורה כלשהי את היצירה הישראלית וכל אותם הערכים, הדילמות, הלך הרוח וההוויה המתחבאים במילה ישראלי\ת. כמו שלא ארצה לנתק את זכרון רצח ראש הממשלה יצחק רבין ממשנתו הפוליטית, לא ארצה לנתק את יצירותיו של אדם מהערכים והרגשות שמהם שאב את חזונו ליצירת אותם עבודות. אני מאמין שיצירותיו של אדם, ההתבטאויות שלו, הן חלק ממנו, שהרי הן באות ממנו, (אם תרצו מנקודה פנימית משהו), ולא ניתן להפריד מהרעיון לאדם. הפרס, על כן- ניתן לאדם(!), לא ליצירה... האם לאדם שכזה הייתם רוצים לתת פרס? (ורוני מותק- תן לאנשים להתבטא, אנחנו במדינה דמוקרטית...)

Ronnie Avidov

New member
?

אני גם לא חושב שזה היה מוצדק לשלול מיפה ירקוני את הפרס (ז"א.. אלא אם כן הפרס שהיא הייתה אמורה לקבל היה על מורשת קרב או משהו בסגנון.. לא נראה לי..).. בכל אופן, הפרס שתומרקין אמור לקבל הוא על פיסול, אני לא מבין מאיפה בכלל בא הרעיון הזה לשלול ממנו את הפרס בגלל הדיעות שלו
באמת... (דמוקרטית?
)

למעלה