ביקורת אלבום: על החדש של KT Tunstall

העכביש2

New member
../images/Emo58.gif ביקורת אלבום: על החדש של KT Tunstall

דרסטיק???! פנטסטיק!!!!!!! קייטי טונסטל בהחלט יכולה להיות הדבר הגדול הבא בתחומה. אני לא יודע אם זה יקרה, אבל זה בהחלט אפשרי. כי בסה"כ יש לה הכל מהכל. שירי רוק/פופ קליטים, לחנים יפים, ליריקה טובה, בלדות, הרמוניה. מה צריך יותר. ולמרות הכל, למרות ההכרה לה זכתה לאחר אלבומה הראשון "eye to the telescope", למרות שהיותה באמת זמרת טובה – היא עדיין לא מוזכרת בנשימה אחת עם הגדולים. אולי זה בגלל הסגנון, ואולי זה כי היא חיננית וקטנה כזאת, שבאה מסקוטלנד ולא עושה הרבה רעש. בתקשורת הכוונה. כח האלבום שלה הוא אחד מאלבומי השנה בתחום לטעמי. טונסטל בת ה-32, בהחלט יודעת לרגש. אומנם יש זמרות בעלות קול יפה משלה וזה בטוח, אבל היא לא נופלת מאף אחת מהן אם זה מבחינת טאצ' מוזיקלי ואווירה נהדרת שהיא מביאה איתה לכל שיר. ומה יוצא לנו? באלבום החדש העונה לשם "Drastic Fantastic" יש רצועות באמת מעולות. בחדש שלה עונה טונסטל על כל הסגנונות בתחום- החל משירי פופ-רוק קצביים לצהריי היום ועד בלדות לשעת לילה מאוחרת (מוזיקת נסיעה כבר אמרנו?). באלבום החדש מציעה טונסטל בליל שלם של תצורות שהביאה לנו בחלקן, גם באלבום הראשון. החל מרוק, פופ ופולק המוגש עם הרבה כלים (גיטרות, תופים, פסנתר ושלל קולות רקע מהמשובחים שנשמעו בסביבתנו). הסינגל הראשון "hold on" מצליח למדי ברחבי אירופה וזו בהחלט בחירה טובה לסינגל ראשון. ולמרות זאת- נדמה שמשהו בשאר האלבום טיפה שונה ממנו. 2 רצועות הפתיחה עושות עם המאזינים רק טוב - "Little Favours" עם הפזמון הכי טוב שנשמע פה מאז "סדנלי איי סי" והשיר השני- "If Only" וגם בו – שני הקולות בפזמון עושים צמרמורת בגוף. חובה לשמוע. "Funnyman" ממשיך את הקו של שני הראשון עם קצב קאנטרי/סופט רוק משכנע במיוחד. לסינגל השני שייצא מתוך דרסטיק את ""Saving My Face , שיר מספר 8 באלבום, שבהחלט נשמע כמו בחירה טובה, אומנם יש טובים ממנו בדיסק. "Hopeless" (שיר 6) נשמע כמו שיר העיר הגדולה (מהסרטים) ובהחלט מומלץ. אבל, ללא ספק, מה שמוסיף את הנגיעה הכי טובה לאלבום זה בלדות הפולק מעוררות ההשראה של טונסטל. הן כ"כ טובות שנראה כי האלבום לא היה כזה מוצלח בלעדיהן. זוהי למעשה קבוצה של 4 שירים שחובה לשמוע. החל מרצועה 3 - "White Bird" ועבור דרך שלושת הרצועות הנועלות את האלבום- "Beauty of Uncertainty" עם פזמון הרמוני מושלם, "Paper Aeroplane" השיר השקט שנועל את האבלום וכמובן- אולי השיר היפה באלבום- "Someday Soon" – פולק במיטבו. בורה התחתונה: מאוד מאוד מומלץ ולא רק לחובבי הזמרת. מי שקול נשי טוב עם הרבה אווירה- שיילך על טונסטל. הוא לא יתאכזב. סולם עכביש:
KT Tunstall "Drastic Fantastic" רוק, רוק-פופ, פולק מחיר: 69.90 ש"ח
ביקורת על האלבום מהבילבורד: http://www.billboard.com/bbcom/content_display/reviews/albums/e3ib1b99da9d9b5d7e20005ca863f649885
ביקורת על האלבום מהרולינג- סטון: http://www.rollingstone.com/reviews/album/16272301/review/16293623/drastic_fantastic
ביקורת על האלבום מהגרדיאן: http://music.guardian.co.uk/reviews/story/0,,2163701,00.html

yrutoo

New member
לירן, ביקורת נהדרת!

בין הטובות שלך! כתובה וערוכה מאוד יפה, ממש עשית לי חשק לשמוע. הסינגל הראשון היה מצויין, וזה מפתח ציפיות כי כמעט ולא אהבתי דברים קודמים שלה. דעתי תבוא באיזושהי צורה בימים הקרובים

mickey tam

New member
ביקורת מעולה

אהבתי את צורת הכתיבה שלך, מפורט ובעל ניסוח מעולה. יצא לי בנתיים לשמוע רק את הסינגל הראשון מתוך האלבום, אני אנסה אותו השבוע ואומר את דעתי לגביו.

TomTal

New member
../images/Emo45.gif ביקורת טובה

שמעתי את Hold On כמה וכמה פעמים ולמרות שזה לא הטעם שלי במוזיקה, זה נשמע מבטיח. תודה על הביקורת

Edgar Davids

New member
האלבום הקודם היה טוב מאוד

אני צריך לבדוק את החדש ואני אעשה את זה בהקדם האפשרי :] ביקורת מעולה וכתובה נהדר כמו תמיד.

למעלה