שירשור לכבוד יום כיפור

DarkBrownLynx

New member
../images/Emo57.gif מה נוראי בגישה הזאת?

אם הוא באמת חושב שהוא אדם טוב למה אסור לו להגיד את זה?

impale

New member
האמממ

האמת שסתם רשמתי את זה אני פשוט לא מאמין ואין לי סיבה לצום ><"

Hao

New member
הבעיה היא, שאין מושלם....

לכל אחד יש את הפגמים והחסרונות שלו. ולדעתי, זה נורא ואיום לחשוב שאין לך על מה לכפר... בלי שום קשר לדת, לדעתי זה נחמד שיש יום שבו אדם יכול להטהר מהחטאים ולהתחיל שנה באופן נקי.

impale

New member
לא ממש..

בתאורייה זה רעיון יפה אבל בפועל בחברה הישראלית זה לא ככה אלפי גנסים חוטאים ואנשים שחוזרים על מעשיהם הרעים כל ימות השנה צמים ביום כיפור ומאמינים שהצום יכפר על מה שעשו אנשים זה לא עובד ככה... יותר יעיל אם במקום שאנשים יהיו חארות כל השנה ואז ביום כיפור יבקשו סליחות הם פשוט יהיו מה שנקרא האמ אנושיים..... ברגע שעשו משהו לא בסדר-מיד שיבקשו סליחה! מיד! מזה לחכות עד יום מסויים? ותראה לאנשים יש השקפות עולם שונות ואני לא חושב שלך או לכל אחד אחר יש זכות להתנגד לעמדות אחרות זה כמו שיש אנשים שמאמינים באלוהים ויש אנשים שמתנגדים לזה לחלוטין יש אנשים שאוהבים את בני מינם ויש שמתנגדים ל לתת לאותם הומוסקסואלים חיים נורמליים או אנושיים (הכוונה לא נותנים להם להתחתן וכדומה) אז יש אנשים שעושים שטויות כל השנה ואז ביום כיפור צריכים לבקש סליחה ויש אנשים שכל פעם שעושים משהו רע-מכפרים עליו מיד כמה שיותר מהר בכל אופן ואז ביום כיפור לא נשאר להם ממי לבקש סליחה..

../images/Emo45.gif

אני חושבת שיום כיפור הוא יום צבוע. זה כמו שמישהו ירצח, ואחר-כך יבוא לקבר של האדם שרצח ויבקש סליחה. מה גם שיום הכיפורים כופה בקשת סליחה, בצורה כלשהי. אני בטוחה שלא כל אחד מבקש סליחה אמיתית, אלא רק מהסיבה ש-"זה יום כיפור". כפי שנאמר בהודעה מעלַי - במקום להיות אנושי כל השנה ואז 'לנצל' את כיפור, לא עדיף להתנהג יפה אחד אל השני במשך השנה? או לפחות להשתדל? ובכוונה השתמשתי בביטוי אנושי. מבחינתי, כיום, המלה אנושי נחשבת לגידוף; - אני מתנצלת אם פגעתי באחד מקוראי הודעה זו. מדובר בדעתי האישית ותו לא.

Hao

New member
את לקחת את זה למקום שונה לגמרי...

אני לא חושב שאי פעם מישהו אמר , תחכו עד יום כיפור, ואל תבקשו סליחה. אני לא חושב שאי פעם הוזכר במקורות שלא יהיו פשעים ושהעולם יהיה מקום אוטופי ונחמד, אולי כן הוזכר, בחזון אחרית הימים(אם זה אומר לך משהו). בכל מקרה הרעיון המאוד ייחודי הזה של כפרה ותחינה, הוא רעיון אדיר, אנחנו יכולים לפתוח את השנה בצורה נקייה, וחלקה. הרעיון של יום כיפור הוא שיש לך הזדמנות אחרונה לכפר על מעשייך לפני שמתחילה שנה חדשה, ובכך לפי האמונה תכתבי בספר החיים, אבל מעבר לזה לדעתי זה נחמד, שמתחילים שנה שעברה בצורה טהורה, ובלי ריבים, וסכסוכים ישנים. וזו הגדולה של היהדות.

כה,אבל יש בזה משהו.

סתכל,זה למה גם המורה שלי לאנגלית לפני שנתיים לא צמה. מה,בן אדם יעשה חטאים כל השנה וביום כיפור יצום ויגיד-זהו,הכל נסלח ונשכח ויתחיל שנה חדשה של מעשים רעים? יום אחד בלי אוכל לא יכפר על דברים שעשית במשך שנה.

impale

New member
האמממ

הקטע שעמם הצום אתה אומר אני אדם שלא ביקש סליחה מאנשים במהלך השנה... הרי לו היית מבקש הדף שלך היה לבן... אין באמת צורך ביום מיוחד כזה... אז בעצם בתאוריה אם אחרי כל מעשה רע דאגתי שהצד השני יסלח לי אין צורך בזה שאצום נכון? ואם מישהו מתכוון לחזור על מעשיו הרעים אין צורך לצום נכון? אבל עם מישהו צם כל שנה מחדש משמע הוא חוזר לחטאיו וכמו שרשום משהו בלה בלה אחטא ואשוב אחטא ואשוב ואין יום הכיפורים מכפר ><"

Envious

New member
גם אני כופרת P:

אבל אני עדיין מבקשת סליחה אם פגעתי <:

SetoGirL

New member
../images/Emo11.gif|סטו|אייס| היה קל. :]]

אני לא מאמינה באלוהים, וביום כיפור כיום סליחה וכל זה, אבל צמתי בשביל האתגר. ^^~ היה קל, כי לא הייתי רעבה בכלל, קראתי המון ספרים, כתבתי פיקים וישנתי המון. Oo ואחרכך זללתי בארוחה המשפחתית. >< -_-;;

למעלה