אימונים

../images/Emo53.gifאימונים

שלום אני תלמיד בכיתה ז' ואני לא ממש בכושר יש לנו בבית הספר מבחני אות הכושר ב-5 מקצים: כפיפות בטן ב-60 שנוית ריצת 2000 מטר קפיצה למרחק מהמקום ריצת הלוך חוזר עם קונוסים ומתח עכשיו לבעיה: אני לא מסוגל לרוץ 2000 מישהו יודע איך אני יכול להתאמן בשביל הריצה ועל איזה שרירים היא עובדת? אהההה ועוד משהו: איך אפשר להתאמן על מתח? ועל איזה שרירים זה עובד? תודה מראש, תלמיד שמנסה להגיע לדרגת עבר

evgeniks

New member
תושבה

ריצת 200 מטר היא לא ריצה ממש קשה, ובקצב אחיד ולא מהיר ניתן לעבור אותה בקלות, אך אם אתה לא מסוגל לעבור את ה- 2000 תתחיל ממשהו יותר קצר כמו 1000 מ' ואחרי כמה ריצות כאלה מדי יום תגביר את המרחק, כשתיראה שאתה מתמודד טוב עם המרחק תנסה לעבור את ה-2000. בקשר למתח, השרירים שפועלים בזמן שעשים מתח הם שרירי גב עליון, אני לא מכיר תרגילים מסוימים בשביל מתח חוץ מהמתח עצמו אך תוכל להכנס ל Athletics-il, שם בעמוד הראשי תימצא רשימת קישורים נגללים שביניהם מופיע קישור לאתר עם כול מיני תרגילים. בהצלחה.

Cfox

New member
תראה

1. לגבי מתח- אני מניח שמדובר במתח עם ידיים ברוחב כתפיים וגב כף היד לכיוון הפנים. השריר העיקרי שעובד כאן (בכל צד של הגוף כמובן) הוא שריר הנקרא "רחב גבי"- השריר הגדול של הגב העליון. שריר משני שעובד כאן הוא שריר הזרוע הדו-ראשי (השריר הקדמי בזרוע), יותר נכון הראש הקצר (והחלש יותר) של שריר זה. ניתן לחזק את את השרירים האלו בנפרד (בכל מקרה, אל תתחיל להתאמן על דעת עצמך ללא עצת מאמן (אני לא אחד כזה), זה עלול לגרום בעיות שונות), אך כמו שאמרו לך, הדרך הטובה ביותר לשפר את היכולות שלך במתח הן לעבוד על מתח. אם אינך יכול לבצע ולו עליית מתח אחת- בכל חדר כושר ישנה "מעלית", שזה מכשיר שמדמה עליית מתח ומקבילים, אלא עם משקל שמסייע לך, ואתה מוריד מהמשקל הזה ככל שאתה משתפר. אפשרות אחרת היא לעלות עליית מתח בסיוע סולם/חבר וכו', ואז להשתדל להיות תלוי על המתח זמן רב ככל שאתה מסוגל. (לחדר כושר אני חושב שאפשר להירשם רק מגיל 14, שאיני משוכנע שהשגת כבר, וגם אז, יש להישמע לחלוטין להוראות המדריך). 2. לגבי ריצת האלפיים- קשה לי להאמין שאינך מסוגל להלשלים ריצת אלפיים, אלא אם כן אתה מעשן או סובל ממחלת לב או ריאה. יותר סביר להניח, שאינך יודע כיצד לחלק נכון את הכח והאנרגיה לאורך המסלול- החלוקה צריכה להיות שווה לכל אורך הריצה, כך שתשמור על הקצב האחיד הטוב ביותר שתוכל לכל אורכה. בכל מקרה, אם בסוף הריצה נותר לך כח, נצל אותו לספרינט (רק במדידה עצמה, לא באימון). חשוב גם להקפיד על חימום המפרקים והשרירים לפני הריצה, והרפיית השרירים בסופה. בכל מקרה, אני מבין שאתה צעיר יחסית בגילך, לכן חשוב שתזכור שני דברים: 1. אל תנסה לעבוד עם משקולות על דעת עצמך, או בכלל להתאמן ללא עצת מאמן או יודע דבר אחר 2. גם אם אינך בכושר מתקבל על הדעת היום, בשנים הקרובות תוכל לשפר אותו מאד (אני אומר את זה מנסיון). לייעוץ איכותי כדאי לך לפנות לפורום אירובי וכושר, בקהילת ספורט של Ynet www.ynet.co.il- באתר זה תפנה לחלק "קהילות", ושם כבר תתמצא בקלות

למעלה